“Karpuz Kesmekle” Şeklinde başlayan atasözünün Devamı Nasıldır?

“Karpuz Kesmekle” şeklinde başlayan atasözünün devamı nasıldır?

a) Misafir Ağırlanmaz
b) Ağız tatlanmaz
c) Bıçak Paslanmaz
d) Hararet Sönmez

Atasözümüzün anlamı karpuz kesmekle hararet sönmez olacaktır. Bu atasözü sorusu çok basittir. Karpuzu yemeden sadece kesmekle ateşiniz düşmez yani düşmanınıza vurmadan kum torbasına vurmakla siniriniz gitmez anlamındadır.  Yani kötülük yapmış olan bir kimseden başkasına zarar vermekle o kişiden öç almış olmazsınız anlamındadır.ddd

Kaan Kasımlı 60.000 TL’lik soruda çekildi ve 60.000 TL kazandı Kaan Kasımlı bu soruya cevap olarak C şıkkı Bıçak Paslanmaz’ı seçti ve yanlış yaptığı için sevindi. Kaan Kasımlı çekilmekle doğru karar vermiş oldu; yoksa sadece 15.000 TL olacaktı.

Kaan Kasımlı Kimdir?

Almanya doğan Kaan Kasımlı 29 yaşındadır ve 15.000 TL’yi garantileyerek jokersiz şekilde ikinci baraj sorusunu geçmiştir. Kaan Kasımlı, Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olmuştur. Kaan Kasımlı ithalat ve ihracat işiyle ilgilenmiştir.

Kaan Kasımlı evde internet platformunda alt yazı çevirmenliği yapmakla uğraşıyor. Kaan Kasımlı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasındaki hedefi 125.000 TL’dir

Kaan Kasımlı kim milyoner olmak ister

Kaan Kasımlı hedefine ulaşması durumunda yani 125.000 Tl alması durumunda bu parayla Bora Bora Adaları’na gitmek istediğini söylüyor. Kaan Kasımlı zaten uzak doğuda bir çok ülkeyi bir çanta ile gezmiş farklı bir insandır.