İkimizin Yerine 65. Bölüm Özeti 11 Kasım Bago Her Şeyi Öğrenir

İkimizin Yerine dizisi 65. bölüm özeti ile 11 Kasım pazar günü akşam üzere Kanal 7 ekranlarında olacak. İkimizin Yerine dizisinin 11 kasımda yayınlanacak yeni bölüm özetinde Bago ipoteği öğrenir.

İkimizin Yerine 65. Bölüm Özeti

Jagdiş ve Sunder okuldan kaçmak ister ama müdür gelince kaçamazlar. Müdür çocukları yaklaşan sınavlar için teşvik eder. Sugna kıyafetleri ayırırken, Şiyam’ın gömleğinin düğmesinin koptuğunu görür. Düğmeyi dikerken Şiyam gelir. Şiyam ilk maaşını Sugna‘nın eline verir ve biriktirelim der. Arka planda şarkıları çalar. Anandi dersine yardım etmesi için Bairon’un odasına gider. Dadisa Anandi’yi odasında bulamaz. O, Bairon’un odasına gelir ve Anandi’yi orada görür.

Anandi‘den çay ister. Sumitra ben yaparım dese de, Dadisa ısrarla Anandi yapsın der. Bairon, Anandi’nin çocukluğunu mahvettiği için pişmandır. Şiyam Sugna’ya gelip biraz para ister ve gider. Sugna, dosyayı unuttuğunu görünce onu ismiyle çağırarak koşar. Şiyam, dosyayı alıp gider. Dadisa bunu görür ve Sugna’ya kocasını adıyla çağırmamasını söyler.

Jagdiş okuldaki başarısızlığı için endişelidir. Sunder onu yeni öğretmene getirir. Sunder öğretmene, Jagdiş ailesi nedeniyle sınıfta birinci olmak istiyor ama iyi çalışamadı der. Öğretmen Jagdiş‘e, bana 10.000 rupi ödersen, birinci olmanı sağlarım der. Jagdiş şok olur.

Jagdiş, nasıl para bulacağını sesli düşünüyor. Yeni öğretmen sen zenginsin ve bu sorun olmamalı der. O gidince, Jagdiş, bu kadar çok parayı nasıl bulacağım diye dövünür. Şiyam pazardan eve eli dolu gelir. Herkes salondadır. Şiyam Sugna’yı da çağırır. Herkese hediye aldım der. Dadisa’ya yeni gümüş bir kutu verir. Dadisa çok mutlu. Anandi’ye yeni bilezikler verir. Sonra Sugna’ya yeni bir teyp verir. Sugna tereddüt ederken, Bairon almasını ister. O sırada Madan’ın evinden bir hizmetçi gelir.

Şiyam’a Madan’ın ona bir zarf gönderdiğini söyler. Şiyam, zarfı açınca, Madan’ın para ve mektup gönderdiğini görür. Mektubu okumadan, Basant alıp yüksek sesle okur. Madan Şiyam’a, Dadisa‘ya para kazanmak için sıradan işlerde çalışmana gerek yok, baban daha ölmedi yazmış. Daha çok paraya ihtiyacı varsa, yine gönderecektir. Basant, Madan’ın yine onlara hakaret etmesine üzülür. Dadisa da, Şiyam’ı tuhaf işlere göndermemeliyiz der. Bairon Şiyam’a parayı geri gönder der.

İkimizin Yerine 65. Bölüm Özetinde Şiyam onunla ilgileneceğim diye reddeder. Ayrıca bu sahte prestijden etkilenmedim der. Şiyam Radha‘ya gelir ve Madan’ın parasını iade eder. Radha, bir köle gibi çalışarak babanın onurunu yıkıyorsun diye bağırır. Şiyam, kendi ayaklarımın üzerinde durarak, çabalarımla büyümek istiyorum der. Radha‘ya aldığı sariyi verir ve ilk kazancımla aldım der. Pahalı olmasa da, sevgiyle seçtim deyip gider. Radha sariye sarılır ve bu sari benim için paha biçilemez diye ağlar.

Oğlunun ona geri dönmesini ister. Ertesi sabah, Sugna odasını temizliyor. Teybi görünce oynatmaya çalışır. Başaramaz. Şiyam gelip ona nasıl oynatacağını öğretir. Sugna gülümser. Şarkı çalarken, teybin sesi bozulur. Şiyam çılgınca düzeltmeye çalışırken Sugna yüksek sesle güler. Sugna satıcının onu aldatarak bozuk teyp sattığına gülüyor. Şiyam, hayır teyp seni yürekten güldürdüğü için aldanmadım der. Sugna şarkı çalarken sessizce gider. Şiyam ona gülümser.

İkimizin Yerine 11 Kasım Özeti Devam Eder

Jagdiş 10.000 Rupi‘yi nasıl alacağım diye endişelidir. Sunder Jagdiş’e parayı ayarlayacağız der. Jagdiş bütün kitaplarını suda mahvettiği için kısa sürede nasıl toplayacağını düşünüyor. Sunder, okul işini Anandi‘ye yaptırmasını ister. Ama Jagdiş, Anandi beni dinlemez diye ısrar eder. Sunder, Anandi‘ye karşı biraz katı ol, kocası gibi davran, eğer yine dinlemezse Dadisa’ya şikayet edersin der. Evde Dadisa Jagdiş’e nerede olduğunu sorar. Jagdiş Sunder ile ders çalışıyorduk der.

Dadisa memnun ve bu defa Anandi’yi geçmesi gerektiğini hatırlatır. Jagdiş kabul eder ve çok dersim var, hepsini yapmak zor geliyor der. Dadisa, tüm dersi Anandi’ye vermesini ister. Anandi girer. Dadisa sertçe, Jagdiş’in tüm derslerini yapmasını ister. Anandi, Dadisa’nın önünde Jagdiş‘e, zaten kendim için okumadığımda sana yardım ediyorum der. Anandi sonra Jagdiş’i sorgular. Bana anlata bilirken neden Dadisa’ya söyledin der. Jagdiş kitaplarını ona verir ve tüm notları tamamlamasını ister.

Anandi, yeni kitapları yakalar ve şüphelenir. Eski kitaplarına ne oldu der. Jagdiş birine ödünç verdiğini söyler. Anandi neredeyse bütün gece notları tamamlar ve kitaplarla uyur. Bago evine döner. Kazan‘a, Sugna’nın düğününü ve Anandi‘yi sorar. Kazan Anandi seni çok özlüyor ve bizim için bir hediye verdi der. Bago, kızımız ailesini çok düşünüyor der. Kazan‘lar, Anandi ile görüşmeye karar verir. Bairon Anandi’yi yerde uyurken görür. Jagdiş’in notlarını görür ve Anandi‘nin, Jagdiş’in derslerini bitirdiğini anlar.

Jagdiş’i uyandırır ve kendi dersini kendin yapmalısın ve bunu Anandi‘den istememelisin der. Bairon Jagdiş‘e, okumaya dikkatsiz olursan, yatılı okula gideceksin der. Dadisa gelir ve Jagdiş’e bağırmamasını söyler. Bairon, oğluna hiç de bağırmadığını söyler. Anandi’ye, Jagdiş‘in gelecek derslerini yapma, o işini yapmayı kendi başına öğrenmelidir der. Bairon gider. Dadisa, Anandi’den çay getirmesini ister. Sonra Jagdiş’i rahatlatır. Jagdiş babasının sözlerini düşünür.

İkimizin Yerine 11 Kasım Özetinde Anandi, Dadisa için sabah çayı alır. Dadisa, çayı beğenmez tekrar yapmaya gönderir. Dadisa Sumitra‘ya, Anandi‘nin gün boyunca yapması gereken işlerin listesini verir. Jagdiş oyun oynuyor. Anandi kahvaltı ile kapısını çalar. Jagdiş oyunu gizler, kapıyı açar. Anandi odayı temizlerken, oyunu görür. Jagdiş’in oyun oynamak için odayı kilitlediğini anlar. Jagdiş onu fırçalar. Anandi, Jagdiş’e “Karvaçot“ orucu tutacak mısın diye sorar. Jagdiş istemediğini söyler. Jagdiş Sumitra’ya oruç tutarsam, dileğim olur mu sorar.

Sumitra evet der. Jagdiş oruç tutacağını söyler. Bairon, Anandi’nin ailesiyle eve gelir. Anandi çok mutlu. Bago, Sugna’nın düğünü için Sumitra’yı kutlar. Şiyam ile tanışır. Herkes oruç hakkında konuşur. Dadisa, Sugna ve Gehna’ya gebe olduğunuz için oruç tutmaya gerek yok der. Şiyam Sugna adına oruç tutmayı teklif eder.

Herkes onunla dalga geçer, ama Şiyam ısrar eder. Dadisa, Anandi’ye geçen yılki gibi orucu bozmamasını hatırlatır. Bago, Anandi’ye orucunu tam tutmasını söyler. Madan, Şiyam’ın getirdiği parayı görünce homurdanır. Radha Şiyam’ın ilk maaşı ile aldığı sariyi gösterir. Madan sariyi atar ve tekrar göstermemesini söyler. Gece, Jagdiş gizlice mabede gider. O, öğretmene 10.000 rupi verip sınavlara girmesi için dua eder.

Tanrı idolünün ardına bir mendil koyar ve Tanrı’nın parayı mendilin altına koymasını ister.(salak) O giderken, Anandi onu görür ve ne karıştırdığını merak eder. Anandi, Jagdiş, Sunder yüzünden bozulmasın diye dua eder. Sabah, Şiyam ve Jagdiş, “Karvaçot“ kutlaması için hazırlık yapar. Jagdiş okul problemini düşünüyor. Kadınlar, avuçlarına kına sürer. Şiyam da avucunu uzatınca herkes ona güler. Şiyam kına yakmak istediğini söyler. Sugna ilgisizce gider. Jagdiş mabede giderek, para var mı diye kontrol eder.

Hayal kırıklığına uğrar. Sumitra’ya orucumun sonuçlarını ne zaman alırım diye sorar. Sumitra onu ciddiye almaz. Jagdiş, Sunder’in evine gider. Tauji ve Madan eve gelir. Madan, yengesine Radha’yı sorar ve bu ara kimseyle konuşmadığını, hep ağladığını öğrenir. Madan Radha’ya gider ve kabalığı için özür diler.

Radha, yanlış bir şey yapmadın der. Madan, aynı şeyi hissettiğim için seni anlıyorum der. Ağlayarak birbirimize destek olmalıyız der. Radha Madan’ın ilgisinden etkilenir.

İkimizin Yerine 65. Bölüm Fragmanı