Kanunsuz Topraklar Nerede Çekiliyor? Dizi Seti Nerede?

Kanunsuz Topraklar dizisi 2021 eylül ayında Fox TV ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Oyuncu kadrosunda Uğur Güneş ve Hülya Avşar’ın yer alacağı Kanunsuz Topraklar dizisinin çekimleri için büyük bir hazırlık başlıyor. Yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği Kanunsuz Topraklar dizisinin hikayesi Zonguldak’ta geçecek ancak dizi Zonguldak’ta çekilmeyecek.

Kanunsuz Topraklar Nerede Çekiliyor?

Kanunsuz Topraklar dizisinin çekimleri İstanbul Beykoz’da bulunan bir dizi platosunda çekilecek. Kanunsuz Topraklar dizisi oyuncuları Zonguldak’a çekimleri gitmek için çok yüksek paralar talep etti. Durumu değerlendiren yapımcı FAruk Turgut tüm oyunculara haftalık %25 daha fazla ücret ödemek yerine Zonguldak’ı İstanbul’a getirmeyi daha avantajlı gördü. Bunun için Beykoz Kundura Fabrikasına Zonguldak’ın sokaklarının aynısı kuruldu. Ayrıca İstanbul Anadolu yakasında faal halde bulunan maden ocaklarında da Kanunsuz Topraklar dizisinin çekimleri yapılacak.

Kanunsuz Topraklar dizisinde maden olacakları olan zengin bir adamın kızının hikayesi ile patronun kızına aşık olan bir maden işçisinin hikayesi anlatılacak. Her ne kadar zengin kız fakir oğlan hikayesi gibi görülse de  Kanunsuz Topraklar dizisinde çok  farklı bir hikaye anlatılacak.

Kanunsuz Topraklar Dizi Seti  Nerede

Kanunsuz Topraklar dizisinin seti İstanbul Beykoz’da kurulan platoda gerçekleşirken dizinin plato dışı çekimleri ise madenlerde gerçekleştirilecek. Kanunsuz Topraklar dizisinde Malik beyin sahip olduğu maden ocakları İstanbul Anadolu yakasında bulunan 3 farklı maden ocağında gerçekleştirilecek.