İkimizin Yerine 188. Bölüm Özeti 14 Mart Jagdiş Anandi‘ye Muhtaç

İkimizin Yerine 188. Bölüm Özeti

Anandi ve bir öğrencisi tapınakta dua eder. Anandi öğrencisiyle sohbet ederken iki bayan Anandi’yi görür ona evi, Dadisa ve Jagdiş’i sorarlar. Anandi, her şey yolunda deyip gider. Bayanlar Anandi’nin ne kadar şanslı olduğu hakkında konuşur. Başka bir kadın gelir ve onlara Anandi‘nin yalan söylediğini, dün bütün köyde Jagdiş’le dolaşan kızın akraba olmadığını, Jagdiş’in 2 karısı olduğunu söyler. Bayanlar hem şok olur hem de Anandi için üzülürler.

Evde, Sumitra ve Gehna, Jagdiş’in 2 evlilik haberi için endişelidir. Her ikisi, Anandi için gerilir. Gehna, haberler köylüler arasında çoktan yayılmıştır. Şimdi köy halkı Anandi‘ye laf sokarak hayatını cehenneme çevirecek der. Sumitra Anandi’nin geldiğini görünce konuyu değiştirir.

Anandi gelir. Gehna ve Sumitra, acaba bir şey biliyor mu diye ağzını ararlar. Anandi iki bayanın sadece evi sorduklarını söyler. Gehna Anandi’ye okulda öğretmenlik yapmayı bırakmasını ve derslerine konsantre olmasını söyler. Anandi’nin kafası karışır. Donra Anandi her kesin gergin olduğunu anlar ve sebebini bilmek ister. Hepsi sessiz kalır. Dadisa, işte bazı sorunlar olduğunu söyleyerek durumu kurtarmaya çalışır.

Dadisa dolaylı olarak herkesi, gerilmekle kâr kazanamayız diyerek uyarır. Anandi dolaylı olarak yemekte bulunmayan Gauri ve Jagdiş’i sorar. Dadisa, aç değiller, yemek isterlerse, daha sonra odalarına veririz der. Anandi, herkesin ondan bir şey sakladığını algılar. Jagdiş odasında maddi durumu için endişelidir. Gauri, ona Bade Papa‘dan bahseder. Jagdiş Gauri‘ye, şu anda ne kadar paraya ihtiyacı olduğunu sorar.

Gauri, 1500 rupi der ve çok sıkışık olup olmadığını sorar. Jagdiş, finansal şartlarının Mumbai gibi bir şehirde yaşayacak kadar iyi olmadığını söyler. Üniversite ücretlerini karşılayamıyor, şimdi Gauri de onun sorumluluğundadır. Gauri, ona gerilmemesini ve hayat boyu her şartta onunla olacağını söyler. Gauri, eğitiminin sorumluluğunu üstlenen Bade Papa’dan yardım alacağını söyler. Şimdiye dek, Bade Papa’ya evliliğimizden bahsetmedim der.

İkimizin Yerine 188. Bölüm özetinde Jagdiş şok olur ve ona maddi yardımdan değil, evliliklerinden bahsetmesini söyler. Gauri, ABD’deki Bade Papa’yı arar ve Jagat ile evlendiğini söyler. Bade Papa endişeli ve daha önce tanıştığım Jagat mı diye sorar. Gauri evet diyor. Bade papa gerilir ama ikisini de tebrik eder. Sonra Jagdiş onunla konuşur. Bade Papa, Gauri’nin hayatında çok acı çektiğini söyleyerek, ona Gauri‘yi hayatı boyunca mutlu etmesi gerektiğini söyler. Jagdiş ve Gauri mutlu.kimizin Yerine 188 özet resimleri

Jagdiş, Gauri’ye neden Bade Papa’ya, çocukken evlendiği adam olduğunu söylemediğini sorar. Gauri, yüz yüze anlatsak daha iyi olur der. Gauri ona, Bade Papa’ya sormasına izin vermediği için para işini ne yapacağını sorar. Jagdiş, endişelenme, bir şeyler yapacağım der ve gider. Ne yapacağını bilmeden, endişeli bir şekilde Dadisa’nın odasına gider. Dadisa yatakta oturmuş. Jagdiş ona yaklaşır ve ona hoş bir şekilde gülümser. İlaçları alıp almadığını sorar.

Dadisa, bu acı ilaçları kullanamam, zaten gerek yok, çok az zamanım kaldı der. Jagdiş kötü hisseder ve biz sensiz yaşayamayacağımız için uzun bir hayat yaşamak zorundasın der. Dadisa ona sarılırken madalyonu kontrol eder ve sorar. Jagdiş, zincirinin kırıldığını ve tamirciye verdiğini yalanlar. Dadisa dikkatli olmasını söyler. Ayrıca bir şey için endişelendiğini hisseder ve onu da sorar. Jagdiş, babasının hesabını durdurduğunu ve artık parası kalmadığını söyler.

Dadisa’ya Gauri’nin yardım teklifi ettiğini ama reddettiğini söyler. Dadisa, iyi yaptığını ve karısından yardım alan adamın kılıbık olduğunu söyler. Jagdiş, gerçekten endişeli olduğunu ve sadece onun yardım edebileceğini söyler. Dadisa, seve seve yardım ederim ama Bairon intihar edeceğini söyledi ve şimdi elim kolum bağlı der. Jagdiş‘ten, gidip babasından istemesini ister. Jagdiş, bana hakaret edecek diye reddeder. Dadisa, bu sefer bir umut ışığı var der.

İkimizin Yerine 14 Mart Özeti Devam Ediyor

Dadisa, Bairon’un içinde oğluna karşı sevgi kaldığını söyler. Ne olursa olsun, baba oğul ilişkisi kopmaz der. Onu gidip sormaya ikna eder. Jagdiş Bairon’un kapısını çalar ve Bairon onu görünce yüz çevirir. Jagdiş, baba ben senle bir şey konuşmak istiyorum der. Bairon evet doktor bey, sizi dinliyorum diyor.

Jagdiş, yüksek lisans için, Mumbai’de yaşama ücretleri, kiranın, çok pahalı olduğunu ve borç bile olsa ona biraz para ile yardım edebileceğini sorar. Geri vereceğim der. Bairon, bencil sebepleri için ailesine çok acı veren kişinin dertlerinin benim için bir anlamı yok diyor.

Yardım almayı hak eden kişiye yardım etmek gerek ve herhangi bir yardıma layık olduğunu sanmıyorum der. Bairon arkasını döner ve Doktor bey diyecek başka bir şey yoksa çekilebilirsiniz der. Dadisa bu sohbeti dinleyip gülümser. Gülerek Jagdiş’e yaklaşır ve Bairon’un asla onu reddetmeyeceğini bildiğini söyler. Jagdiş, babasının hayır dediğini söyler. Dadisa peki, ben bir düşüneyim ve başka bir fikir edineyim der.

Dadisa Jagdiş‘e, para meselesini Anandi‘yle konuşmasını söyler. Jagdiş bunu reddeder ama Dadisa başka çözümüm yok diyor. Dadisa, 10 numara komik bir performans ile Jagdiş‘i Anandi‘den yardım istemeye ikna eder. Anandi, Dadisa‘ya çay getirir. Jagdiş Anandi‘nin karşısında utanır.kimizin Yerine 14 Mart resimleri

Dadisa bunu görür ve giderken Anandi‘yi durdurur. Anandi’nin şehir kızları gibi kendine zaman ayırması gerektiğini söyler. Okula gitmesini ister. Anandi gidince Jagdiş de gider. Gauri, Anandi okula giderken Sumitra’nın onu tatlı ve sevecen bir şekilde yolcu ettiğini görür. Gauri Makhan’a Jagdiş’i sorar.

Makhan bir şey bilmiyor. Sonra Gauri Dadisa’ya gider ama Jagdiş orada değil. Dadisa‘ya Jagdiş’i aradığını söyler. Dadisa, Jagdiş‘i aramaya çıkabileceğini düşünür ve bu sefer Jagdiş’in Anandi ile özel olarak konuşması gerekir diye düşünür. Dadisa, Gauri’yi durdurur ve onu tatlı tatlı gitmemeye ikna eder.

Sonra bir kazak örmesini söyler ve ona bunu öğretir. Dadisa, pratik yapmasını isteyip gider. Dadisa içinden “sen kazağın iplikleriyle meşgul ol ve ben eski iplikleri örerim” diyor. Anandi okulda öğrencilerden bir kompozisyon yazmalarını ister.

İkimizin Yerine 14 Mart özetinde öğrencilerden biri Jagdiş‘i görür ve Anandi’ye bunu söyler. Anandi onunla konuşmaya gider. Jagdiş, olanlar için özür dilemeye başlar, ancak Anandi hemen konuya girmesini ister. Jagdiş, iflas ettiğini ve Bairon‘u ona para vermeye ikna etmek için Anandi‘nin yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Anandi kabul eder.

Bairon ve Sumitra, Jagdiş’ten para istediğini tartışır. Bairon, düpedüz ona para vermeyi reddettiğini söyler. Sumitra onunla hemfikir, ama Anandi oraya gelir ve onlara Jagdiş’e masraflarını karşılamak için para vermeleri konusunda ders verir.

Bairon, Jagdiş’in Anandi’den para için yardım istediğini anlar ve Jagdiş’e utanmaz der. Bairon, Jagdiş’e hiçbir şey vermemekte kararlı. Anandi, Jagdiş’in yasal işlem yapabileceğini söyler. Bairon önemsemediğini söyler. Anandi, sonunda Bairon’a onun hatırı için para vermesini söyler. Gauri, odada Jagdiş’i bir şekilde para meselesini idare etmek için rahatlatmaya çalışır. O sırada Anandi oraya gelir ve Jagdiş’e Bairon’un onu çağırdığını söyler.

Gauri, Jagdiş’le gitmek ister, ama Anandi, Bairon’un sadece Jagdiş’i çağırdığını söyler. Jagdiş, Bairon’un odasına gelir. Bairon, Jagdiş’i tanıyıp güvenmediğini, bu yüzden ona borç veremeyeceğini söyler. Ama Anandi’nin adına bankaya para yatıracağını söyler.

Anandi ister sana verir, ister sokağa atar, karar onun der. Anandi, her ay Jagdiş’e hesabından bir çek gönderecek ve Jagdiş’in evden alabileceği tek yardım budur. Anandi afallar. Jagdiş hiçbir şey söylemeden gider. Anandi okula geri döner. Sumitra, Bairon’a neden Anandi’ye katıldığını sorar.

Bairon, Jagdiş’in, yaşattığı tüm acılar için her ay Anandi’ye muhtaç olmasını istediğini söyler. Jagdiş odasına geri döner. Dadisa onu durdurur ve para işini sorar. Jagdiş başını sallar. Dadisa, Anandi’nin Jagdiş’e yardım edeceğinden emin olduğunu ve Anandi’nin onu asla reddetmeyeceğini söyler.

Dolaylı olarak Jagdiş’e Anandi’nin her şeyi onun için yaptığını hatırlatır. Jagdiş biraz aceleyle gider. Anandi lavabodayken Jagdiş odasının kapısını çalar ama Anandi duyamaz. Jagdiş gider. Gauri ona ne olduğunu sorar.

İkimizin Yerine 188. Bölüm Fragmanı

 

İkimizin Yerine 188. Bölüm Özeti 14 Mart Jagdiş Anandi‘ye Muhtaç (4 Yorum)

  1. ANANDİ BENCE EN İYİ EN YÜKSEK DÜZEYDE DOKTOR OLSUN CAKDİŞ LAYINI BULSUN HAK EDİYOR

  2. Kanal7.lütfen.çok.merak.ediyorum.anandi.kaçıncı.bölümde.gidecek.ve.bu.işkenceden.kurtulacak.lütfen.ödülünü. verin