İkimizin Yerine 41. Bölüm Özeti 18 Ekim Bairon Gidiyor

İkimizin Yerine dizisi izleyicisi ile her gün buluşmaya devam ediyor. İkimizin Yerine dizisi 41. bölüm ile 18 Ekim perşembe günü Kanal 7 ekranlarında olacak. İkimizin Yerine 41. bölümde Bairon ailesiyle evden gidecek mi? işte İkimizin Yerine 18 Ekim Özeti

İkimizin Yerine 41. Bölüm Özeti

Bairon gitmeye hazırlanırken Dadisa gelir. Dadisa, Bairon ve Sumitra’ya, bu gün Sugna‘nın Anandi‘ye nasıl davrandığını anlatır. Sugna onları gördükçe geçmişi hatırlayıp daha çok üzülüyor, onun tüm eşyalarını fakirlere dağıtmalıyız der. Bairon karşı çıkmak ister ama Dadisa izin vermez. Sugna gece iyi ve kötü anıları düşünüp ağlıyor.

Kanhaji’nin resmiyle konuşur. Artık kimse beni eskisi gibi sevmiyor ve hepsi hayatına devam ediyor der. Kendimi çok aciz ve gereksiz hissediyorum, neden böyle oldu diye sitem eder. Dadisa Sugna’nın odasını Sumitra ve bir hizmetçi yardımıyla temizletiyor. Sumitra ağlıyor. Anandi ve Phuli buluşur. Phuli ödevi için Anandi’den yardım ister ve dışarıda otururlar. Anandi, Sumitra’dan, Phuli‘yle gitmek için izin ister. Sugna’nın odasının temizlendiğini ve görür ve nedenini sorgular. Dadisa, ben yaptım, artık onlar Sugna‘ya gerekmiyor der.

Dadisa dolapta kırmızı bir etek bulur. (Pratap‘ın hediyesiydi) Dadisa onu da atmalarını ister. Anandi eteği Dadisa‘dan oyuncak bebeği için ister, o şu an Phuli‘lerde kalıyor der. Dadisa Anandi‘yi biraz sorguladıktan sonra kabul eder. Sugna eteğini Phuli‘nin elinde görür ve Anandi’ye onu neden aldıklarını sorar. Anandi, Dadisa‘nın odasını temizlettiğini anlatır. Sugna şok olur ve öfkelenir. Koşarak ve bağırarak odasına gider, dolabını boş bulur. Sumitra Sugna’nın yanına gelir. Sugna kızgın şekilde eşyalarını geri ister.kimizin Yerine 18 Ekim resimleri

Sumitra açıklamaya çalışır ama Sugna izin vermez. Sizin dediklerinizin hepsini yaptım ama siz beni mutlu eden 3-5 hatırayı bile bana çok gördünüz der. Dadisa gelir ve her şeyi senin iyiliğin için yaptım der. Sugna onu dinler ve ailesinin artık onu sevmediğini söyler. Ben sizin sadece dul kızınızım boşuna yorulmayın deyip gider.

Sumitra peşinden gitmek ister ama Dadisa onu durdurur. Bırak ağlasın dertleri ve şikâyetleri gözyaşıyla akıp gidecek der. Sugna ağlıyor ve Anandi onu sakinleştirmek ister, eteği Phuli‘den geri aldım der. Sugna, sen benim acımı anlamazsın der. Anandi herkes seni çok seviyor böyle söyleme der. Sugna Anandi‘ye, o eskidendi artık dulum kimse beni sevmiyor der ve onun gitmesini söyler. Anandi gider. Sugna ağlayarak Tanrıya neden beni de Pratap ile birlikte öldürmedin diye sorar.

İkimizin Yerine 41. Bölüm özetinde Dadisa ve tüm gelinleri yemek masasındalar. Dadisa oğullarını sorar ve geç kalacaklarını öğrenir. Dadisa, sizde oturun yemeği beraber yiyelim der. Sumitra ilk siz yiyin biz sonra yeriz der ama Dadisa oturun diye emreder. Gelinler de sofraya oturur. Sumitra, Sugna da bizimle yiyebilir mi diye sormak ister. Dadisa Sugna 1 yıl yalnız yemelidir ama bu sürede bize karşı öfke biriktirmesini istemiyorum bu yüzden sizinle ev işi yapabilir der. Bu şekilde kendini yalnız hissetmez ve kafası dağılır der. Anandi sevinir ve hemen Sugna’ya haber vermek ister. Dadisa önce yemeğini ye sonra söylersin der. Öğle yemeğinden sonra Sugna, Anandi, Gehna ve Sumitra terasta “papad“ kurutuyorlar.

Anandi sıcaktan rahatsız olur. Sumitra ona yüzünü şal ile kapatmasını söyler. Anandi Sugna da yüzünü örtsün ister ama Sugna artık benim için bir fark etmiyor der. Jagdiş gelir ve Anandi için oje almıştır. Sumitra ojenin rengini över. Anandi de beğenir. Anandi ojeyi Sugna‘ya gösterir Sugna sessizdir. Jagdiş acıktığını söyler ve Anandi yemek vermeye giderken ojeyi terasta unutur. Sumitra ve Gehna işle meşgulken, Sugna ojeyi alıp elbisesinin altına saklar. Jagdiş Dadisa ile konuşur ve bu akşam eve geç kalabilir miyim diye sorar. Dadisa kabul etmez. Jagdiş, ama babamla amcam her gün geç geliyor der. Dadisa sen daha çocuksun onlar büyük der. Jagdiş ona olgunlaştığını söyler ve bak bende onlar gibi eşimle ilgileniyorum der.

Jagdiş Anandi‘den ojeyi Dadisa‘ya göstermesini ister. Anandi terasa onu aramaya gider. Çok arar ama bulamaz. Sumitra mutfağa da bakmasını söyler. Sumitra Sugna‘yı çağırıp gider. Sugna ayağa kalkınca fark etmeden oje yere düşer ve Gehna onu görüp yerden alır. Gehna kimseye bir şey çaktırmaz. Anandi mutfakta Sugna‘ya ojeyi sorar ve Sugna görmediğini söyler. O esnada Gehna gelip ojeyi verir ve terasta bulduğunu söyler. Sugna düşürdüğünü anlar. Anandi Dadisa‘ya göstermeye gider. Bairon eve dönünce Sumitra dün Sugna‘nın çıkardığı olayı anlatır. Bairon böyle giderse Sugna kendine bir şey yapacak der ve hemen Sugna‘yla konuşmaya gider.

Bairon Sugna’nın odasına gelir ve içerden çok fazla duman çıktığını görür. Kapıdan bakar ve Sugna’nın soba yakmaya çalıştığını görür. Bairon kızar ve öfkeyle eve gelir. Dadisa’dan, kızının evde kalmasına izin vermesini ister. Böyle giderse bir gün Sugna dumandan boğulacak, o bu hayatı yaşadıkça ailesine olan inancını kaybediyor der. Dadisa her zamanki gibi hayır diyor. Bairon Sugna ilk kez ailesinin onu desteklemediğini düşünüyor der.

Dadisa, Sugna‘nın dediklerini Bairon‘a anlattığı için Sumitra‘yı fırçalar. Bairon annesiyle konuşarak onu ikna etmeye çalışır ama kadın Nuh der peygamber demez. Öfkeli Bairon Dadisa’ya, kızıma bu evde yer yoksa bana da yer yok demektir, hemen çocuklarımı ve Sumitra’yı alıp evden gidiyorum der. Herkes şok olur. Basant Bairon‘la konuşmaya çalışır aklını başına al der.

İkimizin Yerine 18 Ekim Özeti Devam Ediyor

Dadisa odasına gider. Bairon Basant‘a aldırmadan bir hışımla odasına gider. Anandi her şeyi duyar ve Sugna‘ya anlatmaya gider. Bairon eşyalarını toplarken, önce Sumitra sonra Gehna onu durdurmaya çalışır. Bairon onu da dinlemez. Sugna gelir ve gitmemesi için babasına yalvarır. Dadisa intihar ederse hiç birimiz huzur bulamayız der. Eğer gidersek kendimi öldürürüm derken, Bairon onu tokatlar ve hemen kızına sarılır. Bairon çaresizce bu evde kalıp kızının acı çekmesini izleyeceğini söyler ve ağlar.kimizin Yerine 41. Bölüm Özeti resimleri

Ertesi sabah Bairon hiçbir şey yemeden gider. Kahvaltıda, Sumitra Bairon‘un işe geç kaldığını söyleyerek örtbas etmeye çalışır. Dadisa Bairon‘un tavırlı olduğunu anlar ve Sumitra‘yı fırçalar. Anandi ve Jagdiş herkesin ne kadar üzgün olduğunu konuşurlar. Anandi, bir planı olduğunu söyler. Herkesin keyfini yerine getirecek muz salatası yapacağını ve yardım etmesini söyler. Jagdiş bunun aptalca bir fikir olduğunu söyler. Anandi Jagdiş‘i ikna eder ve ikisi bahçeden muz toplar. Dadisa tapınağa gider. Kâhin, Pratap’ın adına mabet inşa ettirmesini önerir ve Dadisa bu fikri beğenir. Mabedi Sugna‘ya aldıkları arazide inşa ettireceğini söyler.

 İkimizin Yerine 18 Ekim özetinde Gehna ve Sumitra mutfakta evdeki durumla ilgili konuşurlar. Anandi oraya bir sürü muz getirir ve akşam herkes için yemek pişireceğini söyler. Yemek masasında, Anandi Dadisa’ya herkesin seveceği bir yemek yaptığını söyler. Dadisa mutludur ve yemeği tatmak ister. Bairon eve gelir ve Sumitra akşam yemeği için onu çağırır. Bairon üzgünce reddeder ve odasına gider. Bunu gören herkes üzülür ve yemekten birer birer ayrılırlar. Jagdiş haklı çıktım işte boşuna o kadar zahmete girdik kimse yemeğini yemedi gördün mü der.

Anandi üzgün. Jagdiş babasına Dadisa‘nın onu çağırdığı söyler. Bairon gitmek istemez ama Sumitra onu ikna eder. Jagdiş ödevine çalışıyor. Anandi gelir ve hevesle yaptığı yemeği kimsenin yememesine üzüldüğünü söyler. Daha sonra Jagdiş‘in ödevini bitirmesine yardım eder. Çocuklar, ertesi günün Dadisa‘nın doğum günü olduğunu fark ederler. Herkesi mutlu etmek için Dadisa‘ya sürpriz bir parti yapmaya karar verirler. Konuk listesini, süslemeleri ve s. konuşurlar. Her ikisi de tüm parasını ortaya koyar.

Bairon ve Basant, Dadisa‘nın yanına gelir. Dadisa Bairon‘a beni bağışla der. Sonra oğullarını, görevlerinizi yapmıyorsunuz diye azarlar. Ertesi günün kocasının ölüm yıldönümü olduğunu hatırlatır. Bairon bunu unuttuğu için Dadisa’dan özür diler. Dadisa kâhine talimat verdiğini ve bütün hazırlıkları ayarladığını söyler. Yarın erkenden tapınağa gideceğiz gidip hazırlanın der. Basant uyumaya gider.

İkimizin Yerine 41. Bölüm

kimizin Yerine 41. Bölüm Özeti resimleri