İkimizin Yerine 441. Bölüm Özeti 22 Kasım Sona Yüzünden İşler Çok Karışık

İkimizin Yerine dizisinde Anandi Anop’un dernekteki ajanı Şarila’dan ihale dosyasını ister. Şarmila dosyayı görmediğini söylerken onu Anop’a vermeyi düşünüyor. Nirancan Nandu’nun kalbini müzikle kazanacağını söyler ve şarkı söylemeye başlar. Nandu gelir ve ona doğru yaklaşarak elini omzuna atar. Nirancan hemen yanında oturmasını ister. Nandu ödevlerinin çok olduğunu bu yüzden evde şarkı söylememesini ister. Nirancan ve evdekiler şok olurlar. İkimizin Yerine 441. Bölüm Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 22 Kasım Özeti

Anop eve döndüğünde Menakşi’nin hasta olduğunu görür ve ondan dinlenmesini ister. Bu sırada Bay MAheş’in telefonu gelir. Anop ona ihale hakkında bilgi verir. Anop elindeki dosyayı masanın üzerine bırakmaya çalışırken yere düşer. Bu sırada Annadi, Menakşi için su getirir ve yerdeki dosyayı görür. Kaldırırken onun dernekte bulamadığı ihale dosyası olduğunu fark eder ve şok olur. Anop da arkasına döndüğünde dosyanın Anandi’nin elinde olduğunu görünce şok olur. Ancak Anandi hiç bir bilmiyormuş gibi dosyayı Anop’a verir. Anandi bu durumu Şiv’e de anlatır.

Şiv daha sonra Anop ile bu durumu konuşmaya çalışır. Anop Anandi’nin dosyalarını almakla yanlış bir şey yapmadım der ve Şiv’i kendisini desteklemediği için suçlar. Şiv daha sonra Anandi’nin yanına gider ve Anop’un yanlışlarını desteklemeyeceğim der. Bu güne kadar doğru bildiklerinden asla ödün vermediğini belirtir. Anandi onu destekler. 1 61

Birgrup öğrenci velisi Sona’nın kaldığı okul misafirhanesine gelirler ve Sona’nın okuldan atılmasını isterler. Sona’nın hayat kadını olduğunu bu yüzden çocuklarını zarar gördüğünü belirterek atılmasını isterler. Nirancan ve okul müdürü kalabalığı teskğin etmeye çalışırken Sona üzerine örtü alarak dışarı çıkmaya çalışır ancak kadınlar tarafından yakalanır. Kadınlar ona hakaret ederler. Bu sırada milletvekili Şirivastav basına Sona hakkında açıklamalarda bulunuyordur. Milletvekili Sona’yı Jagdiş’in getirdiğini söyler.

İkimizin Yerine 441. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Müdür Dadisa’yı arar ve Sona’dan bahseder. Okullarının yarım saat içinde lekelendiğini belirtir. Dadisa Jagdiş’e Sona’nın durumunu biliyor muydun diye sorar. Jagdiş evet diye cevap verir. Sona’nın kocasının baskısıyla fuhşa itildiğini ve onu kurtarmayı başardığını söyler. Sona hayatını değiştirmek istiyordu ben de ona yardım ettim der. Dadisa Jagdiş’i azarladığı için özür diler.2 65

Jagdiş Sona’dan geri dönmesini ve dünyayla yüzleşmesini istiyor. Sona toplumun itibarı kötü bir kadına hiç bir zaman şans vermediğini söyler ve gideceğini belirtir. Bu sırada Ganga da gelir ve Sona’yı görünce şoke olur. Sona Ganga’nın amcasının kızı Kusum’dur. Ganga ondan kocasını sorar. Kusum yüzünü şeytan görsün diye irkilir. İkiniz de benim yüzümden acı çekmesin derken Ganga Sona’yı evlerinde görmekten mutluluk duyacağını söyler. Sona köylülerden korktuğunu söylerken Jagdiş kimseden korkmamasını ister.

Jagdiş ve Ganga Sona’yı ikna etmeyi başarırlar ve evlerine getirirler. Onu Dadisa’ya tanıtırlar. Ganga Sona aslında benim kız kardeşim sayılır der. Dadisa Sona’dan yeni bir hayat kurmasını ister. Suganda kendisini Anop’a acındırarak Anandi’yi azarlatır. Bu durum Şiv’i kızdırsa da Anandi özür diler. 3 63

Ganga Sona ile konuşurken onun bir adama para karşılığında ailesi tarafından satıldığını öğrenir. Ganga ondan ailesinin telefonunu ister. Ganga daha sonra Jagdiş’in yanına gider ve duyduklarını anlatır. Sona’nın ailesini arayacağını ve buraya çağıracağını söyler. Hemen Sona’nın annesini arar ve onu özlediğini söyleyerek söze başlar. Ardından evlendiğini söyler ve onları köye davet eder. Kadın geleceğini söyler.

Bu sırada hizmetçi Jagdiş’e bir grup basın mensubunun geldiğini söyler. Jagidş basının karşısına çıkar ve Sona’yı yolda bulduğundan bu gine kadar olayları doğru bir şekilde anlatır. Basın Şirivastav’ın söylediklerini hatırlatırken Dadisa yalan haberleri yayınlamayan basına teşekkür eder. 4 60

Sançi hamile olduğunu düşünüyor ve iyi haberi Vivek ile paylaşmayı düşünüyor. Ancak sonuç kesin olursa açıklayacak. Bunun için arkadaşı Payal’in evine gidecek test yaptıracaktır. Nirancan cüzdanının kayıp olduğunu söyler. Herkes cüzdanı ararken Nandu cüzdanı nasıl sakladığını düşünüyordur. Anandi derneğe gider ve bazı kadınların işten çıktıklarını bunu da Anop’un yaptığını öğrenir. İkimizin Yerine 22 Kasım Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 441. Bölüm Fragmanı