Masum 309. Bölüm Özeti 25 Ocak Rada Pari’yi Öldürmeye Çalışır

Masum dizisinde Gopi Jigar’ı Pari’yi bulma konusunda ikna eder. Jigar bir arkadaşından o gece Vivan’ın hiç Delhi’ye gitmediğini öğrenir. Koki de Gopi’nin haklı olduğunu anlamıştır ve ona yardım etmeye karar verir. Jigar Ahem’în de Pari’yi arama konusunda ikna etmeye çalışır. Rada Modi ailesinin bir şeyler konuştuğunu görür ve dinlemek isterken Hetal’e yakalanır. Hetal onu kapı dinlediği için azarlar. Masum 25 Ocak Özeti başlıyor.

Masum 309. Bölüm Özeti

Pari yerdeki telefonu görür ve Jigar’ı aramaya çalışır ancak ulaşamaz. Ardından Facebook’da yerini bildirmek ister. Bu sefer de Vivan gelir ve telefonda neler yapmak istediğini anlar. Hemen bir arkadaşını arar ve Pari’nin facebook  sayfasını Manali’de olduğunu gösterecek şekilde fotoğraf koymasını ve güncellemesini ister. Jigar Pari’nin facebook’unu kontrol eder ve onun Manali’de olduğunu görür. Ahem de görmüştür ve Pari’nin resimlerini Hetal ve Koki’ye gösterir.

Rada gelir ve ne hakkında konuştuklarını sorar. Jigar Pari’nin Manali’de olduğunu bağırır. Hetal daha dün hayati tehlikesi olduğunu söylerken bu gün nasıl olur da Manali’ye gider diye şaşkınlığını paylaşır. Koki resmi iyice incelediğinde bazı gariplikler olduğunu fark eder. Jigar’dan Pari’nin son çekilen fotolarını göstermesini ister. Jihar bilgisayarındaki fotoları inceler ve facebook’daki resimlerin eski olduğunu fark eder. Bu sırada Rada Vivan’ı arar ve Pari’yi sorar. Vivan yanında olduğunu ancak teknolojiyi iyi kullandığını söyler.1 53

Koki Vivan’ın bizi aptal yerine koymasına müsade etmeyeceğini söyler ve Jigar’dan Vivan’ı aramasını ister. Jigar Vivan’ı arar ve Pari’nin evi terk ettiğine kesin inandıklarını söyler ve Vivan’dan şüphelendiği için ondan özür diler. Vivan Modi konağına gelir. Modi ailesi Pari’nin kendilerini nasıl aldattığını anlatırken Jigar da Pari’den nefret ettiğini söyler. Vivan onların konuşmalarını gizlice kaydeder. Mira ve Vidya bir uçurtma ile gelirler ve  bunu Pari’nin yaptığını, Jigar ile uçurtma şenliğinde uçuracaklarını söylerler. Gopi bizim için hiç bir değeri kalmadı diyerek uçurtmayı camdan dışarı fırlatır.

Vivan giderken uçurtmayı da alır ve Pari’nin yanına gider. Önce kaydettiği kaydı dinletir ardından uçurtmayı ona verir. Pari Modi ailesinin uçurtma ile bir mesaj göndermek istediğini düşünür ancak bir not bulamaz. Modi ailesi fosforlu kalemle uçurtmaya yazı yazmışlar ve Pari’nin notu görmesi için dua ediyorlar. Pari Koki’nin karanlıkta gerçekler ortaya çıkar sözünü anımsar ve ışıkları kapatır. Uçurtmada ki notu okur. Vivan Pari’nin yanına gelince Pari tavrını değiştirir.2 52

Jigar’ın peşinden gittiği için aptal olduğunu ve Vivan’ı sevdiğini söyler. Vivan mutlu olur ve bugün evleneceklerini söyler. Pari bugünü özel yapmak için birlikte uçurtma uçuracaklarını söyler. Vivan neşeyle kabul eder. Modi ailesi Pari için birlik olurlar. Hetal Rada’nın haberi olmamasını ister. Kinjal gelir ve olmayacağını söyler. Modi ailesi ile Urmila ve Kinjal köylü kılığında Mela’ya giderler. Vivan da Pari ile birlikte çarşıya gelirler. Ahem onları nasıl bulacağız derken Gopi’nin aklına bir fikir gelir.

Kukla gösterisi yapan kişilerin yanına gider ve onlara yardım edeceğini söyleyerek mikrofonu Urmila’ya verir. Urmila herkesi gösteriye davet eder. Pari Urmila’nın sesini duyar ve Vivan’a gösteriyi izlemek istediğini söyler. Ahem ve Gopi’yi izlerken bağış sandığına küpelerini ve bir de Vivan ile aynı yerde uçurtma uçuruyr olacağım diye not bırakır. Gösteri sahibi bağış kutusunu açar ve küpe ile nottan bahsederken Gopi duyar. Pari’nin küpesini ve notunu okuyunca ailesinden dağılmalarını ve Pari’yi aramalarını ister.3 50

Rada kendisinden bir şeyler gizlendiğini anlamıştır. Modi ailesi uçurtmayı görür ancak Rada Vivan’ın uçurtmasının ipini keser. Pari bir fırsatını bulur ve kaçmayı başarır. Ancak Rada Pari’yi uyutarak etkisiz hale getirir. Vivan Gopi’yi görünce sinirlenir ve her şeyin sorumlusu olduğunu söyleyerek onu tokatlamaya çalışır ancak Koki onu durdurur ve Vivan’ı tokatlar. Ahem ve Jigar Vivan’a dayak atarken Bay Mehta polis ile birlikte gelir. Vivan Modi ailesini suçlayınca Mehta dayanamaz ve Vivan’ı tokatlar. Polis Vivan’ı götürür.

Vivan tuvalete girme bahanesiyle kaçar. Polis onu aramaya başlar. Vşvan Rada’yı arar ve Pari’yi uzaklaştırmasının iyi olduğunu söyler. Ondan konumunu ister. Rada herkesin kendi yolunu çizmesini ister ve Pari’yi öldüreceğini söyler ve telefonu kapatır. Modi ailesi Pari’yi her yerde ararken Rada’nın Modi evinde olmadığını öğrenir. Gopi Rada’yı arar ve Pari için yapılan duyuru sesini duyar. Rada evde olduğu yalanını söyler. Hetal Rada’nın odasını kontrol eder ve evde olmadığını Koki’ye bildirir.4 42

Rada bilinci yerinde olmayan Pari’yi dönme dolaba bindirir ve vidaları gevşetir. Pari yukarı çıkınca elektrikleri keser. Pari kendine gelir ve büyük bir şok yaşar. Masum 25 Ocak Özeti sona erdi.

Yorum yaz

Masum 309. Bölüm Özeti 25 Ocak Rada Pari’yi Öldürmeye Çalışır (1 Yorum)