Hizmetçiler Dizisi Konusu Bilinmeyen Sırları

Hizmetçiler dizisi şubat ayında Kanal D ekranlarında izleyicisi ile buluşacak. Hem Kanal D yönetimi hemde Hizmetçiler dizisi yapımcısı Fabrika Yapım risk almak istemedi ve Meksika’da “Ellas son La Alegria Del Hogar”, Amerika’da “Devious Maid’s” adı ile yayınlanan ve çok sevilen diziyi uyarlama karar aldı. Ufak Tefek Cinayetler tadında bir dizi yapmak isteyen yapımcı Ömer Arslanel en küçük ayrıntıyı bile düşündü.

Hizmetçiler Dizisi aslında bir çok yönü ile Ufak Tefek Cinayetlere benzerlik göstermekte; zira iki dizi de katilin kim olduğu uzun süre araştırılmış ve katil yine uzun süre kendini gizlemeyi başarmıştı. Hizmetçiler dizisinde de 5. hizmetlinin ölümü en çok merak edilen konu olacak.

Hizmetçiler Dizisi Konusu

Hizmetçiler dizisinde Cennet konakları adı altında bir site var ve bu site de Türkiye’nin en zenginlerinin yaşadığı vilallar var. Hepsi havuzlu ve bahçeli olan villarda çok farklı hayatlar var; bu farklı hayatların ortak sır taşıyıcıları ise hem evi temizleyen hemde ev sahiplerinin kirli sırlarını temizlerler. Eve ki hizmetçiler aslında bu yalanlara dolanlara oyunlara alışıktır; ancak yeni hizmetli Ela Sönmez köyden geldiği için bu kirli hayata alışamaz. Atahanlaların evinde durdukça herkesin bir birinin arkasından çevirdiği oyunları görür; ancak Ela’yı çileden çıkaran kendisi gibi hizmetçi olan arkadaşının bir anda ortadan kaybolması ve sonradan öldürülmesidir.  Her yalanı sineye çeken Ela bu olayı sineye çekmez ve araştırmaya başlar; öldürülen hizmetlinin arkasında ise hiç beklemediği olaylar çıkar.

Hizmetçiler dizisinde dört farklı hizmetçi dört zengin ailenin evinde çalışır ancak aynı sitenin içinde oldukları içinde sürekli bir araya gelirler ve katili bulmaya çalışırlar. Aralarında en farklısı ise Çiçek’tir. Çiçek beklenmeyeni yapar ve evin oğluna aşık olur; evin oğlu Armağan da Çiçek’e karşı boş değildir ama Belkıs Sipahioğlu asla böyle bir ilişkiye izin vermeyecek biricik oğluna bir hizmetçi parçasını gelin olarak almayacaktır. Ailelerden biri de Youtuber olan Aslı’nın hayatıdır. Aslı çocuğu ile videolar çeker çok mutluymuş rolü yapar ama gerçekte bambaşka bir insandır. Hizmetçilerden Hacer’in kocası Yaşar da zenginlerin sırlarına bir bir hakim olur. Zaten hayatında hiç sevilmemiş Yaşar tüm bu sırların para edeceğinin farkındadır.

Hizmetçiler Dizisi Bilinmeyen Sırları

Hizmetçiler dizisine hizmetçinin öldürülmesi ile başlanır ve bir adam suçlu olduğu gerekçesi ile tutuklanır ancak gerçekte katil o değildir; o adam zavallı bir yemdir. Yılın en büyük partisinde öldürülen hizmetçiyi aslında öldüren evinde çalıştığı hanımıdır zira hizmetçisinin eşi ile ilişkisi olduğunu düşünmektedir. Tutuklanan ise basit bir garsondur. Gerçekte ise ölen hizmetli bir mektupla başına gelenleri anlatmıştır.

Hizmetçiler dizisinde izleyicinin en çok şaşıracağı olay ise eve şans eseri kasabadan gelmiş gibi görünen Ece’nin aslında bir amaç için Atahanlıların evine geldiği olacak.