İkimizin Yerine 259. Bölüm Özeti 24 Mayıs Jagat Mahkemeye Gelecek mi?

İkimizin Yerine dizisinde 259. bölümde her şey mahkemeye kalacak ama mahkeme çıkışı Jagat’ın yaptıkları akıllardan silinmeyecek.

İkimizin Yerine 259.Bölüm Özeti

Jagat Şiv‘e bağırır. Şiv kendini tutmaya çalışır. Jagat ona diklenir. Şiv, onun yüzüne sert bir yumruk atar. Ardından kavga dövüş başlar. Polis gelip onları durdurur. Şiv, onlardan sarhoş halde bir devlet memurunu dövdüğü için onu tutulmalarını ister. Karakolda Jagat, hatalı olmadığını bağırır. Müfettiş, onu dinlemeden Şiv‘e yalakalık yapar. Şiv, kanunlara göre, koleksiyoner değil sıradan biri olduğunu söyler. Manavın tazminatını sorar. Polis bunu bu adamdan alacaklarını ama zaman alacağını söyler.

Şiv manava biraz para verir. Adam Şiv‘e teşekkür edip gider. O sırada Dadisa Şiv‘i arar ve Jaipur’da olup olmadığını sorar. Şiv evet der. O sırada Jagat arkadan bağırır. Dadisa ne olduğunu sorar. Şiv, sarhoş adamla tüm dövüşü anlatır. Dadisa, birinin nasıl bu kadar alçalacağını merak eder. Anandi, Dadisa‘nın Şiv ile konuştuğunu duyar. Şiv sonra nezaretteki Jagat‘a yaklaşır ve iyi aileden göründüğünü, tutumunu değiştirmesini ister. Fakat Jagat tekrar, dışarı çıktıktan sonra onunla görüşeceğini söyler.

Şiv gider. Gauri düğünü için düzenleme yapar ve Jagat‘ı aramaya çalışır ama ulaşamaz. Jagat‘ın Anandi‘ye dönmesi ve boşanmaması için ailenin sorun yaratabileceğini düşünür. Bairon boşanmanın sorunsuz olup olmayacağından endişelidir. Dadisa onu teselli etmeye çalışır. Bairon, Jagat‘ın babası olduğunu ama onunla ilişkinin koparması için pişman olmadığını söyler.

3 3 1

Her ikisi de Jagat‘ın yüzünü görmek istemediklerini, ama Anandi’nin özgürlüğü için katlanacaklarını söylerler. Anandi duyar ve odasına gider. Jagat, daha önce Şiv‘i Anandi‘yle TV’de gördüğünü hatırlar ve öfkelenir. Birini aramak ister ama polis izin vermez. Jagat, herkesin ona karşı olduğunu, sabaha kadar çıkamayacağını düşünür.

Sabah Singh ailesi ve Anandi, Jaipur‘a gelir ve otele giriş yapar. Anandi evcilik oynayan iki çocuğu görür ve üzülür. Jagat için çocukken yaptığı her şeyi hatırlar. Çocuklara böyle aptal oyunlar oynamayı bırakmaları için bağırır. Aile gelir ve kavga eder. Dadisa, Anandi‘yi götürmeyi başarır. Bütün aile, Jagat‘ın duruşmaya zamanında varacağını umar. Jagat müfettişe, sabah olduğu için onu ne zaman bırakacağını sorar. Boşanma duruşması için mahkemede olması gerektiğini söyler. Müfettişe saygılı konuşur, ama müfettiş onu görmezden gelir.

kimizin Yerine 24 mayıs resimleri

İkimizin Yerine 259. bölüm özetinde Şiv, Dadisa‘yı arar. Dadisa Anandi‘nin çok üzgün olduğunu ve genelde duygularını Sumitra dışında kimseyle paylaşmadığını söyler. Dadisa, yüz yüze görüşemediklerinden yardım edemeyeceğini söyler. Şiv bir çare düşünür. Şiv, otele gelir ve Şiv, dizüstü bilgisayarda Sumitra ile görüntülü sohbet ayarlar. Herkes çok sevinir. Önden Sumitra‘ya durumu izah ederler. Sonra Şiv ve aile Anandi‘nin odasının önünde toplanır ve kapıyı açmasını isterler.  Anandi ağlıyor ve açmıyor. Sumitra Anandi‘ye kızım diyor. Anandi şok olur.

Hemen kapıyı açar. Görüntülü sohbette Sumitra‘yı fark edince çok sevinir. Dadisa, Anandi‘ye Şiv‘in bunu onun için ayarladığını söyler. Şiv, bilgisayarı masanın üzerine bırakıp gider. Herkes gider. Sumitra Anandi‘yi teselli eder.  Jagat‘ın artık onu incitmesine izin vermemesini söyler. Anandi, boşandıktan sonra Sing ailesini kaybetmekten korkuyor. Sumitra, ailenin gelini olmayabilirsin ama onlara kızları olarak bağlısın der. Sumitra konuşarak Anandi‘yi rahatlatır.

4 2 1

Müfettiş Şiv ile bildiri imzalama hakkında konuşur. Dadisa onu işlerinden alıkoydukları için özür diler. Anandi dizüstü bilgisayarı getirir ve Şiv‘e geri verip ona teşekkür eder. Şiv hiçbir şey yapmadığını söyler. Anandi, fikrin Şiv‘in olduğunu, bu yüzden minnettar olduğunu ve bunun çok anlamlı olduğunu belirtir. Avukat telefonda Bairon‘a duruşmaya gitmelerini söyler. Anandi mahkemede Sumitra‘yı hatırlar. Eşit miktarda mutlu ve kederli olduğunu düşünür, ama yine de anıları yüzünü gülümsetir.

Herkes, Anandi‘yle geçmiş günlerini düşünür. Dadisa, Anandi‘ye hatıralara bakma geleceğine odaklan, yeni ilişkiler kur, herkes Jagat gibi değil der. Avukat gelir ve sırada olduklarını belirterek gelir. Bairon Jagat‘ı arar ve bir polis memuru açar. Polis Jagat‘ın sarhoş halde devlet memuruna saldırdığını ve nezarette olduğunu belirtir. Bairon aileye durumu bildirir ve karakola gitmeleri gerekir. Avukattan şimdilik uzatma ister. Gauri, Jagat‘ın neden aramaları cevaplamadığını merak eder ve endişelidir.  Mahkemede olabileceğini düşünür.

Polis, Şiv‘e ailesinin serseriyi almaya geldiğini ve Şiv‘in gelip şikâyeti geri çekmesinin yararlı olacağını söyler. Şiv kabul eder. Sing ailesi karakola gelir. Bairon, tereddütle Jagat‘ın babası olduğunu söyler. Bairon‘dan kâğıtları imzalaması istenir ama Bairon imzalamak istemez. Anandi karısı olarak imzalar. Şiv gelir ve şok olur.  Başta Anandi kızgındır, ama memur Anandi‘nin ilk kez utandığını söyler. Memur Şiv‘in dava açmadığını açıklar. Dadisa, Jagat‘ın Anandi‘nin kocası olduğunu açıklar. Şiv şok olur. Jagat Şiv‘e kızgın.

Anandi ve Bairon, ne yapacaklarını bilemiyorlar. Şiv onu tanımadım bilseydim şikâyet etmezdim der. Dadisa şimdi gitmek zorundayız der.  Müfettiş Şiv‘in olay çıkarmadığını söyler. Şiv, şikâyetini geri almak istediğini söyler ve evrakları imzalarken Jagat hepsi senin yüzünden diye bağırır. Müfettiş kapa çeneni diye ona bağırır.

kimizin Yerine 259. Bölüm resimleri

Gündüzleri sarhoş olup insanlarla kavga ettin. Şiv iyi niyetli davrandı, gitmene bile izin verdi, hatta o manava bile para ödedi der. Anandi, Dadisa ve Bairon, Jagat‘ın içip için insanları rahatsız ettiğine şok olur. Bairon çok utanır. Şiv belgeyi imzalar. Jagat da evrakı afra tafrayla imzalar. Şiv, bu 2 kişinin nasıl bir araya geldiğini düşünür.

İkisi de farklı kutuplar gibi. Jagat, çok kibirli ve bencil, Anandi ise çok olgun ve sevimli. Arabada, Jagat ve Anandi çocukluk günlerini hatırlarlar. Duruşma salonu. Jagat ve Anandi ayağa kalkar öne çıkarlar. Her kes evlilik ritüellerini ve yaşadıklarını hatırlar. Anandi ve Jagat son boşanma dilekçesini imzalarken ikisi de eski anılarda kaybolurlar. Jagat kâğıdı imzalar ve kalemi Anandi‘ye verir. Anandi kalemi alır ve evrakı imzalamadan evliliğinin her anını hatırlar.