İkimizin Yerine 414. ve 415. Bölüm Özeti 26 -27 Ekim Ganga’da Peygamber Sabrı

İkimizin Yerine dizisinde Gauri yatığı yerden kalkarak Jagdiş’e yaklaşır. Dengesini yitiren Gauri Jagdiş’e iyice yaklaşır. Bu zamana kadar neden evlenmedin diye sorarken Jagdiş işleri iyice karmaşık hale getiriyorsun diye cevap verir. Onlar bu şekilde yakınlaşırken Ganga belirir. Jagdiş Gauri’nin karanlıkta kaydığını söyleyerek işi düzeltmeye çalışır. Ganga Gauri’yi yatağına geri yatırır. İkimizin Yerine 414. ve 415. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 26-27 Ekim Özeti

Jagdiş odasında Ganga’nın elini tutar ve onu doğru anlamasını ister. Ganga buna gerek olmadığını ve kendisine güvendiğini yineler. Subhadra şeytanca bir planla karşımıza çıkacak. Önce Hardik’i kazanmak için herkesin yanında Hardik’in gömleğini sakladığını itiraf eder. Anandi ve Gulli’den ayrı ayrı özür diler ve ağlamaya başlar. Hardik ağlamamasını isterken ona sarılır.

Dadisa ve Jagdiş Gehna’nın yanına giderler ve ondan çalışmasını isterler. Basant’ın işlerini takip edebileceğini söylerler. Gehna buna karşı çıksa da Jagdiş onu destekleyeceğini söyler. Gehna çocuklara kim bakacak deyince Dadisa bir yolunu bulacaklarını söyler. Jagdiş Gauri’ye yeni ilaç tedavisine başlaması gerektiğini söyler ve Ganga’dan Gauri’nin bandajları ile ilgilenmesini ister. Gauri sana bir sır veriyim mi diye söze başlar ve Jagdiş’i hiç bir zaman unutamadığını söyler. Ganga şok olmuştur.

Subhadra Dadu’dan para ister. Dadu bu kadar parayı ne yapacaksın diye sorar. Subhadra Gulli için hediye alacağını söyleyince Dadu mutlu olur ve para almaya gider. Subhadra evdeki şirinliğine devam ediyordur. Gauri Ganga’nın evdeki davranışlarına bakarak onun ailenin bir parçası gibi olduğunu söyler. Dadisa öyle olduğunu belirtir. Ertesi gün Hardik ve Gulli eve gelirken Hardik iş görüşmesinin olumlu geçtiğini söyler. Evdekiler mutlu olurken Subhadra da onları kutsar . Hardik Subhadra’yı yanlış anladığı için ondan özür diler.

Dadisa Jagdiş’in yanına gelir ve Gauri’yi buraya getirdin ama Ganga çok acı çekmeye başladı der. Jagdiş Gauri iyileşene kadar sabretmelerini ister ve Ganga’nın acısını anlayabildiğini söyler. Dadisa Gauri’den uzak durmasını ister. Jagdiş daha dikkatli olacağını söyler. blank

Kadınların bir gün boyunca oruç tutacakları teej günü gelmiştir. Anandi, Iravati. Menakşi ve Gulli laddos (Oruca özel yiyecek) yapıyorlardır. Dadu onların mutlu hallerini görünce duygusallaşır. Bu sırada Hardik gelir ve Teej(Oruç) hakkında sorular sorar. Dadu kadınların kocaları için aç kalacaklarını söylerken Hardik bunun haksızlık olduğunu belirtir ve Gulli için oruç tutacağını söyler. Dadu Hardik’den etkilenir ve bütün erkeklerin oruç tutacağını söyler. blank

Ganga Dadisa’ya gelir ve tej için hazırlık yapmasını ister. Jagdiş için oruç tutmasını isterken Ganga dan söz alır. Ganga ağlayarak ona sarılır. Gauri Ganga’ya teji kutlamak için eve gidecek misin diye sorar. Ganga kocasının şehir dışında olduğunu ve bu yüzden oruç tutmayacağını söylerken Gauri kendisinin oruç tutacağını söyleyerek herkesi şaşırtır.blank

Oruç kırma zamanı geldiğinde Şekar ailesinin tüm kadınları kocaları için oruçlarını açarlar. Ganga da Jagdiş için orucunu açarken odasında bekleyen Gauri terasa çıkar. Jagdiş ve Ganga’yı oruç kırarken görmek üzere ancak onu Gehna görüyor ve seslice ismini çağırır. Ganga Gauri’nin geldiğini duyunca Jagdiş’i eliyle itekler. Jagdiş kendisini riske ederek terasa çıkan Gauri’ye kızar ve odasına dönmesini ister. Gauri odasına dönerken Ganga ritüelini gergin bir şekilde tamamlar.

Anandi’nin garip davranışları devam ederken Subhadra’nın ona verdiği loddolar yüzünden olduğunu öğreniyoruz. Subhadra Anandi’yi herkesin içinde küçük düşürmek için yiyeceğin içine sarhoş eden bhang koyuyordur. Şiv Anandi deki davranış değişikliğinin nedenini düşünürken ondan telefon alır. Anandi bu gece tiyatroya gitmek istediğini söyler. Şiv herkes gibi biz de gidebiliriz der. Anandi gülmeye devam ederken Şiv Allah Allah bizim kadın niye gülüp duruyor ki diye endişelenir. blank

Şiv bakandan bir telefon alır. Bakan ona bir dosya göndermesini isterken Şiv dosyanın davalık olduğunu ve gönderemeyeceğini söyler. Bakan sinirlenir ve dosyayı asistanı ile göndermesini ister. Şiv sinirlenir ve telefonu kapatır. Bakan kendini kurtarmak için Şiv’i harcamayı düşünüyordur. Bir adamı arar ve 15 Ağustosta Şiv’i öldürmesini ister.

Şiv eve gelince Anandi’ye neden hazırlanmadığını sorar. Anandi Amol evdeyken nereye gideceğiz diyerek Şiv’i şaşırtır. Şiv tiyatroya gidecektik deyince Anandi bir şey hatırlamıyor. Ertesi gün Subhadra Anandi’ye yine içkili laddolardan yedirir. Subhadra Gulli için aldığı takıları verir. Anandi bir anda gülmeye başlar ve bu kadar süre içinde değişmenin sebebi ney diye kahkaya devam eder. Herkes şok olmuştur. Gulli ortamı değiştirmek için Anandi’yi yanına alarak çay getirmeye gider. Şiv bir şeylerin ters gittiğini düşünüyordur. blank

İşler iyice karmaşık hale geliyor. Ganga bu durumdan nasıl çıkacak bilinmez ama Jagdiş’in durumu daha zor gibi görünüyor. Ancak benim burnuma kötü kokular geliyor. Gauri belki de Ganga’nın Jagdiş ile evli olduğunu biliyor. Bakalım neler olacak. İkimizin Yerine 26-27 Ekim Özeti sona erdi.

Not: Bu bölümlerde senarist bol bol kendi geleneklerini anlatmış. Bu yüzden kısa bir konu ortaya çıktı. Biz de iki bölümü birleştirmek zorunda kaldık.

İkimizin Yerine 414 ve 415.Bölüm Fragmanı