İkimizin Yerine 162. Bölüm Özeti 16 Şubat Büyük Aşk Bitiyor mu?

İkimizin Yerine dizisinin 16 Şubat özetinde Jagdiş’in her hareketi her sözü Anandi‘yi üzmeye başlar. Anandi ve Jagdiş aşkında yaprak dökümü  başlıyor. Jagdiş ise hala köylü olduğundan utandığını söylese de ne kadar nankör olduğu ortada. İşte İkimizin Yerine 16 Şubat özeti

İkimizin Yerine 162. Bölüm Özeti Başlıyor

Gehna, Basant’ın yüzüne cilt maskesi uygular. Basant sabırsızdır. Gehna ona sabırlı olmasını söyler ve onu yakışıklı görmek ister. Dadisa kapıyı çalar ve Gehna şok olur. Basant yüzünü saklar. Dadisa bazı kâğıtlar isteyip gider. Basant’ı görmez. Gehna Basant’a güler. Basant rahatlayıp yüzünü siler. Daha sonra Basant da Gehna’ya bir maske uygular.

Anandi ve Lal otururken Gauri gelir. Gauri, Anandi’ye nerede kaldığını sorar. Anandi, bir otelde kaldığını söyler. Gauri, Anandi’yi Jagdiş‘in evini aradığında telefonu açan kişi olarak tanır. Anandi, de onu Jagdiş ile resmi gazetede çıkan kız olarak tanır. Kolejden kızlar gelir. Gauri Anandi’den dans etmesini ister. Anandi reddeder.

Bir kız Anandi’nin alnındaki sinduru fark eder. Gauri, bunun Rajastan ‘da yaygın olduğunu söyler. Gauri, Anandi‘ye evli misin diye sorar. Anandi 8 yaşında evlendiğini söyler. Kolej öğrencileri buna yorum yapınca Gauri kızar. Anandi ile dalga geçtikleri için onlara bağırır. Nandini zorla evlendirilmiş, çocuk evliliği yüzünden korkunç bir hayat yaşıyor der.

Kızlar Anandi’nin kocasını sorar. Lal ve Anandi ne diyeceklerini bilmiyor. O sırada Jagdiş gelir ve Anandi ona üzülerek bakar. Anandi herkese kocasının okumaya gittiğini söyler. Gauri öfkeyle, erkeklerin her zaman bencil olduğunu söyler. “Nandini” eşinin ailesine hizmet ederken, eşi rahatça hayalinin peşinden gidiyor der.

Gauri, Jagat’tan Nandini’nin kocası ile konuşmasını ve eğitimini ilerletmekte Nandini‘yi desteklemesini söylemesini ister. Gauri, Nandini’ye kocanı özlüyor musun diye sorar. Nandini evet der. Gauri Nandini’yi teselli eder ve kocasının da onu özlüyor olması gerektiğini söyler. Gauri, Anandi ve diğerleriyle birlikte gider.kimizin Yerine 16 şubat resimleri

Lal, Jagdiş’e Anandi’nin kimliğini kimseye açıklamadığını söyler. Jagdiş’e, Anandi’nin karısı olduğu için çok şanslı olduğunu söyler. Gauri, Jagat’ın pastasını kesmesini sağlar ve onu besler. Anandi çok üzülür. Anandi, Jagdiş’e aldığı pastayı hatırlayıp kötü hisseder. Gauri Anandi‘ye pasta yedirir.

Kızlar Nandini’den geleneksel bir şarkı söylemesini ister. Nandini şarkı söylemeyeceğini söyler. Gauri, Jagat’tan Nandini’yi şarkı söylemeye ikna etmesini ister. Jagat, Nandini’den şarkı söylemesini ister. Lal şok olur. Anandi çok üzgün.

Anandi, “Hogi mhari rat suhagan aaj ji“ (Jagdiş ve Anandi‘nin balayı şarkısını) söyler. Hepsi dans eder. Gauri Jagat’ı da dansa getirir. Anandi şarkı söylerken gözyaşlarını siler. Şarkıdan sonra Jagdiş müsade ister. Gauri, gece geç saatte güvenli olmadığını söyleyerek Nandini‘nin onunla kalmasını ister.

İkimizin Yerine 162. Bölüm özetinde Jagdiş, ailesinin otelde bekleyeceğini söyler. Gauri, Nandini‘yle tanıştığına çok memnun olduğunu söyler. Bir daha ki sefere kocanı da getir, her zaman seninle olması için onu azarlayacağım der. Jagdiş huzursuz olur. Jagdiş otelde süslenmiş odayı görür. Anandi kontrolsüzce banyoya gidip ağlar.

Jagdiş ondan kapıyı açmasını ister. Jagdiş‘ini dinlemeyecek misin diye sorar. Anandi, sen Jagat‘sın diyor. Jagdiş onun gönlünü almaya çalışır. Anandi, şehirdeki tek köylü değilsin ve neden Lal utanmıyor da sadece sen utanıyorsun der. Jagdiş kendini savunmaya çalışır. Anandi, Lal de çocuk evliliği kurbanı, sen neden bu gerçeği kabul edemiyorsun der.kimizin Yerine 162. Bölüm resimleri 1

İkimizin Yerine 16 Şubat Özeti

Anandi çıkar. Jagdiş onu teselli etmeye çalışır ama Anandi elini iter ve herhangi bir açıklama duymak istemediğini söyler. Jagdiş konuyu değiştirmek için dekorasyonu över. Anandi sinirle balkona çıkar. Jagdiş‘e endişelenme, sırrını hiç kimseye açmayacağım diyor. Dadisa Sumitra‘ya Anandi’yi över.

Anandi‘yi Jagdiş’le birlikte olabilsin ve ona torun versin diye gönderdiğini söyler. Jagdiş, şehrin ne kadar farklı olduğunu açıklar. Anandi ona aptal olmadığını söyler. Eğer, Dadisa beni kitaplarımı yakmaya zorlamasaydı eğitim alırdım, eş olarak görevimi yapmak için tüm dileklerimi bıraktım, senin için bir şey yapmadım, bu benim görevimdi ama sen, ben olmasam şehirde olamayacağını unuttun der. Sevdiğin şeyleri öğrenmeye çalıştım, bilgisayar bile öğrendim der.

Jagdiş, Anandi‘ye evde oturmanı ben istemedim, iyi bir eş olmak istiyorsan hiçbir şey yapamam ve evet, beni buraya gönderen sensin ama bu devamlı sana teşekkür etmem gerektiğini göstermiyor der. Hayatımız değişti ve artık aynı değiliz, bunu ne kadar çabuk kabul edersen o kadar iyi olur der.

Anandi düşünüyor. Jagdiş ve Anandi birbirlerine sırtı dönük şekilde uyurken kavgalarını hatırlarlar. Gauri, Jagdiş’i arar ve cevap vermez. Sabahları Jagdiş, uyanınca odada yalnız olduğunu fark eder. Oda servisi Jagdiş’e pasta getirir ve Anandi’nin dün onun için aldığını söyler. Şimdi çıktığını gördüm der.

İkimizin Yerine 16 Şubat Özetinde Jagdiş pastayı bırakıp gitmesini söyler. Jagdiş pastaya bakıp ağlar. Bu arada Anandi havaalanına giderken Jagdiş‘le mutlu anılarını hatırlar. Jagdiş kolejde de huzursuzdur. Anandi eve geri döner. Dadisa ve gelinler, bu kadar çabuk gelmesine şaşırırlar. Anandi, Jagdiş’in doğum günü bittiği için geldiğini söyler.

Jagdiş’in onu tapınaklara götürdüğünü ve ailesini özlediğini yalanlar. Dadisa mutlu. Sumitra‘ya Jagdiş kalmamı istedi, ama ben derslerinin etkilenmesini istemediğim için geldim der. Çok güzel vakit geçirdiklerini anlatır. Daha sonra Anandi odasına gidip ağlar.

Anandi odasında, üzülerek Jagdiş’in iki farklı dünyaya ait olduklarını söylediğini hatırlar. “Ben senin için yeterince iyi değilim Jagdiş, akıcı İngilizce konuşamıyorum, arkadaşların gibi modern değilim ama seninim, neden beni kabul etmekten utanıyorsun diye sorar. Jagdiş endişelidir.

Lal, ona, Anandi gerçeği anlatırsa bile, her şey için seni suçlamaz der. Jagdiş, bana ders verme tavsiye ver diye bağırır. Lal, Anandi’yi arayıp güvenli bir şekilde gidip gitmediğini öğrenmesini tavsiye eder. Jagdiş arar ama Anandi bilerek açmaz. Jagdiş, Anandi’nin olanları herkese söylemesi ve herkesin onu suçlamasından endişe eder.

Jagdiş, Sumitra‘yı arar ve Anandi’nin gelip gelmediğini sorar. Sumitra, Anandi’nin ona bilgi vermemesine şaşırır. Jagdiş, kıvırır. Anandi’nin Mumbai gezisiyle ilgili neler söylediğini sorar. Sumitra, Anandi‘nin onlara söylediklerini anlatır. Sumitra Anandi‘yi çağırayım konuş der ama Jagdiş Anandi’nin yorgun olması gerektiğini söyleyerek kaçar.

Sumitra Anandi’nin odasına gider ve karanlıkta oturup ne düşündüğünü sorar. Anandi, yine Mumbai gezisinin ne kadar iyi geçtiğini düşünüyorum der ama üzgündür. Sumitra ona ne olduğunu sorsa Anandi bir şey belli etmez. Sumitra sonra konuşmak istiyorsan peki, kızım gibisin ve annen her zaman seninle olacak diyor. Sumitra gidince Anandi ağlar.

Anandi, Nandu’yu okula hazırlar. Nandu, Anandi’yle konuşurken Anandi’nin keyfi yoktur ve sus diye Nandu’ya bağırır. Ama sonra üzülür ve Nandu’yu teselli eder. Gehna bunu görünce Nandu’yu kendisi hazırlar. Nandu gider. Gehna, Anandi’ye geldiğinden beri neden kızgın olduğunu sorar. Anandi sadece yorgunum, Phuli tek başına olduğu için okula gitmek zorundayım diye geçiştirir.

Gehna, Anandi’nin mazeretine inanmaz. Jagdiş Gauri’ye, senden kaçmak istemiyorum, arkadaş olarak benim için yaptıklarını unutamam, ama şu an kafam karışık, sana tek verebileceğim şey arkadaşlık, sana sahte umutlar vermek ve ya kandırmak istemiyorum der.

Gauri, dürüstlük ve sadeliğini seviyorum, bu yüzden arkadaşlığımıza değer veriyorum, bir şikâyetim yok ve şimdi hayallerimizi gerçekleştirmek için eğitime odaklanma zamanıdır, önümüzde koca hayat var der.

İkimizin Yerine 16 Şubat Fragmanı