İkimizin Yerine 152. Bölüm Özeti 6 Şubat Phuli Tacize Uğrar

İkimizin Yerine  dizisi 152. bölümü ile 6 Şubat çarşamba 17:15 de ekranlarda olacak. İkimizin Yerine dizisi 152. Bölümde Phuli tacize uğrayacak. Köylü ise hala Phuli’ye yüklenecek.

İkimizin Yerine 152. Bölüm Özeti

Jagdiş diğer öğrencilerle konuşur ve birlik olursak üst sınıflar bizi ezemez diye onları ikna eder. O sırada Jagdiş merkez ofisine çağrılır. Anandi, Jagdiş’in iyi ve cesur olması için Tanrı’ya dua eder. Anandi giderken Dadisa ona tavırlı bakar. Bairon Anandi‘nin gidip Phuli ile görüşmesini ister. Phuli postaneden bir paket alır ve bana bir mektup var mı diye sorar.

Postacı yok deyince Phuli gider. Birisi, onu takip etmeye başlar. Kolej müdürü Jagdiş‘e kaçırdığı dersler için öfkelidir. Hak etmeyen öğrenciler nasıl doktor olabilir, eğitime değer vermiyorsunuz vb. gibi konuşur. Sonra Jagdiş, aşağılama nedeniyle kaçtığını ve intiharı bile düşündüğünü söyler. Anandi elinde helva ile Phuli’nin evine gelir.

Phuli’nin babası, Phuli postaneye bir paket almaya gitti der. Üst sınıflar, öğrencilerin birlikte oturduğunu görünce alay ederler. Bir süre sonra gençler toplanır ve onlara kafa tutmaya hazır hale gelirler. Phuli’nin peşindeki adam onu kovalar. Phuli, koşarken düşer ve başını bir yere vurur. Adam onu yakalar.

Müdür Jagdiş’ten öğrencilerin üst sınıflarla uğraşmasını durdurmasını ister. Dışarıda öğrenciler birleşip üst sınıfları aşağılarlar, onlara sari giydirip ruj sürerler. Sonra sloganlar söyleyerek onları soyundurup gezdirmeye karar verirler. Jagdiş Gauri ile gelir ve böyle davranarak, üst sınıflarla aynı hatayı tekrarlamayın diyerek öğrencilere bağırır.

Kolejde taciz tehdidini bitirmek ve orayı gelecek nesil için daha iyi bir hale getirmek için birleşmelerini ister. Phuli adama vurup kaçar. Phuli saklanırken adam onu arar ve sonra kendi kendine, hâlâ köyde olduğu için onu daha sonra bulurum deyip gider. Phuli korkarak geri döner. Müdür, üst sınıflara kızar. Üst sınıflardan 2 si, öğrencileri aşağıladıklarını kabul eder.kimizin Yerine 6 şubat özeti

Müdür, onlara bir ay uzaklaştırma cezası verir. Phuli eve çok tedirgin gelir, dağınık saçlarını saklamaya çalışır ve elbiselerini temizler. Anandi Phuli’yi görünce ne oldu diye sorar. Phuli, bir şey yok düştüm der. Anandi Phuli’nin yeni kitaplarını görünce çok heyecanlanır. Anandi eskiden Jagdiş, Phuli ve kendisinin ders çalıştıklarını hatırlar.

İkimizin Yerine 152. Bölüm özetinde Phuli‘ye Jagdiş ve senden geri kaldım der. Phuli‘nin dikkati çok dağınıktır. Bu yüzden Anandi tekrar ne olduğunu sorar, Phuli başım ağrıyor diye geçiştirir. Sonra Phuli çok üzgün bir halde, Anandi kocam öldüğü için daha ne kadar süre acı çekmem gerekiyor der.

Phuli, “kocamın ölümünü tüm hayatımla ödemem mi gerek diye sorar. Anandi şaşkın şekilde, bugün ne oldu da bunu sordun diye sorar. Phuli hayır, hiçbir şey olmadı der. Anandi ona sarılır ve Phuli için içecek yapmak ister, ama Phuli reddederek eve gitmesini söyler. Dadisa kızar, ben içeceği kendim yaparım der. Anandi gider, Phuli olanları hatırlayıp ağlar. Çok korkmuştur.

İkimizin Yerine 6 Şubat Özeti Devam Ediyor

Kolejin kantininde Jagdiş ve Gauri’de üst sınıflara olanları tartışır. Gauri cezanın haklı olduğunu düşünürken Jagdiş öyle düşünmez. Gauri, o gece, telefonu açan kimdi diye sorar. Jagdiş, komşu köyden gelen akraba diye yalanlar. Gauri, hala sorular sorar, ama yemekler gelince dikkati dağılır.

Muhabirler, üst sınıfların tacizini durdurduğu için Jagdiş‘i tebrik etmeye gelirler ve o arada Gauri ve Jagdiş‘in fotoğrafını çekerler. Postacı Phuli‘ye mektup getirir, ama o adam rüşvet verip mektubu alır. Bairon Jagdiş’in fotoğrafını gazetede görünce herkesi çağırır ve Jagdiş‘in başarısını anlatır.

Dadisa gelince köylüler onu tebrik eder. Dadisa Jagdiş‘i över ama fotoğraftaki kızı sevmez. Anandi de fotoğrafı görmek ister ama gazete Dadisa’dadır. Bairon, Jagdiş’in ilham kaynağı Anandi olduğu için ilk önce onun görmek hakkı var der. Dadisa sinirle laf sokup gider. Bairon gazeteyi Anandi’ye verir.

Daha sonra Anandi telefonda Jagdiş‘le gazetedeki fotoğraf hakkında konuşur. Jagdiş, gazete okumak yerine eğitimine devam edersen daha iyi olur der. Fotoğraftaki kız Gauri, o çok akıllı, ona saygı duyuyorum derken Anandi düşünceli bir ifadeyle dinler.

İkimizin Yerine 6 şubat özetinde  Sumitra, Anandi’den Phuli’nin evine gitmesini ister. Phuli’nin evinde, o adam mektubunu okuyarak Phuli‘yi iffetsizlikle suçlar. Köylüler de ailesini suçlar, okula göndermekle ona çok fazla özgürlük verdiniz ve o da bundan faydalanıp karakterini bozdu derler. Phuli‘yi cezalandırmak için almaya çalışırlarken Anandi gelip onları durdurur. Anandi kanıt talep eder.kimizin Yerine 152. Bölüm özeti

Postacı her hafta ona mektup yazan kişi kanıt der. Herkes Phuli’yi desteklediği için Anandi’yle alay eder ve Dadisa duyunca bizi destekleyecek der. Ama Anandi hala Phuli’yi destekler ve Phuli’nin cezasına sadece konseyin karar vereceğini söyler. Herkes konseyi çağırmaya gider. Phuli Anandi’yi kucaklarken çok ağlar. Babası Phuli‘yi içeri alır ve mektubu önüne atar.

Kızını çok azarlar ve itibarını bozarak onları öldürdüğünü söyler. Anandi Phuli ile odada yalnız konuşur. Phuli aniden mektuba bakar ve Anandi bu benim el yazım biliyorsun der. Mektupları kendi kendine yazıp yollamıştır. Anandi şok olur ve bunu neden yaptığını sorar. Phuli ağlamayı keser.

Phuli, çocukken dulluğun anlamını bilmediğini, ama büyüdükçe duygular ve ihtiyaçları öğrendiğini söyler. Seni kıskanmasam da, Jagdiş‘in mektuplarını sana taşırken, size imrendim der. Köyün itibarından bahseden o adam cezalandırılmalı, çünkü bir dulun saygısı ile oynamaya çalıştı der. Anandi şok olur.

İkimizin Yerine 152. Bölüm özeti bitmedi; İkimizin Yerine 152. Bölüm özetinin ikinci kısmı(devamı) için tıklayınızİkimizin Yerine

İkimizin Yerine 152. Bölüm Fragmanı