İyi Günde Kötü Günde Neden Final Yapıyor? İşte Gerçek Nedeni

İyi Günde Kötü Günde dizisi yayın hayatına 12 eylül 2020 de başlamıştı. Bir ay yayında kalan İyi Günde Kötü Günde dizisi için final kararı alındı. Star TV yönetimi İyi Günde Kötü Günde dizisinin sözleşmesini uzatmama kararı aldı. Bu nedenle de İyi Günde Kötü Günde dizisi 17 Ekim 2020 de final yaparak ekranlara veda edecek.

Elçin Sangu’dan Final Açıklaması

İyi Günde Kötü Günde dizisinin kadın başrol oyuncusu Elçin Sangu yer aldığı dizinin bitiş sebebinin düşük reytinglerden ziyade kanal içindeki bazı faktörlerden kaynaklandığını açıkladı. Pandeminin tam ortasında kendi sağlıklarını hiçe sayarak çalıştıklarını açıklayan Elçin Sangu bir işin başarısını değerlendirmek için 6 bölümün adil olmadığını, böyle bir sürenin dizinin hikayesini anlatmak için de yetersiz kaldığını açıkladı. Iyi Gunde Kotu Gunde final aciklamasi

İyi Günde Kötü Günde Neden Final Yapıyor?

İyi Günde Kötü Günde dizisinin hazırlıkları mart ayında başlamıştı. Yaklaşık 6 ay süren hazırlık döneminin ardından dizi sadece 1 ay yayında kaldı. 5 ekim itibari ile de İyi Günde Kötü Günde dizisinin final bölümü olan 6. bölüm çekimleri tamamlanıyor.

İyi Günde Kötü Günde dizisinin final yapmasının en önemli nedeni dizinin aldığı düşük reytingler oldu. Cumartesi akşamları sadece 1 reyting alabilen dizi o saatte yayınlanan MasterChef; Çatı Katı Aşk ve Zümrüdi Anka ve Zümrüdü Anka gibi dizilerin gerisinde kalan  İyi Günde Kötü Günde dizisi Star TV’nin gerçek manada zarar ettiği dizilerin başında geliyor.

Kanal D yönetimi İyi Günde Kötü Günde dizisinin daha az maliyetli ve daha çok reyting alan Çatı Katı Aşk dizisi için final kararı almışken zaten Star TV’nin durması beklenemezdi.  İyi Günde Kötü Günde dizisi her bölümde reyting kaybetti; dizinin sözleşmesi de sadece 6 bölüm olunca finalde çok erken geldi.

Kötü Senaryosu Finalin En Büyük Nedeni

İyi Günde Kötü Günde dizisinin düşük reytingler nedeniyle erken final yapması bir sonuç; diziyi finale götüren neden ise kötü senaryo. İyi Günde Kötü Günde dizisinde izleyici akıcı bir senaryo ile karşılaşmadı; bir çok izleyici zaten Sarp’ın Melisa ile evlenmeyeceğini; Leyla’ya tekrar döneceğini tahmin ediyordu; bir dizinin tutması için izleyicinin merak edeceği ve bir sonra ki bölümü kestiremediği senaryolar lazım. Iyi Gunde Kotu Gunde 6. bolum final

İyi Günde Kötü Günde dizisinin senaryosunu okuyup da bu senaryoyu kabul eden kanal yönetimi ve oyuncularda da sorun var. Elçin Sangu ve Mehmet Ozan Dolunay gibi deneyimli oyuncular nasıl olur da bu dizinin tutacağına inanırlar.

Bence hem Elçin Sangu hem de Mehmet Ozan Dolunay İyi Günde Kötü Günde dizisinin tutmayacağından eminlerdi; ancak 6 bölüm garanti ücret alacak olmaları iki oyuncuda cezbetti; ancak tutmayan her dizi projesi oyuncunun kariyerinde kara bir lekedir.

İyi Günde Kötü Günde Neden Final Yapıyor? İşte Gerçek Nedeni (5 Yorum)

 1. Ayşe ŞANLI hanım kelimeleri her zaman dogru telaffuz edelim yanlış anlaşıla bilir

 2. bu lafa katılmıyorum kara leke ne demek bu kız kimse dogru yazmış kara leke bir oyuncuya söylenmez
  bir kadın a söylenir ya çocuk doguramaz yada namus tur
  herkez bir haddini bilsin özrünü dilesin herkesin namusu sokakta gezmez

  dogru kelimeler yazın bu dizi seti diziler hakkında konuşulur yalan yanlış şeyler hakkında deyil

  • Burada namus konuşulmadığı için Kara Leke kelimesinin bir namus meselesine döneceğini düşünemedim. Kara Leke denilince aklıma damgalama gelir. Yani ben bu oyuncuları başarısızlık ile damgalamış oldum. Kesinlikle namuslarına bir lafım yoktur.

 3. Editörünüze haber yazmayı öğretiniz. Kara bir leke ne demek? Bu insanlar hırsızlık mı yapmış, birinin namusuna mı laf atmış, kendini mi pazarlamış? Başarısız proje her oyunucunun kariyerinde var. Kara bir lekeyi hangi hakla kullanıyorsunuz?

  • Kara leke sadece namus için kullanılmaz; başarısızlıklar için de kullanılır hele ki başarılı olmaya alışmış insanlar başarısız olursa kara leke olur.