İkimizin Yerine 171. Bölüm Özeti 25 Şubat Tatlı Dadisa

İkimizin Yerine dizisi 171. bölümünde Dadisa artık iyi bir babaanne olmaya çalışacak. İşte İkimizin Yerine  25 Şubat özeti.

İkimizin Yerine 171. Bölüm Özeti

Anandi, Bairon ve Basant ile Mumbai’ye taşınmasını tartışır. Hala iyi bir fikir olduğundan emin değil. Bairon ve Basant, bu defa Dadisa’nın bile hemfikir olduğunu söyleyerek onu ikna eder.

Yani bu karar Jagdiş’i geri getirmenin tek yoludur. Gehna, Jagdiş Mumbai’ye giderken Anandi evdekileri ikna etti ve şimdi onu buraya gelmeye de ikna edebilir der. Anandi kabul eder, ama Bairon ve Basant’tan Jagdiş’i arayıp onu bilgilendirmesini ister. Basant, Jagdiş Anandi’yi görünce sevineceği için, ona bilgi vermenin gerekmediğini söyler.

Gece, Anandi derin düşüncelidir. Mumbai‘ye son ziyaretinde Jagdiş’in ona davranışını hatırlar. Jagdiş’in sözlerini hatırlar ve onu aramaya karar verir. Telefon eder ama Jagdiş cevap vermez.kimizin Yerine 171. Bölüm resimleri

Anandi yine endişeli. Ertesi sabah, Jagdiş, çatıdan hayranlıkla Mumbai siluetini izler. Jagdiş’in arka plandaki sözleri; “Bu benim dünyam, burası benim ait olduğum yer, burada olmak için doğdum ve bir gün bu şehirde ünlü olacağım. O kokuşmuş köy benim değil.

Tanrıya şükür ki oradan kurtuldum der. Kolunu açar ve Mumbai’ye gelişini ilan eder. Sonra Jagdiş ve Gauri, aynı kolejde yüksek lisans yapmaya kabul edilirler ve çok mutlular. Gauri, Tanrı’nın dualarını duyduğunu, ikisinin birlikte çalışabileceğini söyler.

,Bir arkadaşları onlara katılır ve pansiyonlar dolu olduğu için dışarıda bir ev aramaları gerektiğini söyler. Gauri endişeli. Jagdiş bunun daha da iyi olduğunu, şimdi hiçbir giriş çıkış saatlerini düşünmeden, istedikleri zaman özgürce buluşabileceklerini söyler.

Jagdiş Gauri‘ye flört eder ve birlikte kalabileceklerini söyler. Gauri imkânsız diyor. Jagdiş, şu an beyniyle düşündüğünü, ama kalbiyle düşünmesi gerektiğini söyler. Dadisa sabah çayını almadığı için huysuzlanır ve Anandi’yi çağırır. Anandi çay getirir.

Dadisa, Anandi’nin evde birkaç günü olduğu için, aynı kendisinin yaptığı çayı, Gehna ve Sumitra’ya da öğretmesi gerektiğini söyler. Anandi duygusallaşır ve kabul eder. Anandi mutfakta Gehna’ya yardım etmek ister. Gehna yanında birkaç günü var diye, yemek yapmasına izin vermeyeceklerini söyler. Her ikisi de duygusallaşır.

İkimizin Yerine dizisinin 171. Bölümünde Dadisa mutfakta bir şeyler hazırlarken Anandi’nin yemeklerini ve anılarını hatırlar ve ağlar. Anandi oraya gelir ve Dadisa’ya ne istersen ben pişireyim der. Dadisa, gelinlerinin hiçbirinin iyi yapamayacağı türde domates turşusunu yemek istediğini söyler.

Anandi, Dadisa’nın gözünde yaş görünce ağlayıp ağlamadığını sorar. Dadisa soğan kestiğini söyler. Anandi ona inanmaz. Dadisa yalan söylemiyorum, bak burnum uzamış mı der. Anandi, biraz uzadığını söyler. Dadisa suçlu hisseder.

Anandi çok üzgün. Dadisa usulca Anandi’nin Hint turşusunu sevdiğini söyler. Senin için fazladan yapacağım der. Anandi etkilenir ve ona sarılıp ağlar. Dadisa da ağlar. Öğle yemeğinde, herkes Dadisa’nın Hint turşusunu över.

Dadisa, kendi elleriyle Anandi’ye yemek yedirir. Gözyaşlarıyla Anandi’den, Jagdiş’i alıp eve dönmesini rica eder. Gehna kötü hisseder. Anandi Dadisa’ya sarılıp ağlar. Phuli, evinde büyük bir kalabalık olduğunu fark eder.

İkimizin Yerine 25 Şubat Özeti

Alacaklılarından biri Phuli’nin babasından parasını talep eder. Babası biraz daha zaman için yalvarır. Alacaklı ona vuracakken Phuli onu durdurur. Alacaklı Phuli’ye pis pis bakar ve borcunu bir gecede ödeyebileceğini söyler.

Phuli onu tokatlamak üzereyken adam onu durdurur. Phuli‘nin maaşını elinden alır ve Phuli hakkında kötü konuşur. Para kazanmak için gençliğini kullanmasını söyler. Phuli ve ailesi tiksinir. Alacaklı Gider. Phuli ve ailesi üzgün.

Anandi, Mumbai’de Jagdiş’in kolejine gittiğini hayal eder. Hayalinde, Jagdiş onu mutlu bir şekilde alır ve onu beklediğini söyler. Onu bir eve götürür ve bizim evimiz der. Hayalinden uyanınca üzülür.kimizin Yerine 25 Şubat resimleri

Sabah, Anandi okula gelir ve Phuli’nin henüz gelmediğini görür. Gulli oraya gelince Anandi Phuli’yi sorar. Gulli ona önceki günün olaylarını anlatır. Anandi şok olur.

İkimizin Yerine 25 Şubat özetinde Anandi, Phuli ile hayatı ve kaderi hakkında konuşur. Phuli‘nin kaynanası gelir ve Phuli‘nin ailesine, diğer gelininin bir cadı olduğunu, onu dışarı attıklarını anlatır. O gelininin yerine oğluna Phuli’yi ister. Anandi üzülür ve bunu sorgulamak isterken Phuli onu durdurur. Kaynana gider. Anandi Phuli‘nin ailesini sorgular.kimizin Yerine devam edecek mi

Jagdiş ve Gauri bir daire aradıktan sonra yorgun ve endişelidir. Jagdiş şakayla istersen benimle kalabilirsin der. Gauri imkânsız olduğunu söyler. Phuli’nin ailesi onu ikinci evliliğe ikna etmeye çalışır ama o kabul etmez.

Babası intihar etmeye çalışınca Phuli kabul etmek zorunda kalır. Dadisa‘lar Phuli meselesini tartışır. Dadisa Phuli‘nin yeni bir hayat bulduğu için mutludur ve destekler.

Bairon, onu bu yanlış geleneklere karşı çıkacaklarını söylemeye çalışır. Dadisa, bu Anandi’nin toplumu şekillendirme teorisi ve yalnızca o biliyor der. Jagdiş ve Gauri ev aramaktadır.

İkimizin Yerine 25 Şubat Fragmanı