İkimizin Yerine 307. Bölüm Özeti 11 Temmuz Sançi’ye Kamyon Çarpar

İkimizin Yerine 307. Bölüm Özeti

Jagdiş Ganga ile oynuyordur. Ganga Jagdiş’e gayri ihtiyari inşallah sende bir gün baba olursun der. Jagdiş’in aklına hemen düşük yapan Gauri gelir ve duygusallaşıp ağlamamak için kendini zor tutar. Ganga yanlış yaptığını fark edince hemen toparlamaya çalışır. Jagdiş ise konuyu değiştirmeye çalışır ve sana verdiğim kitaplar burada durması için değil iyi bir hemşire olabilmek için; bu kitapları okuman lazım der.

Ganga Mannu varken benim bu kitapları okumam zor der; Jagdiş ise Mannu’nun bakımını tüm aile olarak üstleneceklerini o yüzden sen çalışırken Mannu’ya aileden başkası bakar merak etme der. Ganga Mannu’nun bu aileden uzak kaldığında aile sevginini kaybedeceğinden korkar. Herkes Ganga’ya bakar ve nereye gidiyorsun diye sorar. Ganga ise sonsuza dek sizinle kalamam bir gün gitmem lazım der. Dadisa Ganga’nın elinde ki kitapları alır ve bu kız okursa bizi unutur gider en iyisi Ganga’yı okutmayalım der. Ganga şok olur ama Dadisa bunun bir şaka olduğunu söyleyerek eğitimine destek olduğunu belirtir.

Anandi Dadisa’lara gelir ve Anandi ile Ganga konuşur. Ganga Anandi’ye gidecek olması konusunda çok üzgün olduğunu belirtir. Ayrıca senin gidecek olmandan dolayı Jagdiş de çok üzülüyor; Jagdiş’in gülüşlerinin arkasında büyük bir mutsuzluk var der: Ganga açık yüreklilikle Jagdiş hala seni seviyor der; ancak Anandi bu konuşmanın aralarında kalmasının en iyi olacağı söyler. Anandi ailesini ve Jagdiş’i Ganga’ya emanet eder.

İkimizin Yerine 307. Bölüm özetinde Sançi ise yolda koşu yapmaktadır ve kulağında kulaklık vardır. Şoför SAnçi’yi görür ve düdük çalınca çekileceğini düşünür ama adam defalarca kornaya basar ama SAnçi duymaz; çünkü kulağında kulaklık vardır ve yüksek sesle müzik dinlemektedir.

Adam son anda Sançi’ye çarpmadan kurtarır ama Sançi korkuyla uçurumdan aşağı yuvarlanarak kafasını ağaca çarpar. Jagdiş ise bu kazayı görür ve düşen kadının SAnçi olduğunu anlayarak yardıma koşar. Sançi’nin ağır yaralı ve yürüyemeyecek durumda olduğunu gören Jagdiş hemen onu cipi ile hastahaneye götürür.

Jagdiş hastahane de Sançi’ye ilk müdahaleyi yapar ama Sançi canı yandığı için çok huysuzdur ve köy hastahanesinde ki kötü ortam ve vasıfsız personel ki şartlardan  dert yanar ve eve gitmek istediğini söyler. Jagdiş önce Sançi’nin saçmalamalarına tahammül eder ama sonunda dayanamaz ve Sançi’ye kızar.

Bu arada odaya Anandi ile birlikte Şekhar ailesi girer ve Dadu Sançi’nin Jagdiş’ten iyi bir ders aldığını düşünür. Jagdiş müdahalesi için aileyi dışarı alır. Jagdiş’in yaptığı tedavi sırasında Sançi göz yaşı döker. Jagdiş ise ona mendilini verir ve göz yaşlarını silmesini ister Merak etme hastahanenin değil benim mendilim temiz silebilirsin der. Sançi göz yaşlarını siler.

Dadu tedavi bittiğinde Sançi adına özür diler ve sen orada olmasaydın Sançi için bu büyük bir sorun haline gelirdi diyerek teşekkür eder. Jagdiş ise yaptığı şeyin görevi olduğu için teşekkür gerekmediğini söyledi. Sançi ise Mumbai’ye gitmek ister; çünkü bir köy doktoru olan Jagdiş’e güvenmiyor. Dadu gerek yok Jagdiş şehirde eğitim almış başarılı bir doktordur der. Sançi ise madem başarılı neden şehirde iş bulamamış der. Dadu onun burada köyüne hizmet etmek için kaldığını söyler.

Alok aile doktorlarına raporları ve durumu bildirir bir faks çekmiştir. Doktor geri döner ve müdahale yapan doktorun çok başarılı bir iş çıkardığını söyler. Sançi Jagdiş ile ilgili söylediklerinden utanır. Sançi hastahaneye gider ve ön yargısı ve kaba davranışı için özür diler. Jagdiş ve Sançi bir sonra ki gün yemek yemek için sözleşirler. Sançi’nin gözlerinde Jagdiş’e olan aşkı görülmektedir. Sançi Jagdiş’ten etkilenmiştir.

Bir sonra ki gün kahvaltı yapmadan işe gitmek isteyen Jagdiş Dadisa’yı korkutur. Dadisa Jagdiş’in yalnız ve mutsuz olduğunu sadece işe gidip geldiğini düşünmektedir. Bu arada içeri Şiv ve Anandi girer. Şiv her şey için Jagdiş’e teşekkür eder ve ona bir deri çanta hediye alır ve kullandıkça bizi hatırlarsın der. Jagdiş ise Anandisi’ni sürekli Şiv ile hatırlamak istemez.blank

İkimizin Yerine 307. Bölüm Fragmanı