Kralın Kızı 54. Bölüm Özeti Son Bölümde Neler Olacak Finalde Neler Yaşanacak

Kralın Kızı dizisi son bölümünde göz yaşları sel olacak. Solnan yine fedakarlık yaparak babasının isteği ile saraydan bilinmeyen bir yere gidecek. Solhi içtiği zehirin etkisiyle aklını yitirmiş ve Solnan’ın yanında olacak. Kral ölecek, yeni kral Mryung olacak. Kral Mareşal Hae ye bir vasiyet bırakacak. Tüm sorularınızın cevabı ayrıntılı özetimizde olacak. Kralın Kızı Son bölüm 1. Kızım Özeti başlıyor.

Kralın Kızı 54. Bölüm Özeti

Kralın Kızı son bölümü Solnan’ın Kraliyet için dans etmesiyle başlıyor. Solnan’ın dansı sona erdikten sonra tüm kurultay üyeleri Kral çok yaşa.. Kraliçe çok yaşa diye tezahüratta bulunuyorlar. Kral yalnız başına tütsü yaparken Solnan geliyor. Kral gitmek için hazır mısın diye soruyor. Solnan babasına sarılıyor. Solnan veliaht prensin kendisi için tahttan feragat edeceğini düşündüğü için gitmeye karar vermiş bu isteği de kral tarafından kabul edilmiştir. Solhi ablasını çağırıyor. Abla kardeş yola çıkıyorlar. Kral Mareşal Hae ye onlar nereye gidecekler diye sorarken Hae neden izin verdiniz diye soruyor.

Kralın üzgün olduğu yüzünden belli. Veliaht Prens içeri giriyor ve Solnan’ın kayıp olduğunu söylüyor. Kral bildiğini söylerken öksürmeye başlıyor ve yere yığılıyor. Kralın ağzından kan gelmesi üzerine saray hekimi geliyor. Kralın kurtulma şansı olmadığını söylüyor. Onun ölümcül bir hastalığa yakalandığını belirtiyor.Jinmu kendini dağlara vermiş bir yerde otururken veliaht prens Mryung onu buluyor ve kralın çok hasta olduğunu söylüyor. Jinmu yumruklarını sıkarak beni ilgilendirmiyor deyip uzaklaşıyor. Kral Mareşal Hae yi bir yere götürürken Dolim ile karşılaşıyor.1 5

Kralın Kızı Son Bölüm Özeti

Ona bu güne kadar senden nefret eetim diyor ancak sen benden hiçbir zaman nefret etmedin diyor. Dolim den Han kentini almak için veliaht prense yardım etmesini istiyor. Kral ve Mareşal Hae merhum kralların resimlerinin olduğu tapınağa giderler. Mareşal Hae Pekçi yi yeniden inşa ettiniz, müreffeh bir şekilde ülkenizi yönettiniz derken Kral hayır der ben sadece övgüleri kabul ettim, sen ise akıllıca ülkeyi idare ettin der. Merhum kralı öldürmek için Baek Ga ile işbirliğine gittiğini biliyorum diyor. Mareşalin gözleri büyümeye başlıyor. Kral sözlerine devam ederken Mareşal Hae ye teşekkür ediyor. Prens ve kendisinin onun sayesinde iyi olduğunu söylüyor. Hae çok duygulanıyor ve yere kendisini atıp ağlamaya başlıyor.2 5

Kral ondan son bir arzusunu yerine getirmesini istiyor. SoBaek Hyang ve Prens Mryun’u Mareşale emanet ediyor. Konuşmaların ardından kral tahtına geçiyor ve prensi yanına çağırıyor. Ondan tahta oturmasını istiyor. Prens tahta oturuyor. Kral taht sana çok yakıştı derken prens onun ayaklarına kapanıyor ve henüz hazır olmadığını ve ona ihtiyacı olduğunu söylüyor. Jinmu ise daha fazla dayanamayarak Kralı görmek için yola koyuluyor. Kral prense, yıllar boyu taht benim için bir ceza oldu diyor ve halkına yardımı dokunacaksa onlardan biri olarak yeniden dirilmeyi ister. Ondan ülkesini ve halkını sevmesini ister. Bu sırada Jinmu da saraya gelmiştir. Onu gören kral şaşırır ve Jinmu ya doğru ilerler.

3 5

Kralın Kızı Final Bölümü

Jinmu eğer ölmeyeceksen benimle uğraşmak zorunda kalacaksın demeye geldim der ve arkasını dönüp giderken kral yere yıkılır. Jinmu hemen koşar ve sen gidersen ben kimden nefret edeceğim der. Kralın son sözleri sen benim oğlumsun ve ben senin için yaşadım olur. Babası kendi kollarında can veren Jinmu çok üzülmüştür. Jinmu babasından uyanmasını ister, benimle kal demesi yürekleri burkar. Ancak yapacak bir şey kalmamıştır. Jinmu hıçkıra hıçkıra ağlar. Onun hıçkırıklarını duyan Prens Mryung ve Mareşal Hae koşarlar. Jinmu babasını tahta oturtmuş ayakları dibinde ağlıyordur. Kralın ülkesini çocuklarından ve kadınından daha fazla seven bir kahraman olduğunu, düşmanlarının bile övgüsüne layık olan birisi olduğunu söylüyor.

35

Kralın ölmesi sarayda da deprem etkisi yapmıştır. Bakan Yon bile onun öldüğüne çok üzülmüştür. Solnan ve Solhi bir köye yerleşmişlerdir. Solhi içtiği zehirden dolayı ölmekten son anda Solnan sayesinde kurtulmuş ancak zehir onun aklına zarar vermiştir. Solhi her gece kabus görüyor ve başı ağrıyordur. Anlayacağınız hayat ona cehennemdir. İki çocuk aynı köyde oyun oynarken isimlerinin Komak ve Yongu olduğunu öğreniyoruz. Biraz sonra taşkafa, onun hanımı ve osuruklu geliyor. Komak bir arkadaş bulduğunu söylüyor. Bir müddet sonra da Yongu nun annesi geliyor. Osuruklu kadını görünce çok heyecanlanıyor. Kadın gidince onun çok hoş olduğunu söylüyor. Taş kafa çok isabetli bir köye geldiklerini söylüyor.

4 5

Prens Mryung kral tahtına geçiyor ve ilk kurultayını yapıyor. Bakanlar kendilerini tanıtmak istiyorlar ancak yeni Kral Mryung buna gerek olmadığını ve yapılacak çok işleri olduğunu söylüyor. Yeni bir saldırı için bakanların görüşlerini soruyor. Bakan Yon 10 000 süvari ile iki tümen halinde saldırırsak başarılı oluruz deyince Mareşal Hae görüşe katıldığını söylüyor. Böylece Bakan Yon’un ambargosu da sona ermiş oluyor. Bu durum herkesi memnun ediyor. Mareşal Hae yeni kralla başbaşayken eski kralın bir şeyi sormamı istediğini söylüyor. Kral Mryung ne olduğunu soruyor. Mareşal Hae eskiden sevdiğin Solnan’ı hala önemsiyor musun diye soruyor. Kral Mryung heyecanlanıyor. Kralın Kızı 54. Bölüm 1. Kısım Özeti sona erdi.

45

Kralın Kızı Son Bölümden Bir Sahne

 

Kralın Kızı 54. Bölüm Özeti Son Bölümde Neler Olacak Finalde Neler Yaşanacak (2 Yorum)

  1. ❤️Kralın Kızı❤️Dizisi Sirlerin Acılması Cok Gözel Gercek Prenses Eski Kralın Oğlu İle Birleşmesi Dizinin Mutlu Finalı Olması Cok Gözel Dizinin Hekayesi Ferkli Kralın Çoçukları Deyişmesi Doğma Kızın Deyişilmesi Kralık Taktına Mükemel Takt Sahiblerin Cıkmasına Sebeb Oldu Aşk Sevgi Kalip Geldi Dizi Oyuncuları Çok Gözel Ödüle Layik Oyuncular