Yemin 268. 269. Bölüm 270. Bölüm Özeti 7 8 9 Ekim

Yemin 270. Bölüm Özeti

Feride Yiğit ile ilgilenirken bebek çok mutludur. Songül Hanım Feride ile konuşarak bu fırsat herkesin ayağına her zaman gelmez der. Niyeti Feride ile Emir’i evlendirmek bunda oldukça kararlı Songül hanım. Feride de bu konakta ben sadece bir çalışanım der.

Emir yine kafes dövüşünde kavga ediyor. Feride nasıl olmuşsa Emir’in peşinden o mekâna gitmiş. Emir Feride yi görünce şaşırır. Münevver hanım ameliyata girer bakalım neler olacak? Kumru kendisini Narin olarak tanıtır ve yemektekiler Narin Hanım ile çok farklısınız der. Kumru da Kemal’in elini tutarak birbirimizi öyle dengeliyoruz der. Kemal insanların içinde bir şey demese de sonra Kumru ya çok kızacak ve bunu neden yaptığını soracaktır.

Hikmet bey Songül hanımı konaktan uğurlar. Sizi otelinize biz bırakalım der. Sefer ile otele gönderir. Feride Emir’e acısı yüzünden herkese zor zamanlar yaşattığını evladına bile der susar.Yemin 270. Bolum resimleri

Yemin 270. Bölüm Fragmanı

Yemin 269. Bölüm Özeti

Emir ile Feride birlikte Sapanca ya Feride’nin çocukluğunun geçtiği eve giderler. Yengesi Songül o evi satılığa çıkarmıştı. Emir ile Feride yakınlaşsınlar diye Feride’nin gitmesini ister. Emir de Reşit’in zarar vermesinden korktuğu için Feride’nin arkasından gider birlikte Sapanca ya giderler. Evi görünce Emir kimse bu döküntü eve para vermez dönüyoruz der. Feride de bu döküntü dediğin ev benim çocukluğum der.

Yemin 3. sezon resimleri

Kumru Narin’in hayatını zorlaştırmak için elinden geleni yapar. Münevver hanım kızı Narin görebilsin diye kendi gözlerini organ mafyasının yaptığı ameliyata evet der ama kimsenin bundan haberi yoktur. Organ mafyası doktoru organlarını alma planları yapar. Münevver hanım gözlerini verdiğini düşene dursun ameliyat yapacak olan Doktor, Münevver hanımın bir değil birçok organını almayı düşünüyor. Ciğer, dalak, böbrek.

Feride ye âşık bir minik Emir ile konuşur ve sen kocası mısın Feride ablamın ama onunla ben evlenecektim der minik bey. Sen onu çok mu seviyorsun? Hayır sevmiyorum? Niye buradasın? Der. Küçücük çocuk bile anlamıştır Emir’in Feride’yi sevdiğini.

Yemin 269. Bölüm Fragmanı 8 Ekim

Yemin 268. Bölüm 7 Ekim Özeti Neler Oldu?

Emir Feride’yi kurtarmak isterken Reşit tarafından sırtından bıçaklanmıştı. Emir ilacını içmediği ve pansumanını yaptırmayınca yarası mikrop kapar. Ateşi çıkar. Feride ye oyun yapan yengesi Emir’in çağrı cihazını çalışma odasında bulur ve Emir çağırmış gibi yapar. Feride Emir’in odasına gidince ateşler içinde bulur Emir’i. Hemen duşa sokar.
Oya Feride’yi odaya girerken görür abisi Hikmet beye haber verir. Hikmet bey odaya gider Emir’i uyurken görür. Oya abisinden bir şeyler öğrenmeye çalışır. Abisi uyuduğunu söyler. Oya dayanamaz odaya girer ve Feride ile Emir’i görür. Feride’yi kovar.

Feride daha sonra gelir yeniden Emir ile ilgilenir. Sabaha kadar başında bekler. Emir sabah iyileşmiş olarak uyanır Feride ye kızar. Feride de kimin ne dediği önemli değil senin iyileşmen önemli ben kendimi biliyorum der. Emir mutfakta Melike Hanım ile Sefer’in konuşmalarını duyar. Elbiseyi Feride ye veren Oya’dır bunu duyan Emir içten içe pişmanlık duyar.

Münevver hanım, herkeslerken gizli gözlerini usulsüz bir şekilde organ mafyası diyebileceğimiz bir ekibin oyununa denk gelir ve kızı Narin için ondan habersiz Cuma günü ameliyat olmaya karar verir. Münevver hanımın hikâyesi de bu bölümde anlatıldı. Yemin 268. Bölümde Münevver hanımın Narin in babası öldükten sonra kocasının emanet ettiği Kumru’nun babası zorla sahip olmak ister. Kumru ve Narin kardeş değiller. Münevver hanım kendisine saldıran Kumru’nun babasını öldürdüğü annesi de olmadığı için vicdan yaparak Kumru ya sahip çıkıp bakar.

Feride’nin yengesi Emir ile Feride’nin evlenmesi için elinden geleni yapar. Sapanca da ki evlerini satışa çıkaran solmaz Hanım düşük fiyat veren kişiye evi satmaya karar verir ama Feride gidecektir. Hikmet beyden izin ister. İzni alınca Feride hemen yola çıkar. Songül de Emir’e çay verme bahanesi ile olanları anlatır. İstediğini elde eder Songül. Emir Feride’nin arkasından araçla gider. Birlikte Sapanca ya giderler. Yolda Feride’yi araç tutar. Yolda çeşme görünce duran Emir, Feride’nin çamura düşmesi ile dikkatsiz olduğunu söylerken aynı çamura kendisi de düşer. Komik anlar yaşanır.

Münevver hanım kızı Narin için küçükken söylediği şarkıyı söyler. Kumru duyar o da söylemesini ister. Annesi söyler. Telefona kaydeder Kumru ve annesi evden gidince evde o şarkıyı telefondan Narin’e dinletir ancak kendisini deli zannetmesini sağlamak için yaptığı bir oyundur bu.

Yemin 267. Bölüm Fragmanı

Emir Feride’yi Reyhan’ın kırmızı elbisesini giymiş olarak görünce sen kendini kim zannediyorsun ha diye kızar. Emir Reyhan’ın yerine kimseyi koymak istemediği için bu giydiği elbise ile Reyhan’ın yerine geçmek istediğini düşünür. Ama Feride bilmeden giymiştir o elbiseyi.

Narin görmediği için zor anlar yaşar. Eve gelen misafirlerin üzerine meyve suyu döker. Üzülür. Kemal teselli eder. Feride konaktan dışarı çıkmak ister. Emir dışarda Reşit belası varken nereye gittiğini sorar ve göndermez. Konağa Feride’nin yengesi Songül gelir ve aile masasına oturur. Yemek yerler hep birlikte. Songül bile isteye Feride ye çok talip oldu ama evlenmedi. Bebeğe de çok iyi anne olur der. Niyeti Emir ile evlenmesi ve Tarhun servetine sahip olmasıdır. Kendisi de bu servet den faydalanmak ister. Oya da evet iyi bir bebek bakıcısı diyerek annesi olamayacağını söyler.

Emir de bu konuşmalardan sonra babası ile konuşarak, baba eğer aklından bir şeyler geçiyorsa sakın sakın diyerek uyarır.Yemin 268. Bolum resimleri

Yemin 266. Bölüm’de Neler Oldu?

Feride Akgün, Feride’nin yengesi konağa geldiğinde bu isimle sordu Feride’yi Sefer’e. Sefer de Feride Gül isminde çalışanlarının olduğunu söyledi. Songül de karıştırdım diyerek ayrılır. Parkta telefondan Tarhunlar hakkında bilgi toplar ve Feride’nin bu kadar zengin bir ailenin yanında işe girmek için soyadını değiştirdiğini anlar.

Narin evlenmekten vazgeçer. Kemal bey herkese nikahı ertelediklerini telefonla haber verir. Evde herkes üzülürken Kumru çok mutlu olur. Üzülenlerden birisi de Masal. Narin ablasını çok seven Masal babası ile evlendiğinde yapacaklarını hayal ederken gerçekleşmediği için çok üzgün babası bir gün hayallerinin gerçek olacağını söyler.Tarhun ailesinin küçük ferdi bebeğin ağlamasına dayanamayan dedesi Hikmet Tarhun, eve doktor getirir. Bebeğin ağlamasını doktorda duyar ama Feride kucağına aldığında sustuğunu da duyar, görür. Hikmet bey, Feride’yi ailenin ferdi olarak yemek masasında yemek yemesini ister. Abla olarak masada yer açar ama Oya karşı çıkar. Emir karışmaz. Feride de kabul etmez.

Bebeğe isim konacak sonunda bunu da dedesi düşündü. Oğlu Emir ile konuşan Hikmet bey, senin ismini de ben koydum. Bizi yöneten sendin, ne zaman istersen yerdin. Hep senin istediğin olurdu ondan Emir koydum. Sende bir baba olarak oğluna en güzel ismi koymalısın der. Emir odasına gider geçmişi düşünür. Sonra da içten içe sessizce ağlar. Bakalım bebeğin ismi ne olacak?
Reşit’i polisler arıyor ama hiçbir yerde bulamıyormuş. Bakalım Reşit ne zaman nerden ne şekilde ortaya çıkacak? Reşit uçurumdan düşmüştü ölmüş olamaz mı? Öldü ise Feride büyük bir beladan kurtulmuş olur.

Emir oğlunun isim merasiminde bulunmamak için evden çıkar sahile gider. Konakta oldukça hummalı bir gün yaşanır. Misafirler gelir. Oya Feride ye Reyhan’ın kırmızı elbisesini verir ve merasimde bebekle ilgileneceği için o elbiseyi giymesini ister. Feride bilmeden o elbiseyi giyer. Emir Feride’yi o elbise ile görse Reyhan’ın yerine geçemeyeceğini derhal o elbiseyi çıkarmasını isteyecektir. Ancak konakta olmadığı için Emir o elbiseyi Feride’nin de giydiğini şimdilik görmedi. Bakalım ne zaman o elbise ile Feride’yi görecek Emir ve ne tepki verecek? Derken, Emir Oya’yı arar. Oya da merasim bitti der. Emir de eve döner ve Feride’yi o elbise ile görür. Kızılca kıyamet kopar.

Bebeğin ismi Yiğit kondu. Dedesi koydu ismini. Dünyaya geldiği andan itibaren çok zorluklar yaşadığı ve bu zorluklara göğüs gerip yaşamaktan vazgeçmediği için Yiğit koydu ismini dedesi. Babası Emir ise yoktu bu özel güzel günde. Narin Kemal ile vardı. Narin’i gitmesi için Kumru ikna etti. Kemal’in güvenini kazanmak için yapar bunu.

Münevver hanım herkeslerken gizlice doktora gider ve kızının kaza yaptığını gözlerinin görmediğini, iki gözünü de kızına vermek istediğini söyler. Bakalım bu ameliyat gerçekleşecek mi? Narin kendisine gözlerini verenin annesi olduğunu öğrenecek mi?

Yemin 268. 269. Bölüm 270. Bölüm Özeti 7 8 9 Ekim (2 Yorum)

  1. Merhaba Özgûr abla.Te$ekkûr ederim.Amin,Amin in$allah. Destek için de ayrica te$ekkûrler. Bu gûnler bizim manevi desteye,dualara çok ehtiyacimiz var ablam.
    Yemin için ben de ayni fikirdeyim. Hanim ablamiz da bir yazsa,iyi olduklarini bilsek iyi olurdu.

  2. Hayırlı günler teyzesi.. Anslız bekliyorum senden EMANET İçin ve güzel dostlar EMANET sayfasına giricem yazarsam oradayım HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN SAĞLIK SIHHATLE AZERİ KARDEŞKERİMİZİ ALLAH’A EMANET EDİYORUM ZAFER SİZLERİN OLACAK ALLAH’IN İZNİ İLE AMİNN..