Kördüğüm 22 Mayıs 289. Bölüm Özeti-Akash Kararını Verir!

Kanal 7’nin sevilen dizisi Kördüğüm’ün 22 Mayıs 2018 de ekranalara gelecek olan  289. Bölüm Özeti ile karşınızdayız.

Kalp naklinden sonra eve gelen Tapasya İşçanın ölümünü duyduktan sonra bayılmış ve sonrasında kendisine zor gelmiştir. Baygın halde iken İşça ile konuştuğu rüyasını hatırlayarak Mukta ve Meeti ile yakından ilgilenmesi gerektiğini hisseder. Mukta ile bir süre geçmişten sohbet ederler. Yapılan hataları,yanlışları ve kıymet bilmezliklerden yakınırlar,İşçayı hayırla yad ederler.

kördüğüm 2

Meeti ve Visnu (Akash) valizleri ile birlikte evden ayrılmak için hazırlanmış bir şekilde ahali ile vedalaşmaya gelirler. Meeti havalara uçmaktadır mutluluktan. Evde Maiyya başta olmak üzere Agart,Nirbay’ın en içten duası “en kısa zamanda anana kavuşursun Meeti!” şeklindedir. Anasının mefta olduğunu bilen bu şahıslar Meetiye bir nevi ölmesi için dua etmektedirler. Akash ise bir önceki gece annesi Maiyyanın elini yaralayarak verdiği bıçağı da alarak öc almak üzere yolculuğa çıkıyordur.

kördüğüm 3

Gariban Meeti yolculukta ve sonrasında başına neler geleceğinden habersiz lay lay lom yolculuğa hazırlanmıştır. Akash’ın ise kafası allak bullaktır, anası mı Meeti mi…? Evde Meeti’nin apar topar gönderilmesini garip olarak bulan Kajiri Meeti’nin evden hayra mı gittiğini, şerre mi gittiğini anlamaz ve bunu birisine sormak ihtiyacı hisseder.

kördüğüm 4

Yola çıktıktan belli bir süre sonra Meeti uykuya dalar. Bu arada Akash aracı bir göl kenarında durdurur. Meeti uyandığında Akash’ı yanında bulamaz ve onu bulmak için dışarı çıkar ve bakınır. Onu göl kenarında düşünceli bulur. Akash arabanın arızalandığını ve arızayı tamir ettikten sonra birşeyler atıştırıp yola devam edebileceklerini söyler. Akash kendisi arabanın marş telini çıkartır ve onu çalıştırmasını ister, arabayı çalıştıramayan Meetinin arkasından eline aldığı bıçakla yaklaşır onun haberi olmadan. Meeti arkasında birisinin olduğunu sezip baktığında Akashı görünce çok şaşırır ve ürker…! Ama niyetini anlamaz ve ona sarılır, onunla mutlu dakikalar geçirir.

Kajiri Meeti hakkında olumsuz bir durumun olup olmayacağını öğrenmek için en uygun kişinin Pavitra olacağını kestirir ve onu konuşturmak için odasına gider. Pavitra Meetinin Akash tarafından ormanlık bir alanda öldürüleceğini çünkü Maiyyanın ona öyle bir emir verdiğini kendisinin bizzat duyduğunu söyler. Kajiri Meeti için daha çok kaygılanır. Meetiye haber etmek üzere yol arar. Telefonunu arar fakat kapsam alanı dışındadır.

kördüğüm 5

Araba bozuk olduğu için ormanın içinden en yakın kasabaya yürüyen Akash ve Meeti bir çok duygusal an yaşarlar. Akash (çakma Visnu) bir ara yine iyi ve kötü melekleri ile hayali ortamda konuşur ve kafasının iyice karışmasını sağlar. Bir ara canına tak eder ve alır eline bıçağı biraz ilerisindeki Meetiyi öldürmek üzere ona atar. Meeti birden eğilir ve Akashın bu yaptığı karşısında şok olur. Beni öldürmek mi istiyorsun diye sorar ve çok içerler. Akash bu olaydan çok etkilenir ve gözlerinden yaşlar gelir. Akash arkasında bulunan bir yılanı işaret ederek zor yırtar bu olaydan. Meeti safı da hemen buna inanır ve kendini suçlayarak özürler dilemeye ve ona sarılmaya çalışır.

Ormanın içinde gece olmadan bir yerleşim yerine ulaşmaya çalışırlar. Ormandan çıkmak üzere karşılarına çıkan güzel ve ufak bir yerleşim yerinde insanlara yolu sorarlar.Meeti geceyi en azından birlikte açık havada beraber geçirmeyi teklif eder. Akash içinde olduğu girdaptan kurtulmaya çalıştıkça içine çekildiğini hisseder.

Ormanda ilerlemeye devam ederlerken bir kasabadaki şenliğe katılırlar. Duygusal değişimler geçiren Akash elindeki bıçağı ateşe atar ve artık Meeti’yi korumak için and içer. Tüm bunlar olurken Akash’ın evinde Maiyya ve Agart kendi aralarında Akashın Meeti’yi öldürüp çok tan gelmesi gerektiğini konuşmaktadırlar. Agart (Maiyyanın erkek kardeşi) astrolojik anlamda sevginin, kine göre avantajlı olduğu bir döneme girildiğini ve Akashın da bundan etkilenerek Meetiyi öldüremeyeceğini savunur. Maiyya bunları duyar ve kesinlikle kabul etmez ama içinde bir kuşku oluşur…

kördüğüm 1

Akash artık kararını vermiştir ve bunu Maiyyaya söylemeyi düşünür fakat bu sefer de annesini kaybetmek istemez ve mecbur yalana tevessül eder. Zira artık tekrar Meetiyi haveliye götüremeyecektir.

KÖRDÜĞÜM FRAGMAN

Kördüğüm 22 Mayıs 289. Bölüm Özeti-Akash Kararını Verir! (1 Yorum)