İkimizin Yerine 52. Bölüm Özeti 29 Ekim Sugna İntihar Eder

İkimizin Yerine dizisinin 52. bölümünde Sugna için işler karışacak. İkimizin Yerine dizisinin 29 Ekim pazartesi günü yayınlanması beklenen 52. bölümünde Sugna intihara kalkışacak. Peki Sugna ölecek mi? İşte İkimizin Yerine  29 Ekim özeti

İkimizin Yerine 52. Bölüm Özeti

Sumitra, Sugna’nın odasına gelir. Sugna ona sarılır ama Sumitra onu iter. Sana çok güveniyordum sense benim güvenimi kırdın diyor. Senin yüzünden Dadisa‘nın yüzüne bakamıyorum bile, yetiştirmemin yanlış olduğunu kanıtladın der. Sugna ağlıyor. Sumitra çocuğun babasını sorar. Sugna Pratap der. Sumitra inanmaz. Sugna neden bu konuda yalan söyleyeyim ki der. Sumitra, ne zaman buluştuklarını sorar.

Sugna, mektuplaştığını ve tapınakta buluştuğunu söyler. Sonradan Jagdiş ve Anandi de bana eşlik ettiler der. Sumitra şok olur. Dadisa herzeyi duyar. Öfkeyle çocukların odasına gider. Anandi’yi merdivenlerden sürükleyerek yere atar. Badi, Gehna ve Sumitra, Anandi’yi kaldırırlar. Jagdiş de peşlerinden Anandi’ye gelir ama Dadisa onu iter. Dadisa öfkeyle Anandi‘ye, her zaman çok konuşuyordun peki şimdi ne oldu, neden sessiz kaldın der.

Badi, Anandi sadece bir çocuk der. Dadisa ne olursa olsun Anandi de eşit derecede sorumludur. O, Sugna‘yı alıp Pratap‘la buluşmaya götürmüş gider. Jagdiş, ben ve ablam, Anandi’ye susması için söz verdirdik der. Dadisa, siz dediniz o da hemen dinledi öylemi der. Anandi “ama Dadisa” diyecekken, Dadisa ağzını açmaya cesaret ettiği için öfkelenir. Anandi’yi dövmek için sopa getirir. Gehna ve Sumitra, Anandi’yi korur. Badi, Dadisa’dan sopayı almaya çalışıyor ama başaramıyor.

Badi Jagdiş’e, Anandi’yi odaya götürmesini söyler. Jagdiş hemen Anandi‘yi götürür. Badi Dadisa‘nın elinden sopayı alıp atar. Dadisa bir sandalyeye oturur ve gözleri yaşlıdır. O, bir şey düşünür. Dadisa, Pratap’ın ölümünden 1 – 2 ay geçti, Sugna‘nın gebeliği anlamaması mümkün değil, babası Pratap olamaz der. Sumitra Dadisa’ya, kızım büyük bir hata yaptı ama ben bu konuda ona güveniyorum, o benim üstüme yemin edip, Pratap olduğunu söyledi der. Dadisa hala inanmaz.

Çok uzun zaman oldu, hamileliği nasıl anlamaz der. Badi, Sugna ergen bir kız, bu zaman içinde çok olay yaşadı, dolayısıyla anlamamıştır der. Dadisa, buna inanamam diye Bairon‘u arayıp abisiyle eve çağırır. Basant ve Bairon gelince evi karanlıkta bulurlar. Basant, hizmetçinin ışıkları açmasını ister ama Dadisa gerek yok diyor. Bairon sebebini sorarak ışıkları yakar. Herkesi salonda ağlarken görür. Dadisa, her zaman Bairon‘un dediğini yaptım ama şimdi korktuğum her şey başıma geldi der.

İkimizin Yerine 52. Bölüm özeti devam ediyor. Bairon anlamaz ve ne olduğunu sorar. Dadisa, kızının yakında anne olacağını söyler. Bairon ve Basant şok. Dadisa, beni hiç dinlemedin ve seni anlamaya çalıştım ama beni dinleseydin bunlar olmayacaktı der. Sugna koca evinde beni mutlu edecekti ama sen büyüyene kadar olmaz dedin şimdi kızın ayakta, öyle ki evin şerefini yok etti der. Bairon sinirle Sugna’ya gider. Sugna ağlıyor. Bairon Sugna‘ya yaklaşırken Sugna korkudan geri çekiliyor. Bairon eliyle onu çeker ve yaşlı gözlerle yüzüne bakar.kimizin Yerine 29 Ekim resimleri

Sugna da çok kötü ağlıyor. Bairon onu itip gider. Suratını eliyle kapatarak salona gelir. Dadisa, neden şimdi yüzünü saklıyorsun diye sorar. Bu hepimizin hatası, kimden neyi saklıyorsun der. Bairon ben hatalıyım, çünkü herkes Sugna’yı evlendirmek isterken, engel olamadım der.

Bairon, bu ne benim nede Sugna’nın suçu değil, bunun sorumlusu toplumun eski inançlarıdır der. Küçük çocuklarla evlenip, onları kitaplardan ayırarak, yaşından büyük evli yaşamları ve diğer ilişki türlerini düşündürdüler der. Dadisa sinirlenir ve senin cehaletin gerçekleri görmene izin vermiyor der. Badi onları durdurur ve hemen Pratap’ın ailesiyle konuşmalarını söyler. Dadisa hala bebeğin Pratap‘ın olduğuna inanmıyor. Doktor eve gelir ve Sugna’nın 3 aylık hamile olduğunu doğrular. Anandi ve Jagdiş aşağı iner.

İkimizin Yerine 29 Ekim Özeti

Dadisa, bağırarak odada geri yollar. Anandi odasında olanları hatırlar. Kanhaji’nin resmiyle konuşur ve Sugna’yla Pratap’ın görüşmesi neden yanlış bilmiyorum diyor. Dadisa neden Sugna’ya yardım ettiğim için bana vurmak istedi diye ağlıyor. Gehna, ona yemek getirir. Anandi‘ye, senin suçun yok Dadisa kızgın olduğu için sana bağırdı der. Gehna, gerçeği Dadisa‘dan sakladığı için kendisini de hatalı sayıyor. Sabah, Jagdiş Sugna’nın okula gitmesini ister. Dadisa, Jagdiş ve Anandi‘ye, Sugna okula gitmeyecek der.

Mutfakta Sumitra kahvaltı hazırlar. Anandi yine ona çok soru sorar. Sumitra sinirlenir ve bu kadar soru sorma der. Anandi, odasına gidip annesinin resmine bakarak ağlar. Badi gelip onu teselli eder. Jagdiş okula giderken Şiyam onu durdurur. Sugna‘yı sorar ve iyi olduğunu öğrenir. Şiyam, Sugna’nın yarası için melhem verir ve Sugna’nın neden okula gitmediğini sorar. Jagdiş, o iyi değil ve evde yatıyor der. Şiyam, Jagdiş‘in ifadesinin neden çeliştiğini merak eder. Bir sorun var diye düşünür ve öğrenmeye karar verir.

Şiyam eve gelip Badi ile konuşur. Sugna’nın sağlığını sorar. Badi daha iyi olduğunu söyler. Şiyam Sugna‘yı görmek ister. Sumitra gelir ve görüşemezsin der. Çocuklarımın hayatını kurtardığın için sana borçluyuz ama bir daha asla onlarla buluşmaya gelme der. Onun gitmesini ister. Şiyam üzülerek gider. Badi Sumitra‘yı teselli eder ve öfkesini başkalarından çıkarmamasını önerir. Anandi’ye bağırdıktan sonra onun ne kadar üzüldüğünü anlatır. Anandi gelir ve doğruyu gizlediği için Sumitra’dan özür diler.

Söz veriyorum bir daha senden hiçbir şey saklamayacağım, bana ceza ver der. Sumitra Anandi’ye sarılır. Badi Sugna’ya gider. Sugna, nikahın gecikmesinden sonra, Pratap’la tanışmak için çaresiz olduğunu söyler. Beklemeyi düşünüyordum ama aynı zamanda yanlış bir şey yapmadığımı hissediyordum der. Badi, ağlamayı kesmesini ister. Dadisa ve oğulları Pratap’ın evine gider. Sugna ve Pratap‘ın gizli buluştuklarını anlatırlar. Dadisa Sugna’nın Pratap’ın çocuğunu taşıdığını söyler. Sugna’yı kabul etmeleri için yalvarır.

Sugna sizin varisinizi taşıyor der. Pratap’ın babası, ölen oğlumun itibarını kötüye kullanıyorsunuz diye bağırır. Pratap’ın bebeğini taşıdığına inanmaz. Sugna‘nın karaktersiz olduğunu ima eder. Bairon ve Basant sinirlenip onu susturmak ister. Dadisa, Pratap’ın annesiyle konuşmaya çalışır, ama o da kocasını destekler. Pratap’ın babası, Sugna’yı asla kabul etmiyorum der. Akrabalık da sona erdiği için bir daha evime gelmeyin der.

İkimizin Yerine 29 Ekim Özetinde Sumitra, mutfakta Sugna’ya ne olacağını düşünerek ağlar. Gehna, onu teselli etmeye çalışır. Sumitra, nasıl olurda kimse bu buluşmaları fark etmez der. Gehna suçluluk duyar ve yavaş yavaş bildiğini itiraf eder. Sumitra çok kızar ve bana neden söylemedin der. Gehna, çok korktum ama aslında seni Sugna’yı erken göndermeniz için uyardım der. Sumitra, bu uyarının faydası olmadı, eğer zamanında konuşsaydın bu aşağılık olayın gerçekleşmesine engel olurduk der.

Anandi, gelip Dadisa’nın eve döndüğünü haber verir. Sumitra Anandi‘yi Phuli’nin evine yollar. Dadisa ve oğulları salonda perişan halde oturuyor. Badi ne olduğunu sorar. Sumitra herkese su getirir. Dadisa Sumitra‘ya, suya zehir katıp Sugna’ya ver ve kendini öldürmesini söyle der. Sonra Pratap’ın ailesinin Sugna’yı kabul etmediklerini açıklar. Dadisa, Sugna’nın hatası için ağlar ve kazandığı tüm saygınlığının gittiğini söyler.

Basant, eğer Pratap’ın ailesi kabul etseydi, toplumda biraz skandalla yüzleşirdik ama sonunda unutulurdu, artık hiçbir çıkış yolumuz yok der. Sumitra elindeki bardakları düşürür. Dadisa bunu görür ve Basant‘ı doktor çağırmaya gönderir. Tek çarenin kürtaj olduğunu söyler. Herkes, Sugna’nın bütün konuşmaları dinlediğini görür. Sugna odasına koşarak bıçak arar. Dadisa’nın sözlerini hatırlayarak bileğini kesmek ister.

Badi gelip onu durdurur. Sugna, benim yüzümden ailem zorluklarla karşı karşıya kaldı, eğer ölürsem her şey düzelir der. Sonra bebeği doğurmak istediğini söyler. Çünkü o, Pratap’dan kalan tek şeydir. Kürtajdansa, kendimi öldürmeyi tercih ederim der.kimizin Yerine 52. Bölüm resimleri

İkimizin Yerine 52. Bölüm Fragmanı