Işığın Prensesi 2 Nisan Özeti 2. Bölüm Fragmanı Imhae Prenslik İstiyor

Işığın Prensesi dizisinde kahin masum insanların kanının yeryüzü ve gökyüzünü kaplayacağını söylemişti. Son cümlesi ise saf kan bağına mukadder biri topraklara hükmedecek olmuştur. Deok Hyung kahinin Yeogchang’ı (Kralın şu andaki bebek olan oğlu) kastettiğini düşünüyordur.

Işığın Prensesi 2 Nisan Özeti

Deok-hyung, Joo-won ve In-woo’yu götürürken yolda Bakan Kang’a rastladı. Çocuklar onun namını duyduklarını söylerken öğrencisi olmak istediklerini belirtiler. Bakan Kang kabul etti. Joo-won ve In-woo kitap okurken İn Woo kitap okumayı bıraktı. Zaten devlet görevlisi olamayacağım diyerek okumasının anlamsız olduğunu söyledi. 1 63

In Woo gelecekte prenses ile evleneceğini söyledi. Bu arada  Lady Choi, Jungmyung’un sıkıldığını görüp onunla oynamak istiyor. Ancak  Jungmyung güneşi görünce bir anda bayılıyor. Deok-hyung, Gwanghae’ye saray dışında kısa bir gezi için eşlik etti ve yoksulluk çeken insanlarla dolu bir köyü ziyaret etti. Köylülerin ağır vergilerden dolayı yerlerini terkettiklerini söyledi.

Yeni Kral Gwanghae Deok-hyung’un yardımı ile yeni bir ulus kurmak istediğini söylerken ona başbakanlık teklif etti. Deok Hyung bu durumun saray soyluları tarafından tepki çekeceğini söylese de kral kararlıdır. Bu haber  Yi-cheom’a kadar ulaşır. Yi Chom eski kralı öldürdüğü için kendisine iltifat edilmesi gerektiğini düşünüyordu. 2 65

Kraliçe Inmok, Jungmyung’un iyileşmesine yarımcı olmak için hekimlerin önerisiyle onu saray dışına çıkaracaktır. Ancak beklenmedik bir şey olur. İmhae özel ordusu ile saraya girerken yakalanmış ve kralın karşısına çıkmıştı. Imhae’nin giydiği kadın elbiselerine göre yargılanması isteniyordur.  Deok-hyung, Imhae’yi korumaya çalışırken Yi Çom onun ihanetle yargılanmasını istiyordur.

Işığın Prensesi 2. Bölüm Özeti

Leydi Kim, Gwanghae tarafından saraya çağrıldı. Gwanghae onun bir süre saraya gelmemesini istemişti ancak en yakın arkadaşı olarak ondan akıl almak istiyordu. Gwanghae yakında Ming’den elçilerin geleceğini ve veliaht prens olarak kendisini onaylayacaklarını söylüyordu. Ancak bir engel olduğunu o da ağabeyi İmhae’nin kendisinden büyük olarak krallığı istemesi halinde Ming’in krallığı ona vereceğinden endişe duyuyordur.3 60

Gwanghae bunun için abisini öldürmeyi bile düşünürken Leydi Kim onu öldürmekten ziyade elçilere onu göstermesini ve kalbinin sesini dinlemesi gerektiğini söyler. Elçiler İmhae’yi görmek istediler. Onu göstermeme nedenine sinirleniyorlardı ki İmhae ortaya çıktı. Elçiler ona yardım edeceklerini söylediler.

İmhae bir anda deli taklidi yapmaya başladı. Elçiler onu görünce deli olduğuna ikna oldular ve geri döndüler. Kraliçe Inmok bunu duyunca çok sevindi. Prenses Jungmyung elindeki bilekliğe bakıyordur. Annesi Kraliçe İnmok yanına gelir ve elindeki bilekliğe bakar. Bu bilekliğin kahinin cesedindeki bileklik olduğunu anlar ve kızının eline nasıl geçtiğini düşünerek korkar.4 56

Gwnghae abisi İmhae ile bir görüşme yapıyor ve ona teşekkür ediyor. İmhae bir anda göz yaşlarına boğulurken Gwanghae onun gerçekten tahtta gözü olduğunu anlıyor. İmhae büyük çocuk olarak tahtı hakettiğini söylerken bir paçavra gibi kenara itildiğini söylüyor. Ondan veliaht prens olarak kendisini atamasını istiyor.

Veliaht prens olması halinde hç bir zaman tahta göz dikmeyeceğini belirtiyor. Gwanghae Leydi Kim’in yakında kimseye güvenilmeyeceğini anlayacaksın sözünü hatırlıyor. Görüşmenin ardından Gwanghae dışarı çıkıyor ve bağırırken Yo Çim beliriyor ve durumu kendisine bırakmasını istiyor. Işığın Prensesi 2. Bölüm Özeti sona erdi.

Işığın Prensesi 2 Nisan Fragmanı

Yayınlanmadı.