İkimizin Yerine Jagat Anandi’ye Döner ama Anandi Nişanlanır

Dadisa‘lar ve Anandi eve dönerler. Anandi Şiv‘e Dadisa‘yı dinlemesini ve hemen evlenmelerini söyler. Şiv şaşırır. Anandi sadece annesinin dileğini yerine getirmek için evlendiğini söyler. Şiv seni hiç bir şeye zorlamak istemiyorum der. 4

Anandi Jagat için oruç tutar. Gauri de oruç tutar. Şiv‘in ailesi gelir. Şiv onlara Anandi hakkında bilgi verir. Şiv‘in ailesi bu izdivaca karşıymış gibi rol yaparlar ama sonra çok memnun olurlar. Aileler de tanışırlar.

Şiv‘in ailesi Anandi‘yi sahip çıktıkları için Dadisa‘lara saygı duyar. Anandi‘yi de çok severler. Şiv‘in yengesi Menakşi (amcasının eşi) Anandi‘yi Şiv‘e yakıştıramaz. Şiv‘in ablası Sançi de Anandi‘nin Şiv‘le evlenmesine karşıdır.

Şiv‘in ailesi demişken, size kaç kişi olduklarını da yazayım. Aile, Şiv, onun ablası (Sançi), annesi Iravati, babası Alok, dedesi Premkişor, amcası Anop, onun oğlu Mahir ve yengesi Menakşi‘den ibaret.

Anandi evlendikten sonra da eğer ailesi etkilenmeyecekse çalışacağını söyler. Sizin etkilenmenize izin vermem der. Şiv‘in ailesi kabul eder. Dadisa‘lar rahiple uğurlu nikâh tarihi seçmek için konuşur. Rahip ilerdeki 4 ay boyunca kimsenin evlenemeyeceğini açıklar. Bu 4 ay uğursuzmuş. Ancak 4 gün sonra sadece nişan olabileceğini söyler. 4 ay sonra evlenebilirler der. Dadisa‘lar tamam der.

Gauri de Jagat‘la evlenmek için Mumbai de rahiple konuşur ve ona da aynı şeyi söylerler. Gauri 4 ay beklemeyi kabul etmez ve batıl inançlar der. Gauri düğün hazırlığına başlar. Annesi onu tarih konusunda uyarır ama Gauri dinlemez. Jagat da Gauri‘ye iyi bakmaktadır. Şiv ve Anandi aileler eşliğinde bazı adetleri yapar. Şiv bir ara Sumitra ile telefonda konuşur ve Sumitra ona Anandi‘ye karşı sabırlı olmasını söyler.

Jagat Gauri‘ye Bade Papayı sorunca Gauri Kalküta‘ya gitti diye yalan söyler. Gauri‘nin düğün günü. Gauri gelin kıyafetiyle Sing aile resminin önünde durur ve Sumitra‘ya meydan okumayı kazandığını, bu gün Jagat‘ın tamamen ona ait olacağını söyler. Jagat bankada Bade Papa ile karşılaşır ve şaşırır. Gauri‘nin Kalküta‘da olduğunu yalan söylediğini anlar.

Papa‘yı eve davet eder. Papa Gauri bana yalan söyledi diye reddeder. Jagat sorgulayınca Papa Gauri‘yi aslında Bairon‘un okuttuğunu, Gauri‘nin bilerek bunu ondan sakladığını, aileye teşekkür etmek yerine nasıl köye gidip hakaret ettiğini anlatır. Jagat şoklarda. Papa ayrıca Jagat‘ın hastaneden atılmasında Gauri‘nin parmağı olduğunu, onu dekana şikâyet ettiğini anlatır.

Jagat bunca zaman Gauri‘nin onun ailesine kin beslediğini, intikam almak için onu aileden ayırdığını, söylediği yalanları, kısacası Gauri‘nin gerçek yüzünü öğrenir. Eve gider ve arkadaşlarının önünde onu gelinlikle bekleyen Gauri‘ye tokadı patlatır. Gauri‘ye hesap sorar. Arkadaşları gider. Gauri hem suçlu hem güçlü olarak hâlâ Jagat‘ın ailesini suçlar. Onlar benim her şeyimi aldı falan der.kimizin Yerine Jagat Anandiye Döner resimleri

Jagat onu yine tokatlamak ister ama bu kez kendini tutar. Gauri Jagat‘ı ikna çabalarına başlar. Ancak Jagat bu kez yutmaz ve senin aşkın için ailemi, her şeyimi hatta Anandi‘yi bile bıraktım der. Gauri boşanmayı Anandi istedi diye yine onu suçlar. Jagat hayır hepsi benim hatam der.  Jagat Gauri‘nin Badi‘nin hastalığı zamanı yaptığı şovu hatırlar. Ardından düşük için Anandi‘yi suçladığını, kendisinin aptal gibi ona inandığını ve Anandi‘nin kendini savunmasına bile izin vermeden ona hakaret ettiğini hatırlar.

Gauri‘ye bir daha yüzünü bile görmek istemiyorum, beni seven Anandi‘ye döneceğim der. Gauri onu tokatlamak isterken Jagat onu durdurur. Gauri git bakalım o ailen seni kabul edecek mi diye meydan okur. Seni çıkarlarım için kullandım ve şimdi işim bitti nereye gidersen git der.

Jagat, son nefesime kadar, bana ve aileme yaptıklarını asla unutmayacağım, Allah belanı versin deyip gider. Bu arada Anandi ve Şiv‘in kına töreni yapılır ve ellerine birbirinin isimleri yazılır. Jagat içki içerek sokaklara düşer ve ailesine yaptığı tüm nankörlükleri hatırlar. Geri dönüp hepsini telafi etmeye karar verir.

Nişan töreninde Anandi ve Şiv çok güzel bir dans ederler. Şiv‘in kuzeni Mahir de gelmiştir. Tam Anandi ve Şiv yüzük takarken, Jagat eve gelir ve bunu görünce şok olur. Jagat çok kırılır. Dadisa onu görür. Jagat gerisin geriye kaçar. Dadisa hayal gördüm zanneder. Onun dışında kimse Jagat‘ı görmemiştir. Nişan sorunsuz bir şekilde tamamlanır.kimizin Yerine Anandi Nişanlanıyor

Tüm bunlar ikimizin yerine 263 – 268 bölüm 28 Mayıs – 2 Haziran tarihlerinde yayınlanacak.

İkimizin Yerine Jagat Anandi’ye Döner ama Anandi Nişanlanır (2 Yorum)

  1. Anandi’de umarım hata yapıp Jagdish’e dönmez! Shiv’le evlensin o çok iyi!! Jagdish’ten daha iyi!