İkimizin Yerine 529. Bölüm Özeti 18 Şubat Nimboli’yi Ölümden Anandi Kurtarır

İkimizin Yerine dizisinde Nimboli herkesten habersiz Mangla’nın yanına gitmeye karar vermişti. Herkes onu yatağında uyuyor biliyor. Akira tekeri patlayan birisine yardım eder. Bu adam daha önce izlediği sihirbazdır. Sihribaz yardımından dolayı ona teşekkür ederken onu gideceği yere bırakacağını söyler. İkimizin Yerine 18 Şubat Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 529. Bölüm Özeti

Sihirbaz yolda giderken atak geçirir. Akira’dan ilacını ister. Akira son anda ona ilacını verir ve hayatını kurtarır. Adam iste benden ne istersen der. Akira sihir öğretmesini ister. Anandi Nimboli’nin odasına gider ve ona bakmak üzereyken Şivam’ın çığlığını duyar ve koşar. Şivam rüyasında Anandi’nin onu uçurumdan ittiğini görmüş ve çok korkmuştur. Anandi ona su getirir ve uyumasını sağlar.

Ardından Nimboli’nin odasına tekrar döner ve yorganını çektiğinde yastıklar görür ve şok olur. Anandi Nimboli’yi aramaya başlar. Jagdiş’in odasına gider ve Nmboli’nin kayıp olduğunu söyler. Nimboli yanına oturan bir kadının kucağında uyuyakalır. Muavin Jaira köyüne geldiklerini söyler ancak Nimboli kadının örtüsü altında kaldığı için görünmez. Otobüs yoluna devam ederken Anandi ve Jagdiş terminale gelmişler ve Nimboli’nin resimlerini gösteriyorlardır. Bir adam Nimboli’nin annesine gideceğini söylediğini belirtir. 1 2020 02 12T003356.997

Anandi ve Jagdiş kamera görüntülerinden Nibmoli’nin otobüse bindiğini tespit ederler ve polisi bilgilendirirler. Nimboli otobüs yolculuğuna devam ederken arkasındaki kız arkadaşının yakınları kıza tatlı yedirerek onu bilinçsiz hale getirmeye çalıştıklarını konuşuyorlardır. Nimboli kıza kötü bir şey yapacaklarını düşünür. Kızın yakınları bir yerde inerler. Nimboli Jaira’ya gitmekten vazgeçer ve kızın yakınlarını takip eder. Adam ve karısı bilinçsiz halde yatan kızı bir din adamına götürürler.

Adam küçük kızı kurban ederlerse çocuk sahibi olabileceklerini belirtir. Kılıcını sallamak üzereyken küçük kız kendine gelir. Adam kızdan yatmasını ister. Adam yeniden kılıcını kaldırır. Nimboli bir şeyler yapması gerektiğini düşünürken elindeki telefon çalar. Herkes şok içinde sesin geldiği tarafa bakar. Ancak onu göremezler. Anandi bir kere daha Nimboli’yi arar. Nimbli Madura adındaki bir kızın kurban edilmeye çalışıldığını söyler. Onlara gelirken gördüğü işaretleri anlatır ve bir tapınakta olduğunu söyler. Telefonu kapanır.2 2020 02 12T003358.008

Büyücü ve evli çift duaya başlarken Nimboli de gizlice Madura’nın yanına gelir ve iplerini çözer. Bu sırada arkasına dönen Ragip ve evli çift onları kaçarken görür ve peşlerine düşerler. Büyücü kızların önüne şeytan gibi çıkar ve evli çiftten kızlara kutsal kıyafetler giydirmelerini ve gözlerini bağlamalarını ister. Jagdiş ve Anandi tapınağa doğru ilerlerken endişelidirler.

Büyücü çocukları kılıcıyla öldürmek üzereyken Anandi yetişir. Evli çift çocukları olmadığı için böyle bir yola tevessül ettiklerini itiraf ederler. Anandi onlara mahkemede hesap soracağını söyler. Birlikte karakola giderler ve adamlardan şikayetçi olurlar. Madura’yı da polise teslim ederler ve ailesine götürülmesini isterler. Madura Nimboli’nin kardeşi olduğunu söyler. Vedalaşarak ayrılırlar. 3 2020 02 12T003358.735

Anandi Jaira’ya gelmişken Mangla’yı da göreceklerini söyler. Arabada uyuyan Nimboli bir anda sıçrar ve Anandi’ye kötü kadın dediği için özür diler. Anandi de ondan özür dilerken Nimboli’ye yol parasını nerden bulduğunu sorar. Nimboli tapınaktaki biriken paradan yol parası aldığını söyler. Jagdiş ve Anandi güler. Jagdiş eskiyi hatırlatır ve Anandi’nin de bir zamanlar böyle bir şey yaptığını söyler. Anne kız birbirinize çok benziyorsunuz der. Anandi Mangla’yı bilgilendirmek için arar ancak Mangla telefonu bilerek açmaz.

Nimboli’nin ateşi yükselince önce hastaneye götürürler. Anandi Mnagla’yı tekrar tekrar arar ancak kadın pisliğinden açmaz. Anandi Kamli’yi aramak zorunda kalır ve ona her şeyi anlatır. Kamli şok olmuş vaziyette Nimboli’nin öldürülmek üzere olduğundan bahseder. Akira sihirbazın yanında bazı numaralar öğrenir. Ancak çok da başarılı olamaz. Gitmeye karar verdiğini sihirbaz ile paylaşır. Sihirbaz ona bildiği numaraların nasıl yapıldığına dair bir not verir. Hayatı boyunca iyi işler için büyü yapmasını ister. Akira ona sarılarak ayrılır. İntikamı için sihir kullanmayı düşünerek sevinir. 4 2020 02 12T003356.166

Anandi, Nimboli ve diğer aile üyeleri eve geri geldiklerinde Manglayı görürler. Nimboli onu görünce koşar ancak başı döner. Mangla ve Anandi birlikte koşarlar ancak Mangla daha erken davranarak Nimboli’yi tutar. Elinin tersiyle de Anandi’den uzak durmasını ister. Herkes şoktadır. İkimizin Yerine 18 Şubat Özeti sona erdi.

İkimizin Yerine 529. Bölüm Fragmanı