İkimizin Yerine 156 Bölüm Özeti 10 Şubat Jagdiş, Anandi‘yi beğenmiyor.

İkimizin Yerine dizisi 156. bölümü ile 10 Şubat pazar günü izleyicisi karşısına çıkacak. İkimizin Yerine dizisi 10 şubat özetinde Jagdiş’in nankörlüğünü izleyeceğiz.

İkimizin Yerine 156 Bölüm Özeti

Anandi, ikizlerin annesini onları okula göndermesi için ikna etmeye çalışır. Anandi, ona örgüsünü gösteren diğer öğrencilerine döner. İkizler, annelerinden okumalarına izin vermesini ister ve bu kez kadın mutlulukla kabul eder. Anandi eve döner. Dadisa öfkeyle ona, bir kadının ilk sorumluluğu kocasıdır ama sen başka işlerle meşgulsün der.

Bairon, Jagdiş’in geri döndüğünü söyler. Anandi hızla odasına gider. Jagdiş yatakta yatarken, Anandi gelir. Jagdiş ona kızar çünkü eve geldiğinde yoktu. Anandi özür diler ama Jagdiş öfkeyle yataktan kalkıp ondan uzaklaşır. Anandi üzgünüm der. Jagdiş ona gülümser ve elini öpmek ister ama tebeşir tozunu görünce yine kızar. “Bu şekilde senden hoşlanmadığımı biliyorsun, önceden yağ kokuyordun, şimdi de kir içindesin der. Anandi şok ile sadece tebeşir tozu der. Ama Jagdiş kızgın, bu yüzden Anandi kulaklarını tutup özür diler.

Geldiğini duyunca çok heyecanlandım, artık sıradan bir köylü değil de, doktor olduğunu unutarak sana koştum, kocamın önünde daha dikkatli, temiz ve modern olmalıyım der. Jagdiş, Anandi’nin doktor karısı olduğunun farkına vardığına memnun olur. Anandi‘den temizlenmesini ister. Anandi yıkanmaya gider. Gauri Jagdiş‘i arayınca Jagdiş heyecanlanır. Gauri, tatilinde ailesiyle eğlendiğinden bahseder ve daha sonra herkes aldığın hediyeleri beğendi mi diye sorar. Jagdiş, hediyeleri seçen kişi olduğu için ona teşekkür eder.

Jagdiş hemen kapatmak istemediği için ne yediğini sorar. Gauri, lafı uzatmadan kapatır. O sırada Anandi banyodan güneş gözlüğü ile çıkar. Jagdiş’in mutlu yüzü bir anda iğrenmeye döner. Anandi gözlüğü Jagdiş’e takar ve özel bir hediye olduğunu söyler. Ama Jagdiş beğenmez ve öfkeyle yatağa atar. Hediye seçerken diğerinin neleri sevdiğini bilmen gerek, bu tarz gözlükler şehirde çok ucuz der. Anandi üzülerek, tamam, onu takma, bir dahakine sana uygun bir hediye seçerim der. Sumitra onları yemeğe çağırır. Jagdiş her fırsatta Anandi‘yi azarlar.

Akşam yemeğinde Basant, Jagdiş’e Dadisa’nın sinema ziyaretini anlatır. Jagdiş, şakayla Dadisa bile değişti ama Anandi’yi değişmeye ikna edemedim der. Anandi filmi anlatmaya başlar. Yemekten sonra Jagdiş odaya gidince Anandi hızlıca yemek yemeye çalışır. Jagdiş sabırsızlıkla Anandi‘yi bekler. Anandi odaya gülümseyerek gelir.kimizin Yerine 156 Bölüm resimleri

Her ikisi de mutludur. Jagdiş kapıyı kapatmak üzereyken Anandi babam acilen seni çağırıyor der. Jagdiş gider. Jagdiş odaya gelince kapıyı kilitli bulur. Anandi‘yi çağırır ama cevap alamaz. Az sonra Anandi kapıyı açar. Jagdiş bağırmak üzereyken aniden Anandi‘nin hazırlanıp çok güzel olduğunu fark eder. Jagdiş etkilenir ve bakışırlar. Arka fonda şarkı çalar. Anandi geri gittikçe, Jagdiş ona yaklaşır. Sonra Jagdiş, Anandi’nin arkasında Gauri‘yi görür ve onun elbisesinin stilini değiştirir. Anandi utanır.

İkimizin Yerine 156 Bölüm özetinde Jagdiş Anandi‘nin üzerine parfüm sıkar ve onu Gauri‘ye benzetmek için saçlarını açar. Anandi’nin yerinde Gauri‘yi görerek ona sarılır. Anandi ona çok önemli bir şey söylemek istediğini söyler. Jagdiş beni sevdiğini biliyorum der ama Anandi Dadisa hakkında olduğunu söyler. Jagdiş mecburen dinler. Anandi Dadisa’nın torun istediğini söyler. Jagdiş şok ile Anandi‘yi geriye iter. Anandi, lafını bitiremeden Jagdiş bağırmaya başlar. Bu köylülerin zihni asla değişmiyor, şimdi neden hazır halde burada olduğunu anladım der.

Anandi, doğru zaman olmadığını Dadisa‘ya söylerim der. Jagdiş, bir çocuğun sorumluluğunu almaya hazır değilim, kariyerime odaklanmak istiyorum deyip gider. Anandi bu davranışa şok olur. Jagdiş terasa gider. Anandi onu takip eder ve kariyerinin önemini bildiğini söyler. Anandi daha bitirmeden Jagdiş ona bağırır. Anandi ona haddini bildirip gider.

Anandi odada ağlar. Jagdiş gelip önünde diz çöker ve kulaklarını tutarak özür diler. Ama Anandi affetmeye hazır değil. Jagdiş yine af dilemeye çalışır ama Anandi sonra konuşuruz der. Jagdiş terasa gidip orada uyuyacağım diye şantaj yapar. Anandi affeder. Anandi Jagdiş‘i gözlükle görünce şimdi bir kahraman gibi göründüğünü söyleyip güler. Jagdiş ve Anandi sarılırlar, mutludurlar.

Sabah, Jagdiş uyanınca Anandi’nin küpesinin gömleğine takıldığını görüp gülümser. O sırada Gauri arar. Seni aradım ama açmadın der. Jagdiş, geç uyuduğunu söyler. Gauri, seni gören de bütün gece karısıyla konuştu zanneder diye dalga geçer. Jagdiş bahane üretir. Sumitra Jagdiş‘i kahvaltıya çağırınca Gauri telefonu kapatır. Anandi hızla Jagdiş’e kahvaltı hazırlar. Gehna neden acele ettiğini sorar. Anandi öğrencilerim Jagdiş’i görmeyi sabırsızlıkla bekledikleri için Jagdiş’i okula götüreceğim der.

En sevdiği yemekleri Jagdiş‘e getirir. (Badem, helva, jalebi vb. Jagdiş her şeyi görür ve iğrenir gibi bu kadar ağır kahvaltı yapıp hasta olmayacağını söyler. Yağlı yiyecekler yaptığı için ona bağırır. Anandi üzgünce istediğin şeyi yapayım ya da pazara gidip istediğini alayım der. Jagdiş kabaca gerek yok der. Ayrıca Anandi ile okula gitmeyi reddeder. Anandi üzülerek gider. Anandi aşağı iner ve herkes neden Jagdiş kahvaltı yapmadı diye şaşırır. Anandi bahane uydurup gider.kimizin Yerine 10 şubat resimleri

İkimizin Yerine 10 Şubat Özeti Devam Ediyor

Dadisa, Jagdiş için kal diye onunla alay eder. Anandi, kızlar bekler, gitmeliyim der ama yakında döneceğine söz verir. Jagdiş odada sıkılır ve Gauri’yi arar. İkisi de, Mumbai’nin hızlı yaşamına alıştıklarını ve artık küçük kasaba yaşamlarına alışamadıklarını tartışırlar. Gauri, Jaipur’daki evinde Jagdiş’i ziyaret etmek ister. Ama Jagdiş yalan söyleyip bahane uydurur. İkisi de, sıkıldıkları için Mumbai’ye erken dönmeye karar verirler. Jagdiş Gauri ile sohbet edip güler.

Anandi gelince Jagdiş aniden çağrıyı keser. Anandi, çantasını almayı unuttuğunu söyler ve telefon görüşmesiyle ilgili onu sorgular. Jagdiş bir arkadaşıyla konuştuğunu söyler. Anandi, arkadaşın kız mı yoksa erkek mi diye sorar. Jagdiş kem küm eder. Anandi, kız olsa bile sana güveniyorum, beni asla unutamayacağını biliyorum deyip güler. Jagdiş suçlu hisseder. Anandi gider. Anandi, okulda tüm kızlarının kart ve çiçeklerle Jagdiş‘i görmeyi beklediğini görünce üzülür.

Anandi Phuli’ye Jagdiş’in iyi olmadığı için gelemediğini söyler. Phuli’den onu idare etmesini isteyip gider. Evde Dadisa, Jagdiş’i çağırır ve Mumbai pahalı olduğu için ona daha çok para göndereceğini söyler. Pazardan yeni kıyafetler almasını söyler, ama Jagdiş onlar eski moda diyerek reddeder. Bairon, Jagdiş’ten onunla tarlaya gelmesini ister. Jagdiş reddeder. Bairon gider. Jagdiş, Sumitra ve Gehna ile konuşurken Sumitra aniden dizlerinde bir ağrı hissedip ağlar.

Jagdiş onu oturtur ve kendini ihmal ettiği için azarlar. O sırada Anandi gelir ve Sumitra’ya koşar. Jagdiş, sosyal hizmet için vaktin var ama ailene bakmıyorsun der. Zorla Anandi‘nin çantasını alıp öfkeyle atar. Çantadan bir sürü sağlıklı yiyecekler dökülür. Anandi, sana bir şeyler almak için markete gittim der. Gehna ve Sumitra, Anandi’ye kaba davrandığı için Jagdiş‘e kızarlar. Ona Anandi’nin işini ihmal etmediğini, iki kat fazladan çalıştığını ve boş vakitlerinde tüm sosyal hizmetleri yaptığını söylerler.

Jagdiş kötü olur ve annesini acı içinde görünce paniklediğini söyler. Anandi’den özür dileyip gider.  Sumitra Anandi’ye Jagdiş’in sözlerini ciddiye almamasını ve onunla bir yerlere gitmesini söyler. Anandi ve Jagdiş, Phuli ile buluşmaya gider. Yolda, Jagdiş, telefonunda Gauri ismini Gauresh olarak değiştirir. Anandi ona sadece kızmayı biliyorsun, beni hiç düşünmüyorsun der.  Jagdiş, karım olduğun için kızmaya hakkım var der. İkisi de güler.

İkimizin Yerine 10 Şubat özetinde Jagdiş, Anandi ve Phuli birlikte eğlenmeye giderler. Jagdiş onlarla konuşmaya bile ilgisizdir. Bir genç, yanlışlıkla Jagdiş‘i fırçalar. Jagdiş, ona aptal diyerek alay eder. Anandi, mücevher denerken Jagdiş sıkılıp söylenir. Jagdiş yanlışlıkla gübreye basar. Kızlar gülerken Jagdiş, kesin gülmeyi diye uyarır. Jagdiş, Phuli‘ye yaşam seviyesini yükseltmesi için ders verir. Burada hayatınızı boşa harcamak yerine şehre gidin der. Kızlar şokta.

Eve dönerken, Anandi, Jagdiş’e, Phuli‘ye ailesini bırakıp şehre taşınmakla ilgili söylediğin şey neydi diye sorar. Jagdiş onu küçümser ve dar görüşlü olduğunu söyler. Anandi, hayatında yeni değişikliklere ve başlangıçlara rağmen, insan köklerine sadık kalmalıdır der. Jagdiş, eve geldiğime pişmanım, senin yüzünden boğuldum der. Ertesi gün, Bairon Jagdiş’i uçurtma uçurmaya çağırır. Nandu da gelmesini ister. Jagdiş, hazır olana kadar bir az zaman ister.

Jagdiş gelip Anandi‘ye kabaca kıyafetlerini hazırlamasını söyler. Anandi yalnız otururken Sumitra, terasta herkesle oynamasını ister. Sumitra, Jagdiş seni kıracak bir şey mi yaptı diye sorar. Anandi kem küm edince Sumitra Jagdiş‘i hizaya sokacağını söyler. Anandi bunu yapmamasını ister. Sumitra onu neşelendirir. Herkes terasta uçurtmalarla eğlenir. Jagdiş de onlara katılır.

Sumitra, Anandi’den Jagdiş’in uçurtma uçurmasına yardım etmesini ister. Anandi neşeyle gider. Jagdiş ve Anandi mutlu. Dadisa öğle yemeği sorunca herkes yemeğe gitmek ister. Ama Jagdiş terasta kalır. Sumitra, Anandi’den Jagdiş’i yemeğe çağırmasını ister. Oyunun en heyecanlı yerinde Anandi Jagdiş‘i yemeğe çağırır. Jagdiş reddeder. Anandi, ara vermesi için onu ikna etmeye çalışır ama nafile. Jagdiş’in uçurtmasını keser.

İkimizin Yerine 156 Bölüm Fragmanı