Kanal 7 de Hangi Kore Dizileri Yayınlanacak ?

Kanal 7 Hint Dizilerinin ardından şimdi de Kore Dizilerini yayınlamaya karar verdi. Kanal 7 Sil Baştan (Kill Me Heal Me) Feda (Secret Love) Aşka Yolculuk (Moon Lovers) Sev Beni (Kim Book Joo) ve Sonsuza Dek (Moon Embracing Sun) isimli 5 Kore Dizisini sevenleriyle buluşturmayı düşünüyor. Kanal 7 ilk olarak Sil Baştan dizisini yayınlayacak. Sil Baştan’ın yayınlanma tarihi 18 Nisan Pazartesi. Dizilerin konuları hakkında detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Sil Baştan Konusu

Kanal 7 ekranlarında 18 Haziran pazartesinden itibaren yayınlanmaya başlayacak olan Sil Baştan yayınlandığı yıllarda milyonlarca kişiyi ekranlara kilitleyen bir dizi olmuş. Dizide çocukluğunda yaşadığı bir travma sonucu kişilik bozukluğu hastalığına yakalanan Cha Do-Hyun  ve onunla gece klübünde tesadüfen tanışan psikiyatr Oh Ri Jin arasında yaşanan aşk anlatılmaktadır. Yedi farklı karaktere can veren Cha Do Hyun; ruhu parçalara bölünen Shin Se Gi, özgürlüğüne düşkün Perry Park, intihara yatkın kişiliği ile Ahn Yo Seob gibi karakterlerin maceralarını anlatan Sil Baştan sürekli aksiyon sahneleri ile güzel bir dizi bence. Bu arada Sil Baştan 20 bölümden oluşuyor ve her bölüm 1 saat sürüyor. Dizi 18 Nisan pazartesinden itibaren her gün saat 19. 00 da yayınlanacak.

Feda Dizisi Konusu

Yağmurlu bir gece arabasının kontrolünü kaybeden göreve yeni başlayan savcı An Do Hoon bir kadına çarpar. Savcının yanında sevgilisi Yoo Jung da vardır ve kazanın etkisiyle şoktadır. Savcı olmasından dolayı büyük bir zarar göreceğini söyleyen An Do Hoon sevgilisini ikna ederek suçu üzerine almasını sağlar. Yoo Jung büyük bir fedakarlık göstererek suçu üstlenir. Ölen kadın ise hamiledir ve Min Hyuk’un sevgilisidir. Min Hyuk’un sevgilisinin intikamını almak için yemin eder ve Yoo Jung’un peşine düşer. Ancak öfkenin yerini aşk alır ve Min Hyuk Yoo Jung’a aşık olur. Bu arada yeni yetme savcı An Doo Hoon başka biriyle evlenmiştir. 16 bölümden oluşan Feda dizisi de tıpkı Sil Baştan dizisi gibi her bölüm 1 saat sürecek.

Sev Beni Konusu

Kim Bok Joo bir üniversitenin gelecek vaat eden kadın haltercisidir. Başarılı ve hırslı bir halterci olan Kim Bok Joo’nun babası küçük bir tavuk lokantası işletir ve amcası bir oyuncu olmak ister. Kim Bok Joo’nun başarıların arkasında babasının büyük katkısı vardır. Onun parlak bir kişiliği ve güçlü bir adalet duygusu vardır. Kim Bok Joo erkeklerle arası iyi olmayan bir sporcu. Haksızlığa uğradığında gerekirse bir erkek gibi mücadele eden  Kim Book Joo aynı zamanda neşeli ve samimi. Kim Bok Joo’nun hayatı Jung Joon-Hyung ile tanıştıktan sonra değişecektir. Sev Beni dizisi 16 bölümden oluşuyor ve her bölümü 1 saat sürecek.

Aşka Yolculuk Konusu

Aşka Yolculuk dizisi Kanal 7 ekranlarında Sil Baştan dizisinden sonra 16 temmuz pazartesi günü 22:45 de izleyicisi karşısında olacak.

Orjinal ismi Moon Lovers Scarlet Heart olan dizide güneş tutulması sırasında Goryeo Hanedanlığı zamanına geri giden ve orada diğer insanların korkudan önünde titrediği Wang So’ya  aşık olan Hae-Soo adındaki bir kızın hikayesi anlatılıyor. 2016 yılında erkek arkadaşı tarafından aldatılan Go Ha Jin bir su kenarında boğulmak üzere olan bir çocuk görüyor. Onu kurtarmak için suya giriyor ancak kendisi dibe batmaya başlar. Gözlerini açtığında ise  Goryeo Hanedanlığı zamanına gelmiştir. Aşka Yolculuk dizisi toplam 20 bölümden oluşuyor. Bölümler 1 saat sürecek.

Sonsuza Dek Konusu 

Orjinal ismi Moon Embracing Sun olan dizide King Lee Hwon ile kadın şaman olan Wol arasında geçen aşk anlatılıyor. Soylu bir ailede dünyaya gelen Wol bir süre sonra prenses oluyor fakat bazı entrika ve tuzaklarla karşı karşıya gelip yargılanıyor ve saraydan uzaklaştırılıyor. Sonunda bir şaman olarak yaşamaya başlıyor. 8 yıl sonra yeniden saraya dönüyor. Daha önce bir kez nişanlandığı Lee Hyun ile tekrar karşılaştığında, artık Wol (Ay) ismi ile büyüyen bir kadın şaman olmuştur. Lee Hyun çocukken tanıdığı Yeon ile Wol’un arasındaki şaşırtıcı benzerliği  gördüğünde  ona aşık olur. Ama aynı zamanda Lee Hyun’un üvey kardeşi Yang Myung Gun da Wol’u sevmektedir. Sonsuza Dek dizisi de 20 bölüm yayınlanacak. Bölümler 1 saat sürecek.

Kanal 7 de Hangi Kore Dizileri Yayınlanacak ? (15 Yorum)

 1. Halterin Perisi Kim Bok Joo bitti ama yine SWAG!(MÜTHİŞ) bir şekilde bitti. Lütfen yeni K.Drama LÜTFEN ama geç saatte yayınlanmasın. Önerdiğimiz birçok dizi var lütfen onlarda yayılarmısınız?

 2. Sev beni bitti sırada ne var?lütfen devamı gelsin ve bu Hint dizilerini kaldırın artık yaaaa izleyen varnı ki onları?

 3. Kesinlikle sana katılıyorum Kanal 7 K.Drama saatini değiştir. Zaten 3 tane Uzuuuun Hint dizisi yanılıyorsunuz, sadece 16-20 bölümlük Kore dizilerine’mi yer yok? Haksızlık bu!

 4. biz 19 00 da istiyoruz resmen oynuyor kanal izleyicileriyle bu kadar önemli bir kanal 1 tane kore dizisini bir yere koyamadı oysa her tarafta hint dizileri bu kadar saçmalık olmaz biz kore dizilerini gece yarısı deyil 19 00 da istiyoruz veremiyorlarsa 17 00 yapsınlar ama yapsınlar böyle güçlü bir kanal kore dizilerine bir saat bulamadı gülücem faith .a genteman s dignity .goblin fated to love you love rain .healer. elif dizisi 3 saat 1.5 saat olsun

 5. Arkadaşlar gündüz yayinlanamaz zaten çünkü; haftasonları yayınlanacak saat 19’da ve tekrarı’da ertesi gün sabah yayınlanacak.

 6. admin demek oyle sorumu yanitladiginiz ichin teshekkurler;
  ozaman gelecek yazi beklicez olsun bekleriz gunduzler okulda olucam ama tatil gunlerde bakarim belki.

  • oncelikle ben zaten iranliyim dilim azeri bilip bilmeden konushma ve benim hayatim seni alakadar etmez ben sadece yorumcuyum.

 7. Gunelabla nasilsin?
  Admin agabey biliyormusun daha dogrusu haberin varmi kanal7 bidaha nezaman koredizisi yayinlicak yani Sev Beni’den sonra yine k-dizisi yayinlanacakmi yoksa gelecek yazami kaldi?

  • HeDeAm program akışı çok dolu. Elif başlayacak ve kore dizileri artık gündüz tekrar olarak ekranlarda olacak yaza kadar

 8. ❤️FEDA❤️SONSUZA DEK❤️DİZİLERİ ÇOK GÖZEL İKİ DİZİNİN SONU AŞKLA BİTEÇEK❤️SONSUZA DEK❤️DİZİSİN KONUSU AŞKLA BAŞLADI KEDERLE AŞK YANAŞI ADIMLADI SONUNDA ÜZÜLEN KRAL GÖZEL KRALİCASINI BULDU AŞKIN SONSUZA DEK ONUNLA BİRLEŞDİDİ❤️FEDA❤️AŞKLA BAŞLADI AŞK YARIM KALDI GERÇEK AŞK YENİDEN İNTİKAM ÇIKAN İNSANLARIN HAYATINA DAKİL OLDU BU AŞK GERÇEK AŞKA DÖNÜŞDÜ KİMSE BU AŞKIN KARŞISINDA DURAMADI AŞKLA BAŞLANAN HEKAYE AÇI OLSADA GERÇEK AŞKLA BİTDİ