Kuruluş Osman Balgay kimdir? Amacı ne? Ne Zaman Ölecek?

Kuruluş Osman dizisi oyuncu kadrosuna Yurdaer Okur dahil oldu. Ünlü oyuncu Kuruluş Osman dizisinde büyük bir Moğol komutanı olan Balgay’a hayat verecek. Balgay Türkler’den intikam almaya gelmiş güçlü bir isimdir. Balgay’ın en büyük derdi de Türklerin onları ayakta tutan imanlarınadır. Eğer Türkler zamanında onlardan ayrılıp da İslam’ı seçmemiş olsalardı şimdi Balgay ile düşman değil dost olacaklardı.

Kuruluş Osman dizisinde Moğol baskısının gelmesi bekleniyordu zira gerçek tarihte Osman bey döneminde Moğollar ile bir çok savaş verilmiş ve Moğol baskınları ile Türk beylikleri uğraşmak zorunda kalmıştı. İşte Kuruluş Osman döneminde bu dönemlerde geldi.

Kuruluş Osman Balgay kimdir?

Balgay aslında zeki ve başarılı bir komutandır. Türkler ile olan düşmanlığı ise Balgay’ın çok eskiye dayanmasıdır. Balgay Osman beyin ne kadar tehlikeli olduğunu çok yakında anlayacaktır; zira kayıların diğer beyleri ona boyun eğerken Osman bey hiç bir şekilde Balgay’ın önünde eğilmemektedir. Osman bey daha fazla Müslüman kanı dökmek isterken Osman Bey de Balgay’ı durdurmak için harekete geçer. Kuruluş Osman Balgay

Kuruluş Osman Balgay’ın Amacı Ne?

Hülâgü Han’ın en çok sevdiği ve destek verdiği Moğol komutanlarından olan Balgay tam bir başa bela adamdır. Balgay’ın tek derdi Müslüman bölgelerini istila etmek ve onları güçsüz düşürmektir. Zira Hülâgü Han bölge de Bizans ile de anlaşarak Türk obalarının güçlenmesine engel olmak istemekteydi.

Kuruluş Osman Balgay Ne Zaman Ölecek?

Bilindiği üzere Kuruluş Osman dizisinde Balgay karakterine Yurdaer Okur hayat verecek. Yurdaer Okur Kuruluş Osman  dizisi yapımcısı ile uzun süreli bir sözleşme imzaladı; hatta bu sözleşme sezon başından yapılmıştı ve Yurdaer Okur Kuruluş Osman dizisinde Balgay karakterine başarı ile hayat verebilmesi için uzun bir hazırlık dönemi geçirdi.

Kuruluş Osman dizisinde Yurdaer Okur  uzun süre devam edeceği içinde sizlere ne yazık ki Moğol komutanı Balgay karakteri için yakında ölüp gidecek biz de kurtulacağız diyemeyeceğiz ne yazık ki Yurdaer Okur Kuruluş Osman dizisinde en azından sezon sonuna kadar devam edecek. Ne yazık ki Balgay daha çok Müslüman’ın canını yakacak.

Yurdaer Okur Kimdir?

Yurdaer Okur denilice akıllara Yeter dizisinde başarı ile hayat verip ünlü olduğu Doktor Yekta karakteri gelmektedir. Yurdaer Okur Kuruluş Osman dizisi ile dünyaya açılmayı planlamaktadır zira Kuruluş Osman dizisi dünyada 30’dan fazla ülkede ilgi ile takip edilen bir dizi.

29 Ekim 1974 de Rize de hayata gözlerini açan Yurdaer Okur Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarından başarı ile mezun oldu. Daha sonra ise yüksek lisansını da yaptı. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü bünyesinde uzun süre tiyatroya hizmet etti. 2000 yılında sinemaya geçen Yurdaer Okur Sakarya Fırat dizisinde ve Kadar Dayı dizisinde küçük rollerde yer alıp kendini yapımcılara ispat etmiştir. 2019 da 7. Koğuştaki Mucize, Nöbet ve Sevgili Geçmiş dizilerinde yer almıştır.yurdaer okur kuruluş osman