Kurşun Neden Final Yapıyor? İşte Final’in Gerçek Gerekçesi

Fox Tv Kurşun Dizisi İçin Çok Erken Bir Final Kararı Aldı. Kurşun Dizisine Hiç Bir Tolerans Gösterilmedi, Zaman Tanınmadı

Fox Tv yayınlandığı günde birinci olamayan diziye acımıyor. Sadece kasım ayında iki dizi için final kararı alan Fox TV’nin yönetimi zarar eden diziler konusunda çok net. “Eğer bir dizi zarar ediyorsa o diziye zaman tanımanın bir anlamı yok; derhal yayından kaldırılmalı” anlayışı dizilerin kalitesini arttıracak bir bakış açısı değil tersine kaliteli dizilerin ömrünü azaltacak bir yaklaşımdır.

Kurşun Ne Zaman Final Yapacak?

Son olarak yaz aylarının en çok izlenen dizisi Her Yerde Sen için hızlı bir final kararı alan Fox TV yönetimi şimdi de daha 5 bölüm yayınlanan Kurşun dizisi için acil final kararı aldı. Fox TV yönetimince alınan karar gereği başrollerini Burçin Tezioğlu ve Engin Altan Düzyatan’ın paylaştığı Kurşun dizisi 4 aralık çarşamba akşamı ekranlara gelecek 7. bölüm ile izleyicisine veda edecek. Kurşun Neden Final Yapıyor resimleri

Kurşun Neden Final Yapıyor?

Fox Tv yönetiminin bu sert tavrını bilen Kurşun dizisi yapımcısı Most Yapım acil bir karar ile Kurşun dizisinin senaristini değiştirmişti. Kurşun dizisinde yeni senaristler dizinin 6. bölümünden itibaren iş başı yapmıştı; ancak emeğe hiç saygısı olmayan Fox TV yeni senaristlerin diziye katkı sağlayıp sağlayamacağını bile beklemeden daha 5. bölüm reyting sonuçlarına bakarak dizi için kesin final kararı verdi. Yeni gelen senaristlere ise anca dizinin finalini yazmak kaldı. Kurşun dizisi setinde zaten düşen reytinglerden dolayı bir huzursuzluk vardı; ancak dizinin 6. bölümün çekimleri tamamlandığında oyuncular dahil herkes çok rahatlamıştı; çünkü 6. bölüm çok ses getirecek şekilde yazılmış ve set çalışanlarının bile senaryo karşısında ağzı ayrık kalmıştı; ama ümitler boşa çıktı.

Artık bir çok yapımcı Fox TV’ye dizi yapmak istemiyor zira çok saygısız bir yönetim anlayışları var. Fox TV’nin saygısızlığına en son Ferhat İle Şirin dizisi senaristlerinden de eleştiri geldi. Ferhat İle Şirin dizisi ilk bölüm sonunda sadece dizinin yapımcısı ve yönetmenine yer verildi ancak dizinin senaristlerinin ismi bile geçmedi. Bu saygısızlığa Savaş Korkmaz ile Gizem Kaboğlu sessiz kalmadı ve ayıp diyerek emeğe saygı duymadığı gerekçesi ile Fox TV’yi eleştirdi. Sizin anlayacağınız Fox TV ile senaristler bile çalışmak istemiyor.

Fox TVyi bu kadar küstah yapan elinde ki banko diziler. Bunlardan biri 4 sezondur Kadın, diğeri 5  sezondur Savaşçı. Bir diğeri 3 sezondur büyük kar ettiren Yasak Elma ve son olarak da Mucize Doktor. Zaten elinde dört başarılı dizisi olan kanalın yapımcılara veya senaristlere karşı bir eyvallahı yok.

Kurşun dizisi setinde 6. bölüm çekiliyordu 22 kasım cuma günü ve Fox TV’nin final haberi set bittiğinde akşam oyuncular duyuruldu; zaten 21 kasım perşembe günü açıklanan reytingler de set ekibin ve oyuncuları üzmüştü. Kurşun dizisinde herkes finali bekliyordu ama kimse bu kadar erken olacağını beklemiyordu. Dizi de bölüm başı para alan bir çok oyuncuya 10 bölüm garantiniz var denmiş herkes maddi durumunu ona göre ayarlamıştı ama olmadı.

Kurşun Dizisinde Ne Olmadı?

Kurşun dizisinde olmayan açıktı; senaryo. Evet senaryo olmamıştı. Hikaye çok etkileyiciydi; karakterler güzel tanımlanmıştı ama senaryo inanılmaz kötüydü. Dizi o kadar sıkıcıydı ki izleyici ilk bölümden itibaren sıkılarak bölümün bitmesini bekledi ve gelecek bölümde acaba ne olacak diye kendine sormadı. Her yerde konuşulan Engin Altan Düzyatan’ın yeni dizisi fiyasko olmuş haberleriydi. Siz ilk bölümü iyi tasarlayamazsanız olumsuz reklam yapanınız çok olur ki sosyal medya olumsuz reklamlar ile doluydu Kurşun dizisi hakkında.

Kurşun dizisi kaliteli bir diziydi; ama Türk izleyicisi kaliteye önem vermiyor. Arka Sokakların neresinde kaliteden bahsedebiliriz ya da Yasak Elma’da kalite olan bir şey var mı? Tabi ki yok ama izleyici bir taraftan entrikayı bir taraftan da basitliği seviyor.

Burçin Tezioğlu ve Engin Altan Düzyatan Çok Yakışmıştı

Burçin Tezioğlu ve Engin Altan Düzyatan’ın hayat verdikleri Leyla ve Orhan aşkı ciddi anlamda yılın aşkı olabilirdi zira iki isim de çok sevilen ve desteklenen oyunculardı. Yaşları; huyları her şeyleri bir birine gitmişti ama bir karakteri sevdiren oyuncu kadar da senaryodur. Öyle kötü senaryo vardı ki ortada oyuncularda senaryoyu oynamaya çalıştı ama keşke kendileri olmayı çalışsalardıkurşun dizisi neden bitti

Kurşun 7. Bölüm Final Fragmanı

 

Kurşun Neden Final Yapıyor? İşte Final’in Gerçek Gerekçesi (5 Yorum)

 1. Kurşun çok güzel, anlamlı bir dizi filmdi. Çarşamba akşamlarını iple çekiyordum bu güzel diziyi izlemek için. Artistler muhteşemdi. Fox tv neye göre karar vermiş reyting yok diye, bana sormuşlar mı mesela?? Bu dizinin izleyicisinin çok olduğuna eminim, kaldırma kararının arkasında başka nedenler olmasın sakın?? Kaliteli bu diziyi anlamsızca yayından kaldırmasından dolayı Fox tvyi şiddetle kınıyorum.

 2. Bence güzel bir diziydi keşke final yapmasaydı
  Ondan çok daha saçma sapan diziler niye devam ediyor

 3. Ben severek izliyordum, bitecegine üzüldüm
  Ayni zamanda fox tv yede kizginim

  Hikadesi güzeldi bence, heycanda vardi
  Yani bir arka sokaklar 10 sezondur oynuyor böyle kaliteli diziler katlediliyor
  Yazik

 4. dizi güzel başlangıç müziği tek kelimeyle berbat,birde cellat rolü kişiye olmamış

 5. Kurşun’a gerçekten belirtildiği gibi yazık oldu. Reyting oranları hiç de düşük değil. İlk bölümünden beri çok güzel oranları var. Fox bir hata yaptı bunun da bedelinin ağır öder.