Kralın Kızı 46. Bölüm Özeti 19 Mart Fragmanı Jinmu Katil Olmakla Suçlanıyor

Kralın Kızı dizisinde sona doğru yaklaşılırken heyecanda artıyordur. Solnan Kuçon’u öldüren Jinmu nun peşine düşmüştür. Kralın kayıtlarında annesinin öldürüldüğü yıl Jinmu nun gittiğini öğrenir. Bu bilgi artık Jinmu nun katil olmasına yetiyordur. Solnan bir an önce Kralı bu konuda uyarmalıdır. Kralın yürüyüşe çıktığı bir anda önlerine geçer ve bir şeyler söylemek istediğini belirtir. Kral ona bakarken Solnan daha fazla delil olmadan suçlamanın yersiz olacağını düşünerek söylemekten vazgeçer. Krala her şeyin yolunda olduğunu söyler.

Kralın Kızı 46. Bölüm Özeti

Veliaht Prens ise Solnan’ın telaşlı hareketlerinden şüphelenmiştir. Adamını çağırır ve Solnan’ın neleri araştırdığını öğrenmesini ister. Kral Mareşal Hae’yi çağırtır ve Kuşon hakkında bildiklerini anlatmasını ister. Hae onun sadık bir casus olduğunu ve asla yalan söylemeyeceğini belirtir. Bu laf kralı kızdırır ve prensesin yalan mı söylediğini ima ediyorsun der. Mareşal Hae kralın ayaklarına kapanır. Kral ise Kuçon’un verdiği mektuptaki ismin kim olduğunu öğrenmek için kendisinin bulunmasını istiyor. Mareşal Hae bulacağını söyler. Solnan dışarda Jinmu ile karşılaşır. Jinmu ona içki ısmarlayacağını söyleyerek evine götürür.

1 12

Jinmu onun jopo oyunu oynar. Solnan Jinmu nun bir çocuktan farksız olduğunu düşünüyor ancak ailesini nasıl katledebileceğini merak ediyordur. Jinmu içkinin etkisiyle sızınca evde araştırma yapan Solnan gizli grubun işaretini görür. Prensin söylediklerini düşünür ve dışarı çıkar. Dışarda Jinmu nun yakın koruması Uçi ile görüşür. Uçi ye makam ve emrine askerler vereceğini söyleyerek Jinmu hakkında bilgi vermesini ister. Prens Solnan’ın Jinmu hakkında araştırma yaptığını öğrenince onu çağırtır. İkisi de Jinmu dan şüphelendiklerini itiraf ederler. Ancak kanıt olmadan harekete geçemeyeceklerini de biliyorlardır.

2 12

Uçi Jinmu ya Solnan’ın para ve makam vererek kendisi için çalışmasını istediğini anlatır. Jinmu hemen Bakan Yon’u çağırır. Uçi onlara Solnan’ın Kimun olayını araştırdığını, prensesin annesinin öldürülmesiyle ilgili bilgi sahibi olabileceğini söylüyor. Jinmu ve Bakan Yon şoktalar. Solnan prense Uçi yi ihanet etmesi için baskı yaptığını, mal ve rütbe teklif ettiğini söyler. Karşılığında Jinmu hakkında bilgi istediğini belirtir. Solnan Jinmu nun sadık olduğunu ve Jinmu ya asla ihanet etmeyeceğini bildiğini ancak Jinmu benim araştırma yaptığımı öğrendiğinde olayı örtbas edeceğini söyler.

3 12

Kralın Kızı 19 Mart Özeti

Öyle de olur. Jinmu ilk fırsatta Solnan’ı tenhada kıstırır ve neden benimle uğraşıyorsun diyerek haddini bilmesini ister. Jinmu uzaklaşırken Prens Jinmu nun hata yapmaya başladığını söyler. Bakan Yon suikasti gerçekleştiren ekibin uzaklaşmasını ister. Ortalık sükunete erene kadar dinlenmelerini Uçi ye bildirir. Uçi adamlarına bir miktar para vererek gönderir. Ertesi gün prens Jinmu nun evine gider ve hizmetçilerini göremiyorum der. Jinmu ise hazırlıklıdır. Giden adamların yerine başka adamlar getirtmiştir. Ancak prensin yakın koruması adamların değiştiğini farkeder ve bunu prense söyler.

4 12

Jinmu nun adamları ise birer birer yakalanıp zindana atılır. Prens ve Solnan adamların konuşmadıklarını öğrenince savaş sanatları kitapları okumaya başlarlar. Solnan sonunda uykuya yenik düşer. Prens yanına gelir ve elleriyle yüzünü okşamak ister ancak gururu engel olur. Kral son olarak Naun’un en son prensesin yanına girdiğini ve oradan çıkmadığını öğrenir ve Solhi yi huzuruna çağırır. Ondan Naun’u sorar. Solhi ben de onu arıyorum der ve kaybolduğuna dair raporu kraliçeye sunduğunu söyler. Kral Naun’un bulunması için Mareşal Hae’yi görevlendirir. Mareşal eğer yaşıyorsa onu bulacağız derken Solhi nin yüzüne bakıyordur. Solhi bu bakıştan hiç de memnun kalmaz. 5 9

Solhi hemen Bakan Yon’u çağırır. Ona Mareşal Hae’yi nasıl etkisiz hale getirebiliriz diye sorar. Bakan Yon onun kulağına bir şeyler fısıldar. Ertesi gün Solnan kraliçenin yanına giderek Leydi Chae’nin masum olduğunu kanıtlamak için harekete geçtiğini söyler. Kraliçe buna çok sevinir ve her türlü yardımı yapacağını söyler. Solnan Makgum’u görmeye gider ancak onun çıktığını öğrenir. Makgum o sırada Solhi ile görüşüyordur. Kralın Kızı 19 Mart Salı Özeti sona erdi.

Kralın Kızı 46. Bölüm Fragmanı

Kralın Kızı 46. Bölüm Özeti 19 Mart Fragmanı Jinmu Katil Olmakla Suçlanıyor (1 Yorum)