İstanbullu Gelin Esma Öldü mü? Süreyya Esma’yı Neden Öldürdü? İpek Bilgin İstanbullu Gelin’den Ayrılacak mı?

İstanbullu Gelinde Esma Sultan ölmeye başladı; bunun ilk belirtileri  İstanbullu Gelin dizisinin 14 aralık cuma günü ekranlara gelecek 66. bölümünde ortaya çıkacak zira Esma Boran’a Alzheimer teşhisi konulacak. 

Alzheimer yavaş yavaş Esma Boran’ı öldürecek; bu durum 400 yıllık bir ailesi olan Boranların annesini çok üzecek ve aklına gelen her şeyi unutmamak ve okuyarak tekrar hatırlatmak için yazıya dökecek.stanbullu Gelin Esma alzehimer oldu

İstanbullu Gelin dizisi 3. sezonu ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Daha önce sizlere İstanbullu Gelin’in yeni sezonunda fırtınalar kopacağından bahsetmiş ve hiç bir şey yerinde kalmayacak her şey alt üst olacak demiştik. Daha önce ki yazılarımızdan İstanbullu Gelin dizisinde bir zaman atlaması yaşanacağını anlatmıştır. İstanbullu Gelin’in yeni sezonunda bol bol Flash Back sahneleri izleyeceğimiz de açıklanmıştı.

Her ne kadar İstanbullu Gelin’de 10 yıl zaman atlansa da sık sık geriye dönülecek ve Boran ailesinin başına gelenler tek tek anlatılacak. Her ne kadar O3 Medya açıklamasa da Arzu Sabancı, ‘İstanbullu Gelin’ dizisinin ‘Hayata Dön’ kitabından esinlenerek ekranlara çıkarıldığını açıklamıştı; hatta dizi de ki bir çok karakterin isminin bile değiştirilmediği açıklamıştı. Hayata Dön isimli kitap incelendiğinde aslında hikayelerin tuttuğu İstanbullu Gelin dizisinin 54. bölümünde yaşanacak zaman atlamasının da  Hayata Dön kitabında var olduğu görülebilir. Süreyya Esmayı Neden Öldürdü resimleri

Öncelikle ben İstanbullu Gelin dizisinin uyarlandığını var sayarak aşağıda ki bilgileri sizlerle paylaşacağı. Öncelikle İstanbullu Gelin dizisini bundan sonra Ahsen Eroğlu’nun hayat verdiği (yaz karakteri üzerinden dinlemeye devam edeceğiz. Bu konsepti daha önce Ufak Tefek Cinayeter’de görmüştük.

Kitapta yaz karakteri bir psikoloğa yaşadığı kötü zamanları anlatıyor ve ondan profesyonel yardım almak istiyordu. Yaz’ın anlattıkları ise tahmin edemeyeceğiniz kadar kötüydü. Tabi bu arada Yaz’ın bebeklik çocukluk ve ergenlik dönemi anlatılıyor.

Kitapta Esma Sultan ile benzer olan karakter bir hamamda ayağı kayıyor ve düşerek hayatını kaybediyor. O dönemde Süreyya ile Esma Sultan’ın arasında büyük sürtüşmeler de yaşandığı için katil olarak her kes Süreyya’yı suçluyor. Faruk ise hapse giriyor ve melek gibi Süreyya için artık kötü zamanlar başlıyor. Çocuğu Yaz’uı öpmeye koklayamayan Süreyya yaşadığı bunalım sonrası kızına şiddet uygulamaya kadar giden garip davranışlar sergiliyor. Bu nedenle de Yaz annesi Süreyya’dan nefret ediyor ve onu katil olmakla suçluyor. Diğer taraftan kitabın sonunda Süreyya’nın da öldüğü ve Yaz’ın psikolojik bunalımı atlattıktan sonra başarılı bir avukat olmasıyla noktalanıyor.

Her ne kadar bizim araştırmamızda hikaye olarak İstanbullu Gelin’e benzeyen Hayata Dön kitabı böyle devam etse de gerçekte İstanbullu Gelin senaristleri başka bir hikayeyle de izleyicisi karşısına çıkabilir; veya uyarlamada değişikliğe gidebilir.

İstanbullu Gelin 54. bölüm 3. yeni sezon tanıtım fragmanında Yaz annesi Süreyya’nın elleri ile babaannesi Esma’yı öldürdüğünü açıklıyor; ancak her zaman kelimeleri gerçek anlamlarıyla düşünmemek lazım bazen fragmanlar yanıltıcı olabilir. Belki de karakter olarak dim dik durmaya çalışan Esma Boran’ı öldürdü, onu değiştirdi anlamında bu cümleyi kurmuş olabilir.pek Bilgin İstanbullu Gelinden Ayrılacak mı

İpek Bilgin İstanbullu Gelin’den Ayrılacak mı?

İpek Bilgin kesin olarak İstanbullu Gelin’in 3. sezonunda dizide yer alacak; bundan eminiz zira böyle bir ayrılığı kesin olarak duyardık; ancak belki de sadece Flash Back sahnelerinde rolü olabilir yani gerçekte ölmüş ama geriye dönüşlerde yer alabilir.

İstanbullu Gelin Esma Öldü mü

İpek Bilgin İstanbullu Gelin’denn ayrılmadı yeni sezonda da  yer alacak ama senaryo gereği şimdiki zamanda ölmüş olabilir. Yaz’ın anlattığı zamanda Esma Sultan ölmüş olsa da dizi de sık sık 10 yıl öncesine dönüleceği için İpek Bilgin İstanbul’lu Gelin’de devam ediyor olabilir.

İstanbullu Gelin Esma Öldü mü? Süreyya Esma’yı Neden Öldürdü? İpek Bilgin İstanbullu Gelin’den Ayrılacak mı? (1 Yorum)

  1. İyide Ülkü üst sarpkanın gerçek yaşam öyküsü ve Ülkü hanım yaşıyor ve ve eşide kanser gerçek isimleri Ülkü ve ali dizideyse Faruk ve Süreyya isimler Nasıl aynı oluyor