Hizmetçiler Devam Edecek mi? Yeni Sezonda Yayınlanacak mı?

7 Mart 2020 de yayın hayatına başlayan Hizmetçiler dizisi daha 3. bölümü ile çekimlere ara vermek zorunda kalmıştı. Ne yazık ki ilk üç bölümden beklediğini alamayan Hizmetçiler dizisi Kanal D’nin gözünden düştü. Fabrika Yapım ve Avşar Film ortaklığında çekilen dizi Avrupa’da Ortadoğu da büyük ilgi görse de Türkiye de ki bu kötü veriler Hizmetçiler dizisinin sonu oldu.

hizmetçiler devam etmeyecek

Kulağımıza gelen bilgilere göre Hizmetçiler dizisi için final kararı alındığını dizinin bir daha sete çıkmayacağı söyleniyor. Hizmetçiler dizisi için Fabrika Yapım ve Avşar Film Kanal D ile anlaşmış ve dizi tamamen yayından kaldırılmı.

Zaten Kanal D yönetimi ise Hizmetçiler dizisinin aldığı 3 reytingden hiçte memnun değildi ve diziden bir an önce kurtulmanın yollarına bakıyordu. Yaklaşık 2.5 milyon kişinin izlediği Hizmetçiler dizisi ilk iki bölümünde reyting sıralamasında ilk 10’un arasına girse de 21 mart 2020 de yayınlanan 3. bölümünde ne yazık ki 19. sıraya geriledi ve Kanal D’ye hiç reklam geliri getiremedi.

Hizmetçiler Devam Edecek mi?

Bilindiği üzere kanallar reyting sıralamasına göre reyting pastasından pay alıyorlar. Hizmetçiler dizisi cumartesi gibi nispeten kolay bir günde ve reklamın en pahalı olduğuı dakikalarda 20. sıralarda yer alırsa tabi ki Kanal D’ye zarar ettirir; ancak yapımcı ile Kanal D arasında ise yapılmış bir kesin yayın sözleşmesi var. Tahminimizce 6 veya 8 bölüm zaten Kanal D yayınlamasa bile Hizmetçiler dizisi için para ödeyecekti. Muhtemelen Kanal D biraz daha yapımcıya cayma bedeli ödedi ve Hizmetçiler dizisi final yaptı. Keşke Kanal D Hizmetçiler dizisinin yazın devam etmesini isteseydi. hizmetçiler devam edecek mi 2020 yaz

Hizmetçiler Yazın Devam Edecek mi?

Kanal D en azından iki tane yaz dizisini 2020 yazında ekranlara getirmek istiyordu; hatta bir dizinin hazırlıkları da dijital ortada devam ediyor ancak haziran ayına yetişmesi imkansız gibi. Bu nedenle de Kanal D’nni 2020 yaz dizisi olarak yayınlanabileceği elinde hazır bir dizisi yok. Hizmetçiler dizisi 2020 yaz dizisi olarak devam edebilecek bir diziydi ancak oyuncu maliyeti çok yüksek yaz sezonunda Kanal D bir diziye bu kadar ücret ödeyemez.

Hizmetçiler Yeni Sezonda Devam Edecek mi?

Hizmetçiler dizisi bir yaz dizisi olarak devam etmeyecek; haziran ayında da sete çıkmayacak bize gelen bilgi doğru değilse yani final kararı alınmamışsa bu durumda Hizmetçiler dizisi kesin olarak 2020 2021 yeni sezonuna kalacaktır; ancak Hizmetçiler dizisi oyuncuları için de bu hiç istenmedik bir durum. Yaz boyunda Hizmetçiler dizisini bekleyecekler ama 2020 2021 yeni sezonunda en fazla beş bölüm çektikten sonra dizileri final yapacak. Hizmetçiler dizisinin ne yazık ki Türkiye’de aldığı bu kötü reytingler ile devam etme şansı yok; ne kadar yurt dışı geliri olursa olsun bu diziyi devam ettirecek bir gelir olmaz.

Hizmetçiler dizisi  kadrosunda Deniz Baysal Yurtcu, Algı Eke, Selen Domaç, Aleyna Solaker, Yiğit Kirazcı ve Seçkin Özdemir gibi çok yüksek maliyetli oyuncuları barındıran bir dizi bu nedenle de sadece yurt dışı geliri ile devam edemese de dizinin yurt dışı satışlarında söz verilmiş bölümler de sözleşmeler gereği çekilmek zorunda. Bu sorun nasıl çözülecek merak konusu.

Hizmetçiler Devam Edecek mi? Yeni Sezonda Yayınlanacak mı? (1 Yorum)

  1. hizmetçiler değişik bir dizi cinayet mı aydınlatılsın ve daha değişik konular geliştirilebilecek bir dizi çünkü hizmetçiler zenginler özentiler var dizide geliştirilebilir dizi final yapmasın