Işığın Prensesi 3. Bölüm Özeti 3 Nisan Fragmanı Kral Acımasızlaşıyor

Işığın Prensesi dizisinde yeni kralın abisi İmhae kendisinin veliaht prens olarak atanmasını istemiştir. Kral bu durumu düşünürken Yi Çom arkasında belirmiş ve bu işi bana bırakın demişti. Son bülümden sonra aradan 5 yıl geçmiştir. Gwanghae içte ve dışta tam destek alamadan krallığını sürdürmeyi başarmıştır. Herkes Yeongchang ve Jungmyung’a saldırmasını bekliyordu ancak şimdilik herhangi bir şey yok.

Işığın Prensesi 3. Bölüm Özeti

Kraliçe Inmok rüyasında kahin  Nam Sa-gong’u görüyor. Rüyasında ondan kaçan Inmok hamiledir. Bir yere geldiğinde kahin ile karşılaşıyor. Kahin ona çocuğunu korumak zorundasın derken Inmok kan ter içinde uyanıyor. Yanı başında duran Prenses Jungmyung dan aldığı bilekliğe bakıyor.

Ormanlık alanda ilerleyen bir grup yaşlı tüccar maskeli askerlerin saldırısına uğruyorlar. Askerler tüccarların taşıdığı gümüşleri alıyorlar. 1613, Gwanghai’nin 5. saltanatında bakanlar vergilendirmeden ve ülkenin başkentinin taşınmasından rahatsız oldukları için toplantıyı protesto ettiler. Kral da dolunay şenliklerinin iptal edildiğini duyurdu.

Gwnaghae’yi üzen şey başbakanı ve en büyük destekçisi Deok-hyung’un da muhalif gruplarla hareket etmesiydi. Prenses 5 yılın sonunda yetişkin bir kız olmuştu. Ancak yerinde duramıyordu. Ağaca takılı uçurtmayı görünce ağaca çıkar ve onu almaya çalışır. BU sırada Joo-won (Yoon Chan-young) özel bir çalışmadan dönüyordu.2 67

Prenses onun at üstünde bile kitap okuduğunu görünce şaşırıyor. Dengesini kaybeden prenses yere düşerken onu her tarafta arayan dadısı  Leydi Choi ağaçtan düşmek üzere olduğunu görünce baygınlık geçirdi. Kendine gelince prensesin sürekli hata yaptığını söyleyerek kızmaya başladı. Bu sırada kraliçe Inmok ve  Yeongchang’a (Jeon Jin-seo) geldiler.

Kraliçe Inmok onlara dolunay şenliğinin iptal edildiğini duyurdu. Leydi Kim iptal kararını resmi olarak duyurmak için kraliçe geldi. Leydi Kim giderken kraliçenin hadimi iki krala da hizmet eden Leydi Kim hakkında sert açıklamalarda bulundu. Inmok Gwanghae’nin kral olmasından bu yana İmhae’nin öldüğünü, Gwanghee’nin yeğeninin zehirlenerek ölüme mahkum edildiğini ve sıradaki kurbanın kim olduğunu beklediklerini söyler.3 63

Işığın Prensesi 3 Nisan Özeti

Yi Çom ve Leydi Kim bir araya geldiklerinde Dolunay şenliğinin iptal edilmesini konuşuyorlar. Yo Çim, batılılar küçük prens büyüdükçe onun krallığını destekleyeceklerini dillendiriyor derken Leydi Kim Gwanghae, abisinin ölümünü hala atlatamadı diyor. Yi Çom beş yıl önce gerçekleşen gümüşlerin çalınma olayının sadece bir hırsızlık olmadığını arkasında kimlerin olduğunun araştırılması gerektiğini belirtiyor.

Yi Çom kralın eskisinden çok daha fazla acımasız olacağını düşünüyordu. Gwanghae Leydi Kim ile konuşurken tahtı elinde tutmak için çok canlar yaktığını ancak bunun daha başlangıç olduğunu söylüyordur. Dolunay günü etkinlikleri halk arasında şenlikler şeklinde kutlanırken  In-woo bazı gençlerle ok atma üzerine bahisler oynuyordur.  In-woo hedefleri tam isabetle vururken gençlerin paralarını alıyor.4 58

Ardından Jo Woon geliyor ve In Woo’ya meydan okuyor. Ancak okun nasıl atıldığını gerçekten bilmiyor. Jungmyung ve Yeongchang dolunay şenliğinin iptal edilmesinden dolayı üzgünler. Yeongchang ablasına sarayın dışına çıkmayı teklif ediyor. Jungmyung önce kabul etmese de Yeongchang’ın ısrarı onun fikrini değiştiriyor. Dışarı çıkan abla kız şenliklerde eğleniyorlar.

Aynı şekilde Jo Woon ve In Woo’ da şenliklerin tadını çıkarıyor. Kraliçe Inmok tapınakta dua ederken Deok Hyung ile bir görüşme yapıyor. Ona 5 yıl önce bir rahibin kehanetinden bahsediyor. Küçük prens Yeongchang yemek yerken ablası da tuvalet arıyor. Bu sırada iki adamın yeni kral hakkında konuştuklarını duyup saklanıyor.5 51

Adamlar Gwanghae’nin abisi İmhae’yi acımadan öldürdüğünü konuşuyorlar. Prenses Jungmyung kardeşinin yanına geldiğinde lokantanın sahibinin kardeşinden para istediğini görüyor. Kardeşi ve prenses paranın ne olduğunu bilmediği için zor durumda kalıyorlar. Bu sırada onları Jo Woon ve In Woo’ da izliyordur.

Lokanta sahibi bunun cezası kırbaç diyerek elini kaldırınca Joo-won olaya müdahale ediyor. Prenses Jungmyung onların ve babalarının isimlerini öğreniyor. İlerde taltif edileceklerini belirtiyor. Bu durum Jo Won’un hoşuna gitmedi. Jo Won, Jungmyung dan hem lokanta sahibinden hem de dalga geçtiği için kendilerinden özür dilemesini istedi ve arkasını dönüp gitti. In Wo onun biraz soğuk olduğunu söyledi. Işığın Prensesi 3 Nisan Özeti devam 6 26edecek.

Işığın Prensesi 3. Bölüm Fragmanı

Henüz yayınlanmadı.