Kefaret Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Kefaret dizisi için sez0n sonunda 28. bölümü ile 30 mayıs 2021 de final yapacağı yönünde söylentiler çıkmaya başladı.

Kefaret Finale Hazırlanıyor

Her ne kadar 29 nisan 2021 de Kefaret dizisi yapımcısı 25 Film Kefaret dizisinin final yapacağı yönünde ki söylentileri yalanlasa da Kefaret dizisi ne yazık ki finale hazırlanıyor.

Kefaret Ne Zaman Final Yapacak?

Kefaret dizisinin mayıs 2021 de final yapmasını ve 2. sezona kalmadan ekranlara veda etmesi bekleniyor. Pazar akşamı Teşkilat dizisinin aldığı yüksek reytingler sonrası reyting kaybı yaşayan dizi de mart ayında 5- 6 olan reytingler 4’e kadar düşmüştü. Yapımcı 25 Film her ne kadar Kefaret dizisine 2. sezonda da devam etmek istese de Fox TV eğer mayıs 2021 de Kefaret’in reytingleri 5’in üzerine çıkmazsa Kefaret dizisi ile yola devam etmeyi düşünmüyor.

kefaret final resimleri 2021

Kefaret 2021’e İyi Başladı

Fox TV Kefaret dizisinin aldığı reytinglerden çok memnun bu nedenle de 2021 yılı için Kefaret dizisi yeni sözleşmeyi kaptı. Böylelikle de Kefaret dizisi Fox TV’de kadroyu aldı.

Kefaret dizisinde kısıtlı senaryo genişletiliyor; 2. sezon için şimdiden hazırlıklara başlayan yapımcı 25 Film Kefaret dizisini en az 2 sezon ekranda tutmak için hazırlıklara başladı.

Kefaret dizisi 2021 mayıs ayına kadar ekranlarda olacak; Kefaret dizisinin 2. sezonun çekilip çekilmeyeceğine ise dizinin mayıs ayında aldığı reytinglere bakılarak karar verilecek; eğer dizi mayıs 2021 de 5 ve üzeri reytingler alabilirse bu durumda Kefaret dizisinin 2. sezonu da çekilecek.

Kefaret Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Kefaret dizisinin reytinglerinde çok önemli bir düşüş olmazsa dizi 26 bölüm yayınlanacak ve ilk sezonunu tamamlayacak; dizinin 2. sezonda devam edip etmeyeceği şimdilik belli değil.kefaret 2. sezon

Kefaret Senaryosu Sınıfta Kaldı

25 Filmin yeni dizisi Kefaret izleyiciden beklediği ilgiyi görse de ne yazık ki izleyici Kefaret dizisinden beklediğini bulamadı. Milyonlarca insan Nurgül Yeşilçay ve Mert Fırat’ın partner olacağı Kefaret dizisini aylarca bekledi ilk bölümde yaklaşık 6 milyon insan da ekran karşısına geçti ancak Kefaret dizisi tam bir fiyaskoydu.

Mert Fırat ve Nurgül Yeşilçay’ı diziden çıkar ne yazık ki Kefaret dizisi ikinci bölümde 3 reytingi göremez. Oldukça güçlü oyuncu kadrosu ile bir kaç hafta daha 5 ve üzeri reyting alabilecek Kefaret  dizisi özellikle senaryo anlamında kendine çeki düzen vermezse yakın zamanda Mert Fırat ve Nurgül Yeşilçay da diziye yetmeyecek.

Kefaret Reytingleri

Kefaret 1. bölümde totalde 6,55 reyting ile 5. sırada AB’de ise 5.80 reyting ile 3. sırada yer buldu. Kefaret Reytingleri

Kefaret Dizisi Rakipsiz

Arıza ve Masterchef Türkiye gibi yapımların karşısına farklı bir kategoride çıkan Kefaret dizisinin kendi kategorisinde güçlü bir rakibi yok. Tövbeler Olsun, Menajerimi Ara ve Maria İle Mustafa dizilerinin zaten bir ayakları çukurda ve Kefaret dizisi için ciddi bir rakip değil. Eğer Menajerimi Ara ve Maria İle Mustafa dizileri final yapar ve yerlerine güçlü bir rakip gelirse ki ocak ayından sonra iki dizi de ekranlarda olmayacak o zaman Kefaret dizisinin işi çok zor.

Kefaret dizisi şuan tek sezon olarak planlandı; tabi ki yapımcı 25 Film ve senarist Mahinur Ergun dizi de işler iyi giderse Kefaret dizisinin ikinci sezonu için hazırlık yapacaktır ancak şuanda planlar ocak ayına kadar tutunabilmek ve ocaktan sonra yayına devam edebilmek.

Kefaret dizisi ocak ayından sonra yeni bir yayın sözleşmesi kaparsa mayıs 2020’nin sonuna kadar ekranlarda yer alacaktır. Eğer Kefaret ilk bölümde aldığı yüksek reytingleri koruyabilirse tabi ki 2. sezonu hak edecektir ancak Kefaret dizisinin ilk bölümde ki kötü senaryo ile 2. sezonda devam etme şansı yok.

Tabi ki dizinin ilerleyen haftalarında ki reytinglerini görmeden tahmin etmek zor ancak ben Kefaret’in izleyici kaybedeceğini ve çok uzun ömürlü olamayacağını düşünüyorum.

Kefaret dizisinin 7 bölümlük sözleşmesi var. Bu 7 bölümlük sözleşme sezonun 2. yarısı içinde uzatılabilir işler çok kötü gitmezse. Zaten Nurgül Yeşilçay gibi bir yıldızı 7 bölüm ile ikna edemezsiniz. Nurgül Yeşilçay’a en az 14 bölüm söz vermeden sözleşmeye oturtamazsınız. Bu nedenle de ben Kefaret dizisinin ocaktan sonra da yayına devam edeceğini düşünüyorum; tabi işler çok kötü gitmezde sözleşmenin ikinci kısmına iki taraf da gönül rahatlığı ile geçer.

Kefaret dizisi 10. bölümden sonra 5 ve üzeri reyting alamazsa tahmini olacak 13 – 14. bölümlerinde mart ayı içerisinde final yaparak ekranlara veda edecektir. Kefaret dizisi 5 ve üzeri reyting alırsa bu durumda 2021 2022 yeni sezonunda 2. sezonu ile ekranlarda olacaktır.

Kefaret’in Geleceğini Zeynep ve Sinan Aşkı Belirleyecek

Kefaret dizisi Zeynep’in kızını arama, bulma çabası ile bir kaç bölüm daha devam edecektir; Zeynep kızına kavuştuktan sonra eğer düzgün bir senaryo ile Zeynep ve Sinan bir araya getirilemez ise bu durumda Kefaret dizsinde işler karışacaktır. Sinan’ın aptal aşık tavırları; Zeynep’in de abartılmış kızını arayan anne tavırları devam ettikçe bu senaryo izleyiciyi içine çekemeyecektir. kefaret final

Kefaret Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (1 Yorum)