Işığın Prensesi 27. Bölüm ve 28. Bölüm Özeti 8-9 Mayıs Fragmanı Prenses Zehirlendi

Işığın Prensesi dizisinde Jo Won Jin askerlerinin elinde esir edilmiş ve durumu da çok ağırdır. Leydi Kim prenses ile görüşür ve Kralın Jin ve Ming arasında sıkıştığını ve desteğe ihtiyacı olmadan ayakta kalamayacağını söyler. Bunun için Başkan Kang ile işbirliğine gitmeleri gerekmektedir. Başkan Kang’ın oğlu In Wo ile evlenerek Başkan Kang’ın silahlı gücü ve Ming ile Batı grubundaki etkisini kullanacaklar ve bu şekilde kral tahtını kullanacaktır.

Işığın Prensesi 27. ve 28. Bölüm Özetleri

Prenses bu teklife sinirlenir ve seninle konuşmam hataydı diyerek ayrılır. In Wo da babasının yanına gider ve Prens Niyang’ın isyanın çok riskli der. Prenses ile evlenip kralın yanında yer almalarının güvenli olduğunu belirtir. Leydi Kim saraydaki ajanı olan kızla sahafta gizlice buluşur. Ona bir mektup verir ve onu saray muhafızına vermesini ister. Kız çıkarken onun asıl efendisi karşı gelir.

Kız giderken adam Leydi Kim’in aldığı kitabı över ve parasını ödemek ister. Leydi Kim beni tanıyor musunuz diye sorar. Sizi daha önce hiç görmedim der ve emri kimden aldığını soruyor. Adam kimseden emir almadığını, centilmenlik yapmak için kitabın parasını ödemek istediğini söylüyor. Ardından kız adamla buluşuyor ve Leydi Kim’in verdiği mektubu adama gösteriyor.

Adam mektubu okuyor ve Leydi Kim’in çok akıllı olduğunu ve oyunu bozmak için çalıştığını söylüyor. Başkan Kang Prens Niyang ile görüşmek istemiyordur. Prens Niyang ise bu durumdan şüphelenir. Bu sırada Prenses gelir ve Prens Niyang ile In Wo’yu bir arada görür. In Wo prensese bunu gördüğünüz iyi oldu der ve evlenmeleri için herşeyi yapmaya hazır olduğunu söyler. Prenses şiddetle karşı çıksa da In Wo evliliğimiz ülkenin birliğini koruyacak ve Jo Won’un gelmesine sebeb olacak der.

Prenses ajan kızdan kralın bir toplantı yaptığını, toplantıda Jin’in hükümranlığını kabul edeceklerini söyler. Kral Joseunlu askerlerin serbest bırakılması için Jin’in hükümranlığını kabul edeceklerini söyler ancak bütün bakanlar şiddetle karşı çıkar. Ancak kral kararının kesin olduğunu söyler. Jo Won’un babası kral ile görüşür ve oğlunun ülkesinden daha az kıymetli olduğunu söyler. Kral ise hayır der o benim için ülkem kadar değerli der. Prenses onu duyar. Işığın Prensesi 8-9 Mayıs Özeti devam ediyor.1 16

Prensesin madenden arkadaşı Ja Kyung gizlice Jo Won’un kaldığı hücreye ulaşmıştır. Asker kılığına giren Ja Kyung Joseun askerlerinin uyarı için asılacaklarını öğrenir. İçlerinde Jo Won’un da olduğu bir grup asker Joseun dan mektup gelmezse idam edileceklerdir. Prenses ülkedeki iç karışıklığı düzeltmek ve Jo Won’un gelmesini sağlamak için kralın yanına gider ve In Woo ile evlenmek istediğini söyler.

3 14

Kral buna izin vermek istemese de prenses ısrar ediyordur. Ülkeyi korumak için bunun şart olduğunu söylüyordur. Jo Won’un boynuna ip geçirilirken Ja Kyung bir şey yapamamanın çaresizliği ile kahroluyordur. Tam herşey bitti derken Jin’in kral Gwanghae ile görüşen komutanı gelir ve idamı durdurur. Jo Won tekrar hücresine götürülürken Ja Kyun tarafından kurtarılır.

5 10

Prenses kralı ikna etmeye devam ediyordur. Kral Jo Won’a ne olacak diye sorar. Ona büyük bir darbe vuracağını belirtir. Prenses bu kararı kendim aldım der. Kralın aklına Leydi Kim gelir. Eskiden olduğu gibi yine işler çevirdiğini düşünüyor. Başkan Kang ise kendisine bağlı bakanlardan kralı desteklemelerini ister. Bu karar Yiçom’u şaşırtır. Kral geçmişi ile yüzleşir ve daha önce tahtını korumak için insanlıktan nasıl çıktığını hatırlar. Bütün bunların sorumlusu aslında Leydi Kim’dir. 2 14

Işığın Prensesi 8-9 Mayıs Özetleri

Kral Leydi Kim’i çağırtır. Ona bundan sonra kral değil insan olmak istediğini söyler. Prens Niyang başkan Kang ‘dan ümidini kesmiştir. Kralın karşısındaki diğer adam prense bir mektup verir ve bu mektupta yazanlarla kralı vatana ihanetten yargılayabileceklerini söyler. Mektupta kralın başından beri Jin ile iş birliği yaptığı yazıyordur. Jum ondan önce prensesin In Wo ile evlenmesine engel olmamamız lazım der. Bunun için prensesi öldüreceklerini söyler.

Jung denilen ajan prensesin yanına gelir ve kralın kendisiyle gizli evde buluşmak istediğini söyler. Onu götürürken boynunda bir böcek olduğunu söyler. Böceği alırken zehri ona enjekte eder. Prensesin bundan haberi yoktur. Biraz sonra prenses onun hain olduğunu anlar ancak iş işten geçmiştir. Zehir etkisini göstermeye başlamıştır. Prenses yere yığılırken bir grup asker onu bir yere götürürler. 6 5

Kral bakanlarını toplamıştır. Jin’i tanıdıklarına dair mektuba itiraz eden var mı diye sorar. Daha önce neredeyse hepsi itiraz etmişlerdi ancak Başkan Kang’ın etkisiyle bu sefer kimse itiraz etmemiştir. Kral mektubu onayla rve bir an önce Jin’e gönderilmesini emreder. Ayrıca daha öce kraliyet düğünü yapacağını açıklamışken şimdi ise prenses ve In Wo arasında düzenlenecek olan düğünü iptal ettiğini duyurur. Bu karar herkesi şok ederken Kang nedenini sorar. Kral biraz sonra anlarsınız der. 7 3 1

İçeri giren kraliyet askerleri Kang’ı tutuklar. Kang tahtını nasıl koruyacaksın diye bağırarak çıkarken kral elindeki belgeyi gösterir ve geçen ay He Gyun ile işbirliği yaparak darbeye kalkıştığını söyler. Onu bu şekilde yargılayacağını belirtir. Jo Won ise sınıra gelmiştir. Başkan Kang’ın tutuklanması haberini alan ailesi de şok içindedir. Kralın askerleri onları da tutuklamak için kapıya dayanır. Işığın Prensesi 27. ve 28. Bölüm Özetleri devam ediyor.

Prens Niyang ve Jum konuşurlar ve artık tahtı almanın an meselesi olduğunu söylerler. Jum elinde kralın bile vazgeçemeyeceği bir şey olduğunu söyler. Prens bakanları gizlice toplar ve kralın yakında devrileceğini ve yanında olmalarını ister. Kraliçe kızının kayıp olduğunun farkına varıyor. Onu aratmaya başlarken kral da prenses için arama emri veriyor. Jo Won saraya geliyor. Kral onu görünce şaşırıyor.8 2

Jum prensesin tutulduğu yere gidiyor. Yerde baygın yatan prensesten uyanmasını istiyor. Yakında kralın devrileceğini söylüyor. Prenses gözlerini aralıyor. Işığın Prensesi 27. ve 28. Bölüm Özetleri sona erdi.

Işığın Prensesi 27. ve 28. Bölüm Fragmanları

Henüz Yayınlanmadı.