Parviz Abdullayev Kimdir? Survivor 2020 (Cobra Perviz)

Cobra Perviz lakabı ile tanınan Azerbaycanlı ünlü boksör Survivor 2020’nin ünlüler takımında yarışacak ve ünlüler takımına büyük destek sağlayacak. Bilindiği üzere Survivor 2020 Türkiye’nin en çok izlendiği ülkelerden biri de Azerbeycan’dı. Azerbeycanlı izleyiciler sadece izlemekle de kalmıyor aynı zaman da mesaj atarak da destekledikleri ismin yarışmayı kazanmasına katkı sağlıyorlardı.

Survivor 2020 Ünlüler Gönüllüler yarışmasında daha önce hiç bir Azerbeycan’lı yarışmacı yarışmamıştı bu nedenle de Azerbeycan’lı izleyiciler sürekli sosyal mecralarda bir Azeri Türk’ünün de Survivor 2020 de yarışmasını haklı olarak Acun Medya’dan talep ediyorlardı. Sonunda Acun Ilıcalı Azeri izleyicilerin isteğini kırmadı ve Azerbeycan da çok sevilen Cobra Perviz isimli Parviz Abdullayev’i Survivor 2020’ye aldı.

Parviz Abdullayev ile birlikte Survivor 2020 de yarışacak ünlü isimler arasında Şaziye İvegin, Yasin Obuz, Sercan Yıldırım, Tayfun Erdoğan, Uğur Pektaş ve Ersin Korkut da yer alacak.

İri yapısı ve sert mizacı olan PARVİZ ABDULLAYEV Survivor 2020 de Ünlüler takımın en güçlü yarışmacılarından biri. Daha önce Adem Kılıççı ve Turabi gibi Kickbokscuların üstün başarı gösterdiği Survivor 2020 de PARVİZ ABDULLAYEV de yarışacak.

Parviz Abdullayev Kimdir?

Parviz Abdullayev Azerbeycan’ın en sevdiği ve en ünlü sporcularından biridir. 5 Ocak 1986 Azerbeycan doğumlu olan Parviz Abdullayev 34 yaşının içindedir. 2007 yılında Bakü Devlet Üniversitesi Tarih Fakültesinden mezun olmuştur. Daha 12 yaşında Kung Fu sporu ile ilgilenen Parviz Abdullayev daha sonra Kick Boks ile ilgilendi ve 55 maça çıktı ve 49 kez kazanırken 6 kez de yenildi. Parviz Abdullayev çıktığı maçlarda 26 kez nakavt yapma başarısı gösterirken 23 kez de puanla kazandı.

Parviz Abdullayev’e 2011 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ülkeye ve spora katkılarından dolayı ev hediye etti. 2013 yılından bu yana Azerbaycan da Spor Sağlığı Merkezinde çalışmaktadır. Evli ve iki oğlu var. oğullarından biri de küçük yaşta Kick Boks sporu ile ilgilenmektedir. Azeri izleyicilerin sevgilisi olan Parviz Abdullayev bir çok reklam filminde de rol almıştır. Parviz Abdullayev 2007 yılında Çin Dünya Kupası’nda ikinci oldu. 2013 yılında Rusya’da dünya şampiyonu unvanını kazandıblank

Parviz Abdullayev Kaç Yaşında?

Parviz Abdullayev 5 Ocak 1986 doğumludur ve 34 yaşındadır.

Parviz Abdullayev Eşi Sevgilisi Çocukları

2011’den Cobra Kickboks kulübünü açan Parviz Abdullayev spordan hiç uzaklaşmadı. Parviz’in 2 oğlu var. Çocuklarını da boksta eğitiyor. Tahminimce şuanda eşinden ayrılmıştır ve  bekardır. blank