Kralın Kızı 16. Bölüm Özeti 5 Şubat Fragmanı Jinmu İntikam Almaya Karar Veriyor

Kralın Kızı dizisinde Solhi kralın portresinin gözlerini delmişti. Yanında Jinmu da vardır. Kahin kadının saraydan bir hain kralın gözlerini oyacak sözleri gerçek olmuştur. Kral Jinmu nun tapınakta olduğunu öğrenince onu görmeye gitmiştir. Hadim kralın geldiğini Jinmu ya söylediğinde Solhi ne yapacağız şimdi diye korkar ve hıçkırmaya başlar. O korktuğu zaman hıçkırmaktadır. Jinmu bu işi bana bırak diyerek dışarı çıkar. Sarhoş numarası yapan Jinmu kralı kızdırır. Jinmu kralım size kızıyorum der. O gün babam ava gittiğinde siz de gitseydiniz belki babam ölmemiş olacaktı diyor. Kral ondan kendine gelmesini isteyerek ayrılıyor.

Kralın Kızı 16. Bölüm Özeti

Solhi Kralın portresine zarar vermenin hakaret sayıldığını duyduğunu söyler. Jinmu bunu halledeceğim diyerek bir ressam çağırtır. Ressamdan portreyi düzeltmesini ister. Ressama bir yığın altın verir. Solnan ve arkadaşları için zor idmanlar bitmiştir. Bundan sonraki süreç yetenek sınavıdır. Onların önüne tabletler verilir ve sorulan sorulara cevap vermeleri istenir. Taş kafa ve osuruklu okuma bilmedikleri için bir şey yapamazken Solnan annesinden öğrendiklerini tablete yazar. Osuruklu ise hiç bir şey bilmediği için tablete resim çizer. Herkesin tableti Prensin yanına gider. Yetenek sınavını sadece Solnan kazanırken osuruklunun çizdiği resim çok beğenilir. 1 44

Prens birinci olan Solnan’a bizzat kendi elleriyle bir hediye gönderir. Herkes hediyenin ne olduğunu merak eder. Solnan hediyesini açınca tavuk görürler. Solnan bu hediyeye çok sevinir. Kraliçe merhum kral için anma töreni düzenlemeyi düşünüyor ve bu fikrini kralla paylaşıyor. Kral kızının da bu anma da dua edeceğini söylüyor. Solhi haberi alır almaz tapınağa gidiyor ve resmin daha konmadığını görüp korkmaya başlıyor. Bu sırada Jinmu geliyor ve yaptırdığı resmi yerine asıyor. Solhi resmin kusursuz olduğunu görüyor ve her şey için Jinmu ya teşekkür ediyor. Jinmu prensese aşık olmaya başlıyor. Kral ve heyeti tapınağa geldiğinde Jinmu da görünmeden çıkıyor.2 46

Kral ve heyeti Solhi yi görünce erken geldiğini zannediyor. Sonuçta kimse resmin değiştirildiğini farkedemiyor. Solhi derin bir nefes alıyor. Kral tek başına eski kralın karşısında içki içerken kahin kadının sözlerini düşünüyor. Kral bir gece Jinmu yu huzuruna ister. Jinmu ya babanla en çok ne yapmak isterdin diye sorar. Jinmu Jopo oynamak isterdim deyince o zaman birlikte oynayalım diyerek onu şaşırtır. Jinmu kralın neden böyle davrandığını hadimi ile konuşuyor. Küçüklüğümde beni saraya almayan krala ne oldu da böyle davranmaya başladı diye soruyor. Hadim o zaman ayaklanmalar olduğunu söylüyor. Muhaliflerin eline geçmen halinde hayatının tehlikeye gireceğini bu yüzden kralın onu korumak için saraydan uzaklaştırdığını söylüyor.

3 44

Kralın Kızı 5 Şubat Özeti

Ertesi gün Kral Jinmu ile Jopo oynamak için onu beklerken Jinmu yolda bir grup ile kavgaya tutuşur. Kral geç saate kadar onu bekler ve Jinmu gelmeyince de uyur. Jinmu ise gelir ama kralın uyuduğunu öğrenince yarın daha erken saatte geleceğini söyleyip ayrılır. Ertesi gün Prens Mryung kralın huzuruna gelir ve prensesin bir isteği olduğunu söyler. Kral ne istiyor der. Prens onun aile portresi istediğini belirtir. Kral onun elbise, mücevher isteyeceğini düşünmüştüm der. Prens onun çok duygulu olduğunu söyler. Kral ressamın çağrılmasını ister ve aile üyeleri bir araya gelip ressamın karşısına çıkarlar.

4 42

Jinmu da Jopo oynamak için kralın yanına geldiğinde onların resim çizdirdiklerini görür. Hadim onun da içeri girmesini ister. Krala Jinmu nun geldiğini söyler ve aile portresine onunda alınmasını ister. Pren Mryung bu teklifin iyi olduğunu söyler ancak kral Jinmu kraliyet ailesinden değil diyerek teklifi reddeder. Jinmu hayal kırıklığı içinde dışarı çıkar. Akşamında Bakan Yon ile görüşür. Prens Mryung’un o portrede yer almasına dayanamıyorum diyerek savaş ilen ettiğini açıklar.

5 29

Kraliyet ailesinin portresi yapılırken Jinmu çok önemli bir sırrı anlamıştır. Kralı mahvetmenin yolunun Su Baek Hyung dan geçtiğini biliyordur. Su Baek Hyung’un gerçek olmadığını, gerçeğinin ise öldüğünü ya da başka bir yerde olduğunu düşünüyordur. Kralın Kızı 5 Şubat Salı Özeti sona erdi.

Kralın Kızı 16. Bölüm Fragmanı

Henüz yayınlanmadı.

Kralın Kızı 16. Bölüm Özeti 5 Şubat Fragmanı Jinmu İntikam Almaya Karar Veriyor (1 Yorum)

  1. kralıin kızı filminı kraliçe ki den sonra beğenmeyeceğimi düsünüyordum ama bu film ondanda güzel trt ye tesekkür ederim