İkimizin Yerine 196. Bölüm Özeti 22 Mart Dadisa Kararını Açıklar

İkimizin Yerine dizisi 196. bölüm de Dadisa önemli bir karar imza atacak. İşte İkimizin Yerine 22 Mart özeti.

İkimizin Yerine 196. Bölüm Özeti

Anandi, yeni bir yolculuğa başlarken Tanrı’ya dua eder. Bu arada Jagat ve Gauri de çok fazla kargaşanın ardından hayatlarının yeni gününe girerken dua ederler. Anandi gitmeden önce herkesin duasını alır. Herkes onu kutsar. Sumitra ona okunmuş şekerli yoğurt verir. Anandi gider. Gauri ve Jagat mutlu bir şekilde koleje girerler. Anandi okula gelir.

Çocuklar Anandi’yi selamlar. Anandi tahtayı temizler ve çocukları gönderir. Gulli ile ikisi yetişkin öğrencileri bekler. Gauri ve Jagat sınıfına girer. Orada okuyan herkes onlara çok kızgın. Gauri onlarla konuşmaya ve özel bir soruna sıkışıp kaldıklarını anlatmaya çalışır. Ama ona kabaca cevap verirler ve Jagat kızar. Gauri ortamı yatıştırır. Sumitra ve Gehna mutfaktayken Anandi‘nin sınıfından bahsederler. Gehna okula gitmeyi önerir.

Dadisa’ya bilgi vermeden okula giderler. Gulli ve Anandi okula kimse gelmediği için hayal kırıklığına uğrar. Gehna ve Sumitra gelir ve derse katılmak ister. Her ikisi de çok sevinir. Anandi, Gehna’dan Dadisa yalnız olduğu için eve gitmesini ister ama Gehna, bizi öğrencin olarak gör diyerek reddeder. Anandi Sumitra’ya ders öğretmeye başlar. Hepsi eve gider. Sumitra, Dadisa‘nın çay saatinin geldiğini fark eder. Sumitra, Anandi ile çabucak çay yapar ve Dadisa’ya götürür. Dadisa çok kızgın.

Sumitra Dadisa’ya, Gehna ile Anandi’nin okuluna köylülerin gelip gelmediğini görmeye gittik, ama kimse gelmedi, biz de Anandi’yi rahatlatmak için ders öğrenmeye karar verdik der. Dadisa başta kızgın olur, ama sonra Sumitra’ya iyi bir iş yaptığı için tatlı yapmasını söyler. Okula Anandi için bile gitsen, dersini iyi çalışmalısın der. Sumitra çok mutlu. Akşam yemeğinde, Sumitra herkese, çabucak yiyin de ev ödevimizi yapalım der.kimizin Yerine 22 mart resimleri

Nandu çok heyecanlı. Hepsi mutlu ev ödevinden bahseder. Dadisa gelince herkes susar. Bairon ona konuşmayı anlatır. Dadisa gülümser ve Bairon’a Sumitra’ya yardım etmesini söyler. Sumitra’yı çalıştırarak bana olan saygını gösterirsin der. Herkes aşırı mutlu. Dadisa, eğer onun gelini iyi öğrenirse, tüm köyde bunu gururla ilân edeceğini söyler. Daha sonra Sumitra‘ya sütlaç yedirir ve onu kutsar. Ayrıca ilk öğrencisini kazandığı için Anandi’ye para verir.

Gece, Bairon Sumitra’ya, her zaman korkup ağlayan sende yeni bir kişi gördüm der. Sumitra, Dadisa’nın çok destekleyici olduğu için mutlu olduğunu söyler. Bairon, Sumitra’ya kitaplarını çıkarmasını söyler. Daha sonra Sumitra’ya onu çok sevdiğini söylettirir. Sumitra önce ne dediğini fark etmez, ama sonra gülümser. Anandi bunu görür ve mutludur.

Mumbai’de, bazı hastalar Jagat ile konuşur. Jagat onları tersler. Gauri onu görür ve gelip hastayı yönlendirir. Akşam yemeğinde Jagat, Gauri’nin sandviç paketlediğini görür ve hüsrana uğrar. Gauri uygun bir akşam yemeği yapmaya vakti olmadığını söyler. Bu konuda tartışırlar. Sonunda Jagat sakinleşir ve sandviçini yer.

İkimizin Yerine 196. Bölüm özetinde bir hemşire gelir ve acil bir vaka hakkında bilgi verir. Gauri Jagat’a yemeğe devam etmesini söyler. Jagat yemek için yalnız kalır. Gauri’nin ona her türlü yemeği hazırladığını hatırlar. Gauri, hasta odasında, bileğini kesen bir hasta kızı kontrol eder. Hasta hemşireye bir dakika dışarı çıkmasını söyler. Gauri hastaya güvende olduğunu söyler. Hasta Gauri‘ye, onu çok sevdiğini düşündüğü bir adamla yaşadığını açıklar.

Tüm ailemi onun için ettim, şimdi sadece param için benimle olduğunu ve başka biriyle evlendiğini öğrendim der. Gauri, şok olur ve neden dava açmadığını sorar. Hasta, evliliğinin yasal olmadığını veya delil olmadığı için dava açamayacağını söyler. Ölmekten başka ne yapabilirdim der. Gauri, Jagat’la durumunu düşünür. Jetsar‘da, Anandi ve Gulli, bir bayanın ağladığını duyunca ona yaklaşırlar. Kadın, yırtık bir kartpostalın baba evinde birinin öldüğünü gösterdiğini açıklar.

Anandi mektubu okumadığını söyler. Kaki nasıl okuyabilirim, harap kartpostaldan anladım der.  Tüm kadınlar orada ağlıyor. Anandi içeri girer ve ağlayan kadınları gördükten sonra Gulli‘den kartpostalı ister. Anandi mektubu okuyunca şok olur ve kadının susmasını sağlamaya çalışır, ama o yapmaz. Anandi, ağlamayı kesip mutlu olması gerektiğini ve bir yeğeni olduğunu söyler. Mektup sana gelirken zarar görmüştür der. Bunu duyan herkes rahatlar.

İkimizin Yerine 22 Mart Özeti Devam Ediyor

Gauri evde, hastasıyla konuşmasını hatırlar ve derinlere dalmıştır. Jagat’ın ona seslendiğini bile duyamaz. Sumitra Dadisa’ya çayını getirir ve ona bir şey söylemeye çalışır ama korkup gider. Gehna devreye girer ve Dadisa’ya, eğer Sumitra ve okula gidersek Anandi’ye güven veririz der. Dadisa kabul eder ve gitmelerine izin verir. Okulda, Anandi, Sumitra ve Gehna’ya ders verirken bir sürü insan gelir ve geç kaldıkları için özür dilerler. Hepsi derse katılır. Anandi bunu gördüğüne sevinir. Bir adam, Dadisa‘nın gelinleri bile okula geliyorsa, biz neden gelmeyelim der.

Anandi, Gehna, Sumitra ve Gulli mutlular. Anandi ve Gulli herkese kitap dağıtır. Anandi öğretmeye başlar ama aniden kaba adamın yüz örtü şartını hatırlar. Anandi, peçe ile yüzünü gizleyerek öğretmeye başlar. Hepsi şaşkın ve peçeyi sorgularlar. Peçe ile okumakta zorlanırlar. Sonunda kaba adam, bayanların okulda değil, dersin ardından kapanmasını ister. Sonra Dadisa‘nın en iyi arkadaşı da gelir.

Anandi mutlu ve öğretmeye başlar. Dadisa evde çok sıkılır ve Makhan’ı çağırıp dışarı çıktığını söyler. Makhan, ona eşlik etmek isteyince Dadisa ev ile ilgilenmesini söyleyerek onu azarlar. Dadisa, en iyi arkadaşı ile buluşmaya gider. Tesadüfen arkadaşının oğluyla karşılaşır. Oğlu annesinin Anandi’nin okuluna gittiğini bildirir. Dadisa şaşırır. Okulda, Anandi yeni öğrencilerini öğretir.

İkimizin Yerine 22 Mart özetinde Dadisa yüzünü kapatarak okula gelir ve kapının arkasına saklanarak onları seyreder. Anandi herkese bir bilmece sorar. Bazıları çok komik ve yanlış cevaplar verir. Anandi onları cesaretlendirir. Onlardan biri doğru cevap verir. Sonra 2. bulmacayı sorar. Kimse doğru cevabı veremez. Anandi ipucu verir, sonra birisi doğru cevabı verir. Dadisa kapının arkasında yanlış cevaplardan zevk alıp güler.kimizin Yerine 196. Bölüm resimleri

Anandi son bulmacayı sorar ve doğru cevabı alır. Dadisa saklandığı yerden heyecanla konuşur. Hepsi şaşkın ve mutlu. Arkadaşı Dadisa’ya gelir ve içeri girmesini ister. Dadisa sınıfa girmeyi reddeder ve kaçar. Herkes güler. Evde, Dadisa salıncaktadır. Gelinler gergin. Dadisa, onlara, okula hazırlanmak ve gidip dönerken çok zamanlarını harcadıklarını söyler. Bu yüzden, artık Anandi‘nin okula öğretmenliğe gitmeyeceğine karar verdim der.

İkimizin Yerine 196. Bölüm Fragmanı