İkimizin Yerine 167. Bölüm Özeti 21 Şubat Dadisa Kayboldu

İkimizin Yerine dizisinin 167. bölümün de önce Jagdiş annesinden sağlam bir tokat yiyecek sonrada da Dadisa kaybolacak özeti. İkimizin Yerine 167. Bölüm Özetinin 1. kısmı

İkimizin Yerine 167. Bölüm Özeti 1. Kısım

Jagdiş Anandi’yi uyarır. Anandi, okumasının suç olup olmadığını sorgular. Dadisa öfkeli ama sen ne düşünüyorsun der. Jagdiş, öfkeyle onunla konuşmanın israf olduğunu söyleyip gider. Sabah, hepsi özür dilemek için Dadisa’nın odasına gider, fakat kapıyı açık bulurlar.

Makhan, Dadisa‘yı dışarı çıkarken gördüğünü söyler. Jagdiş aramaya gitmeden önce Anandi’ye kızgın bir bakış atar. Basant, Bairon ve Jagdiş bütün gün Dadisa‘yı ararlar ama bulamazlar. Akşam, Jagdiş ışıkları açık olan boş bir kulübe bulur.

Dadisa’yı orada bulur ve uzun bir iknadan sonra onu kaldırıp cipe getirir. Dadisa‘yı arabaya bindirmek için kendi üstüne yemin ettirir. Jagdiş, Dadisa’yı eve getirir. Ailesi nerede olduğunu sorarlar. Dadisa alaycı bir şekilde sadece torunu için geldiğini, kimseyi affetmediğini söyler. Bairon, Anandi’den Dadisa’ya su getirmesini ister. Jagdiş Anandi‘yi durdurur ve bundan sonra Dadisa için hiçbir şey yapmamasını emreder.

Jagdiş, Anandi‘nin adına karar alma hakkına sahip olduğunu ve artık okumayacağına karar verdiğini söyler. Bairon Jagdiş‘i durdurur ve Anandi‘nin onun için eğitimine başladığını, hiç kimsenin Dadisa’ya saygısızlık etmeyi amaçlamadığını söyler.

İkimizin Yerine 167. Bölüm özetinde Herkesin Dadisa için aynı derecede endişelendiğini ve herkesin önünde Anandi’ye hakaret etmemesi gerektiğini söyler. Anandi, Jagdiş‘e tüm haklarıma sahipsin ama eş olarak senin de görevlerini yapman gerekiyor der. Jagdiş, görevimi yapmadım mı diye sorar.

Anandi, kendisine sormasını ister. Jagdiş kendi hatalarından dolayı beni mi suçluyorsun diye sorar. Anandi senden bahsediyorum der. Jagdiş sadece Dadisa için endişelendiğini söyler. Anandi ben her zaman okumak istiyordum, peki sen neden çocukken okumam için ısrar ediyordun der.

Jagdiş ona bağırır ve okuyup ta ne yapacağını sorar. O zaman neden evlendin, evlenmek için sana yalvarmaya gelmedim, kendin düğüne evet dedin ve iyi bir eş olmayı seçtin diyor. Şimdi isteklerini yaparak, ailemi incitiyorsun der. Bairon onu durdurur. Jagdiş bunu hakkettiğini söyler.

Anandi misilleme yapar ve görev ve sorumluluklarını çok iyi bildiğini söyler. Ama sen, bir kocanın sadece karar vermekten daha fazla görevi olduğunu unuttun der. Anandi, eğitimin insanları daha mantıklı hale getirdiğini söyler.

kimizin Yerine 167. Bölüm anandi şok

İkimizin Yerine 21 Şubat Özeti

Eğitimin nasıl bir fark yarattığını görmek için mutfaktan çık diye ısrar eden sendin, şimdi eğitim almamla ne problemin var diyor. Beni arkadaşlarınla tanıştırırken utanıyorsan ne yapmalıyım diyor. Birbirlerine bağırırlar. Jagdiş, Dadisa’dan saklamak için neden yalan söylediğini sorar.

Anandi, yalanlarının bir sebebi olduğunu söyler ve sen hiç yalan söylemedin mi diye sorar. Anandi, aileye Mumbai’de mutlu olduğunu yalandan söylediğini söyler. Jagdiş‘in ondan utandığını, onu arkadaşlarına akrabam Nandini diye tanıştırdığını, statüsünün bekar, memleketinin Jaipur, isminin de Jagat olduğunu söyler.

Kavgalarını da anlatır. Dadisa dahil hepsi sersemler. Anandi, Dadisa’yı asla incitmedim ve eğer öyle olsaydı, eğitimimi hiç bırakmazdım, şimdi kararımı değiştirdiysem sadece kocam için yaptım, çünkü kocamın beni kabul etmeyi reddetmesi çok acı verici bir şey der. Ama bu olay bana bir kadının gururunun da bir erkeğin gururu kadar önemli olduğunu anlattı, bu yüzden saygımı korumak ve tek başına ayakta durmam için eğitim almam gerek, artık yeteri kadar fedakârlık yaptım, şimdi okuyacağım, hayat benim, karar benim diyor.

Anandi, Jagdiş’e eğitimine devam etme kararı aldığını açıklar. Öğretmen Sandya gelir ve Anandi’yi destekler. Herkes onu gördüğüne şaşırır. Sandya, başarısı için Anandi’yi tebrik etmeye geldiğini söyler, ama şimdi Anandi’nin kendisi için bir şeyler yapmaya karar verdiğine daha da mutluyum der.

İkimizin Yerine 21 Şubat Özeti Devam Ediyor

Sandya, Jagdiş’e şehir hayatı yaşadığı için daha geniş görüşlü olması gerektiğini söyler. Anandi’den utandığı için Jagdiş‘i ayıplar. Jagdiş kızar ve Anandi‘yi Sandya‘nın kışkırttığını söyler. Anandi’nin cesareti onu için suçlar. Anandi, Sandya’ya hakaret etmemesi için Jagdiş‘e bağırır.

kimizin Yerine dadisa öldü mü resimleri

Jagdiş, Sandya’yı ondan daha çok umursadığı için Anandi‘yi azarlar. Anandi, ağlar ve Sandya’ya Jagdiş ona hakaret etmeden önce gitmesini söyler. Jagdiş, alaycı bir şekilde Sandya’ya Anandi‘nin ailesini mahvettin ve şimdi o da gitmeni söylediği için defol git der. Sumitra Jagdiş’i tokatlar. Herkes şok olur.ikimizin yerine tokat

Sumitra, ilk kes Jagdiş’e, oğlum demekten utandığını söyler. Jagdiş bir şey demeden gider. Bairon, Jagdiş adına Sandya’dan özür diler. Dadisa sessiz. Bairon, Jagdiş için umutlandı diye kötü hisseder. Sandya gider. Sumitra Jagdiş‘i iyi yetiştiremediği için kötü hisseder.

İkimizin Yerine 21 Şubat özeti bitmedi devam ediyor. İkimizin Yerine dizisi özeti daha uzun olduğu için iki parçada sizlere sunacağız. İkimizin Yerine 21 Şubat Özetinin devamı için tıklayınız İkimizin Yerine

 İkimizin Yerine 167. Bölüm Fragmanı