İkimizin Yerine 159. Bölüm Özeti 13 Şubat Gauri Jagdiş‘e Aşık mı?

Basant işlerini erteler ve koridorda Anandi’yi görünce ona bir şey sormak istediğini söyler. Herkes Dadisa ile birlikte salonda otururken gelinler çay servisi yapar. Basant aynı Bairon gibi takım elbise giymiş halde aşağı iner. Herkes şok ile ona bakarken Basant utanır. Basant Gehna‘ya bir hediye verir. Gehna buna daha çok şaşırır. Dadisa bu ne diye sorunca Basant evlilik yıldönümü için olduğunu söyler.

Dadisa, Basant ve Gehna‘yı kutsar. Herkes onları tebrik eder. Basant, kibarca Dadisa’ya, Gehna ile tatile gitmek istediğini söyler. Dadisa hariç herkes mutlu. Anandi, Nandu’ya iyi bakacağını söyler. Bairon da işleri idare edeceğini söyler. Anandi bir tatil yeri önerir ve herkes bunu konuşur. Dadisa biraz sinirlidir, bu yüzden Basant önce ona sorar.

Dadisa her şeye tek başınıza karar verdikten sonra fikrimi soruyorsunuz diye laf sokar. Sonra Basant‘ın daha yeni iyileştiğini, seyahat etmenin sağlığını olumsuz yönde etkileyeceğini söyler Bairon tatilin Basant’a iyi geleceğini söyleyerek Dadisa‘yı ikna eder. Dadisa kabul etse de bu yaşta tatil fikrine miller ne der diye endişelenir.

İkimizin Yerine 159. Bölüm Özeti Devam Ediyor

Bairon, her yaşta eğlenmenin iyi olduğunu söyler. Hatta hepsinin uçakla Amerika’ya seyahate gitmeleri gerektiğini önerir. Dadisa kabul etmez. Sonra Basant ve Bairon gider. Dadisa Gehna’ya “Ev işlerinden kaçmak için tatil planladın diye laf sokar. Gehna bunu reddeder ve tatile gitmenin Anandi‘nin fikri olduğunu söyler.

Dadisa, söylenerek gider. Gauri arkadaşından Jagat’ın kampa gitmediğini öğrenince çok şaşırır. Anandi ve Sumitra, Gehna’nın yaklaşan tatiline modern elbise diktirmek için odasına terzi getirirler. Gehna, modern giysiler giyersem herkes ne der diyor. Anandi kimse benim Mumbai’de balayında Şalvar giydiğimi öğrenemedi der. Hepsi güler.kimizin Yerine 159. Bölüm resimleri

Jagdiş terasta düşünürken Gauri gelir. Sonunda seni buldum kampa gitmemişsin der. Jagdiş ilgilenmediğini söyler, ama Gauri ben yokum diye kampa gitmedin der. Jagdiş kızar ve amcasıyla kalması gerektiğini söyleyerek alay eder. Gauri onun amcası olmadığını, ailesi çok fakir olduğu için onu okutan ve destekleyen kişi olduğunu söyler.

Onun sayesinde buradayım der. Jagdiş‘in siniri geçer ve ikisi gülümser. Gehna, Nandu‘nun, yemek kutusunu fırlattığını görür. Herkes Nandu’yu azarlar. Dadisa, Nandu’yu korur ve Basant‘tan ona kızmamasını ister. Basant Nandu‘ya bunu neden yaptığını sorar. Nandu, hep aynı ev yemeklerinden sıkıldığını, daha çok waffle ve cips yemeyi sevdiğini söyler.

Dadisa yemek pişirmeyi bilmiyor diye Gehna’yı azarlar. Anandi, onun her gün yemek pişirdiğini, herkesin sevdiğini söyler. Anandi Nandu’ya o yemeklerin sağlığına zarar verdiğini ve annesinin pişirdiği şeyi yemesi gerektiğini anlatır. Anandi mutfakta, Nandu‘nun yemek kutusunu organik, sağlıklı ve onun sevdiği yemeklere göre hazırlar.

İkimizin Yerine 159. Bölüm özetinde Gehna bunu görünce etkilenir ve sen benim küçük kardeşim, Nandu‘nun da ikinci annesisin der. Gauri, Jagdiş’e elma verir ve çok sağlıklı olduğunu, hastalıktan kaçmak için her gün elma yemesi gerektiğini söyler. Phuli Anandi‘ye bilgisayar ve internet kullanmasını, e-posta falan göndermeyi öğretir. Jagdiş’e posta yazarken şaka yapıp eğlenirler. Dadisa onları dinliyor ve kızıyor.kimizin Yerine 13 şubat resimleri

Dadisa gelir ve Makhan’a bilgisayarı benim odama götür der. Gauri derslerine yoğunlaşmak için elinden geleni yapsa da Jagdiş’i hatırlarken bunu yapamıyor. Jagdiş‘in cevapsız aramasını görünce onu arar. Jagdiş Gauri‘den bazı şüphelerini açığa çıkarmasını ister. Gauri, ona beni iyi tanımıyorsun der.Phuli, Anandi’yi teselli eder ve ondan bilgisayarı olan birine, e-posta göndermesini ister. Anandi mutlu.

Jagdiş yemek için kantine gelir. Gauri’yi orada göremeyince ona gider ve 10 dakika içinde gelmesini ister. Gauri’nin kafası karışır. Basant tereddütle Gehna‘ya, pazarda gördüm diyerek süslenmekle ilgili bir kitap verir. Gehna sevinir ve sarılırlar. Ertesi sabah Jagdiş koleje gitmeden önce hızla postalarına bakar. Anandi’nin yazdığı bir postayı görünce şok olur. Anandi, Hintçe, Sevgili Jagdiş, seni özledim yazmış.

İkimizin Yerine 13 Şubat Özeti

Anandi ve Phuli sınıftayken Jagdiş Anandi‘yi arar. Jagdiş, bana nasıl posta gönderirsin, kendini ne sanıyorsun, beynimi yeme diye ona bağırır. Anandi paramparça olur ve özür dileyerek bir daha yapmayacağını söyler. Jagdiş kahkaha atar ve farenin yıllar sonra mantıklı bir şey yaptığını söyler. Jagdiş posta için çok sevindiğini söyler. Anandi de mutlu olur.

Daha sonra Jagdiş geç kaldığını ve gitmesi gerektiğini söyler. Anandi yakında cevap yazmasını ister. Jagdiş cevap vereceğini söyler. Dadisa Basant‘a biraz para verir ama Bairon geri alır. Bairon ona banka kartını verir ve nasıl kullanacağını açıklar. Nandu okuldan gelir ve geçen gün herkes yemeğini sevdiği için tüm arkadaşlarının onu beklediğini söyler.

Gehna ve Basant, Nandu’yla vedalaşır ve ondan iyi bir çocuk olup başkalarıyla dalga geçmemesini isterler. Jagdiş, Gauri’nin otelde olmadığı ve o gün koleje gelmediği için endişelenir. Basant otobüsü kaçırınca Bairon onları ciple gönderir.

Jagdiş otelin önündeyken arkadaşı gelir ve Gauri‘nin mabedde olabileceğini söyler. Gauri, mabedde endişeyle doğru yolu bulmak için dua eder. Duygularımı kontrol edemiyorum, Tanrım bana güç ver diye dua eder. Gauri dalgın halde geri dönerken telefonunu düşürür. Jagdiş onu yerden alır. Gauri Jagdiş‘ten telefonu alıp gider.

İkimizin Yerine 13 Şubat Fragmanı

İkimizin Yerine 159. Bölüm Özeti 13 Şubat Gauri Jagdiş‘e Aşık mı? (1 Yorum)

  1. Allah askiniza jagdiş ve anandi ayrilmasin ..Aksin jagdis anandiyi daha cok sevsin daha cok baglansin ..Gauri de kimm nasil asik olur jagguyaa..jaggu da evli oldugunu soylemiyorr.anandi jaggu ayrilmayin yakisiyorsunuzzzzzzzz