Hercai Neden Gün Değitirdi? Hercai 1 Ocak Neden Yok? İşte Nedeni?

15 Mart 2018’den beri cuma akşamları yayın hayatına devam eden Hercai dizisi için ATV yönetimi izleyiciyi kızdıracak bir karar aldı. Cuma akşamları reyting yarışında Kırmızı Oda, Ramo ve Arka Sokaklar dizisinin gerisinde kalarak beklenen karı getiremeyen Hercai dizisi için gün değiştirme kararı alındı.

Bilindiği üzere Atv pazar akşamları yayınladığı Maria ile Mustafa dizisinden de beklediğini bulamamıştı bu nedenle dizi 27 aralık akşamı final yaparak ekranlara veda edecek. Hercai dizisi artık final yapacak Maria İle Mustafa dizisi yerine pazar akşamları izleyicisi karşısında olacak; Hercai dizisi yerine ise Atv’nin Akıncı dizisi 1 ocak 2021’den itibaren cuma akşamları yayında olacak.Hercainin yerine akinci

Hercai Neden Gün Değiştirdi?

Hercai dizisinin gün değiştirmesinde iki önemli neden var; birincisi Akıncı gibi yüksek bütçeli bir ve cuma günü ekranlara gelen başarılı diziler ile mücadele edecek bir dizinin pazar akşamına alınamayacak olması. Diğer bir neden ise Hercai’nin her ne kadar her bölümünü 5 milyondan fazla izleyici izliyor olsa bile dizinin diğer dizilerin gerisinde kalarak kanala para kazandıramaması.

Hercai Neden Gun Degistirdi miran

Dizilerin başarıları aslında aldığı reytinglere göre değil kanallara kazandırdığı paralara göre değerlendirilmesi. Hercai her ne kadar çok reyting alsa da reklam verenler o akşam için verecekleri reklamların değerini dizilerin reyting tabosunda ki yerlerine göre belirliyorlar. Bu durumda en çok reytingi alan dizi reklam arasında örnek veriyorum saniyesi 10.000 TL ücret istiyorsa 2. olan dizi 8.000 üçüncü olan dizi 5.000 dördüncü olan dizi 4.000 gibi ücretler istiyor. Hal böyle olunca reklam pastasından ATV beklediği aslan payını alamıyor; kanal perşembe çarşamba, salı ise reyting pastasından aslan payını alan kanal alıyor.

Hercai dizisinin başarısız kabul edilmesinde diğer bir neden de dizinin AB reyting grubunda kanalın en kötü reytingini alan dizi olması. Bir çok reklam veren ürünlerini hani kitlenin daha çok alacağına göre reklam veriyor. AB denilen grup en az üniversite eğitimi almış insanların hangi diziyi izlediklerini ölçen birim. Üniversite mezunu yani yüksek eğitim seviyesine sahip insanlar Hercai dizisini neredeyse izlemiyor. Dizi Total’de 5 ve üzeri reyting alırken AB’de 2 reyting alıyor. Reyting grupları arasında bu kadar fark olan başka bir dizi yok Türkiye’de.

hercai neden yok

Bir çok bilinçli izleyici Hercai saçmaladı artık diyerek diziyi izlemeyi bıraktı ancak Hercai’nin azımsanamayacak kadar fan grubu var. Bu grup dizide ne olduğuna bakmadan Reyyan ve Miran aşkı için diziyi izliyor.

Hercai 1 Ocak Neden Yok? Hercai 54. Bölüm Neden Yayınlanmıyor

Hercai dizisinin 1 Ocak cuma akşamı ekranlara gelmesi gereken 54. bölümü bu hafta yayında olamayacak; Hercai’nin yeni bölümü yıl başı arasından sonra ekranlarda olacak. Bu nedenle de Hercai’nin 54. bölüm fragmanı zamanında yayınlamadı.

Hercai 54. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Hercai 54. Bölümün en zaman yayınlanacağı belli oldu. Hercai 54. bölümü ile 3 ocak 2021 pazar akşamında ekranlarda olacak.

Hercai Final mi Yapacak?

İstatistiklere göre gün değiştiren diziler tutunamıyor; bence de pazar akşamı Hercai gibi bir dizi tutunamaz ve ocak ayı içerisinde olmasa bile bence mart gibi Hercai final yaparak ekranlara veda edecektir. Tabi Hercai izleyicisi pazar akşamı da en az Cuma akşamı kadar Hercai izlerse bu reytingler ile pazar akşamı Hercai büyük bir başarıya imza atar.

Hercai 53. Bölüm Fragmanı

Hercai Neden Gün Değitirdi? Hercai 1 Ocak Neden Yok? İşte Nedeni? (2 Yorum)

  1. Rehan mert hala oldum sutlu kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu siziozeledimturk siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu siziozeledimturk siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu siziozeledimturk sehirobaya kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya siziozeledimturk