Ramo Dizisi Konusu Hikayesi ve Bilinmeyen Sırları

Ramo dizisi Show TV’nin yeni Çukur’u olmaya geliyor. Yıllarca bir çok diziye yatırım yapan ancak hiç birinden Çukur kadar verim alamayan Show TV BKM Filmden yeni bir Çukur hazırlamasını istedi ve ortaya Ramo dizisi çıktı. Peki nedir bu Ramo dizisinin hikayesi, konusu yani olayı

Ramo Dizisi Sırları

  • Süleyman ve Cengiz Ramo’nun babasını Harman Makinesi ile ezmiş ve öldürmüştür. Ramo’nun ilk hedefi Süleyman ve Cengiz’i öldürerek intikam almaktır.
  • Ramo Cengiz’i öldürür ve Sibel ile düşman olur. Ramo’nun babasını öldürmesi sonrası Sibel de Ramo’yu ölürmek için yemin etmiştir. Sibel şimdilik sessiz kalsa da hiç bir zaman Ramo’yuı affetmeyecektir.
  • Halef Cihangir’in korumasındadır. Halef’in annesi pavyonda çalışan bir kadındır. Halef’in babası da belli değildir. Annesi ölürken oğlu Halef’i Süleyman’a emanet etmiştir. Halef ile Neslihan arasında ki aşk yakında ortaya çıkacak. Halef Neslihan ile aşk yaşadığı için Süleyman’ın yeni damadı olacak.
  • Ramo’ya aşık olan Cavidan ilerleyen günlerde hamileyim diye ortaya çıkacak.
  • Fidan ile Yavuz yakında büyük bir aşka yelken açacak.
  • Ramo’nun amcası İsmail Kuşlar çetesi tarafından öldürülecek.
  • Ramo’nun yengesi Neriman kocası İsmail’in ölmesinden sonra daha da içine kapanacak.
  • Sibel’in hain olduğunu öğrenen Pompacılar ailesi Sibel’e karşı cephe alacak.

Ramo Dizisi Konusu

Ramo dizisinde Pompacılar çetesinin hikayesini ve hem bir birine ölümüne aşık hemde düşman olan Ramo ve Sibel’in imkansız aşkını izleyeceğiz. Adana’nın Taşkapı mahallesinde yaşayan Pompacılar çetesi aslında mahallede Kurt ailesinin etrafında oluşan bir yapıdır. Bu mahallenin insanları Ramazan adında Ramo lakaplı bir genç tarafından yönetilir. Ramazan asıl amacı para kazanmak değil intikam almaktır. Babası mahallenin lideriyken patrona karşı kanlı bir isyan çıkarmış ve dönemin patronu Ramo’nun babasını öldürmüştür. İsyan sırası şimdi Ramo ve çetesindedir. Ramo Adana’yı Cengiz’den alıp yönetmek istemektedir.

Pompacılar çetesi Cengiz denen bir adam için önce mazot kaçırır sonra da satar; yani tüm pis ve tehlikeli işleri Ramo ve çetesi yapar ancak tüm parayı Cengiz kazanır ve pompacılar çetesine de anca karınlarını doyuracak kadar para verir.

Ramo artık çakal değil özü gibi aslan olmak istemektedir zira Cengiz ve adamları onların çakal olarak kalmasını istemektedir; ancak Ramo gelmiştir ve çakallık dönemi bitmiştir; ancak bu yıllar önce olduğu gibi kanlı bir süreçtir.

Cengiz Adana’da büyük patron Cihangir’in temsilcisidir; ancak Adana’nın yönetimi yıllardır Cengiz dedir. Cengiz’in Cihangir’i satması ve gizli gizli Ruslar ile iş birliği yapması Ramo’nun zamanın geldiğini göstermektedir. Ramo Cengiz’in uyuşturucusunu çalar; ancak Cengiz’in adamı Yavuz asıl hırsızın Ramo olduğunu anlar. Ramo sizin malınızı korudum dese de Yavuz için Ramo’nun canının bir değeri yoktur. Cengiz’in sadakatini ölçmek isteyen Yavuz Ramo’yu satar.

Cengiz’in amacı Ramo’yu bitirmektir; ancak Boz ile Ramo Cengiz’i öldürür; çünkü başka bir yol kalmamıştır yaşamak için. Ramo sadece Cengiz ile değil aynı zamanda kendi ile de savaşmaktır; çünkü öldürdümek zorunda kaldığı Sibel’e kör kütük aşıktır. Sibel korkusuz bir avukattır. Güzelliğinin yanı sıra cesareti ile de ön plana çıkan Sibel Ramo için imkansızdır. Sibel büyük bir oluşumun başında ki patronun kızıdır. Ramo ise bu oluşuma ihanet eden adamdır.blank

Bu zor yolda Ramo’nun en büyük yardımcısı ise en yakın arkadaşı ve kan kardeşi Boz’dur. Boz da korkusuz bir gençtir ve her an Ramo için canını vermeye hazırdır. Tüm ailesi Ramo’yu bu yoldan döndürmeye çalışsa da Boz canını verecek ama baş koyduğu yoldan geri dönmeyecektir. Boz’un tek korkusu ise Ramo’nun kardeşi Fatoş’a olan aşkıdır.

Fatoş ise Cengiz’i öldürmenin bedeli olarak Cengiz’in oğlu Neco ile evlenmek zorunda kalır. Neco ise Boz’un şu hayatta en sevmediği adamdır. Neco ile Boz arasında çıkan kavga tüm bu olayların fitili olmuştur ve şimdi Boz’un sevdiği kız Neco’nun gelinidir.

Ramo dizisi karakter analizi ve tam liste oyuncu kadrosu için tıklayınız Oyuncu Listesi

Ramo Dizisi Tanıtım Fragmanı