İstanbul Fatih Küçükkapı Lisesi Nerede? Öğretmen Dizisinin Lisesi

Başrolerini İlker Kaleli, Ceren Moray, Serkan Keskin ve Serhat Kılıç’ın paylaştığı Öğretmen dizisi çekimleri son hız devam ediyor. Öğretmen dizisinde öğrenci olarak Afra Saraçoğlu, Efekan Can, Can Bartu Arslan gibi deneyimli gençler yer alırken dizi de diğer önemli öğrenci karakterleri ise  Ramazan Demir, Göksu Melek Ulucan Ezgi Gör Cansu Tuman ve Bensu Uğur gibi yeni oyuncular canlandıracak.

22 ocak 2020 çarşamba günü sete çıkan Öğretmen dizisinde en çok merak edilen sorulardan biri de dizinin nerede çekileceği oldu. Öğretmen dizisi setine ziyaret ettik ve sizlere setten fotoğraflar getirdik. Öğretmen dizisinde Serhat Kılıç okul müdürü olarak karşımıza çıkarken İlker Kaleli ve Ceren Moray da öğretmen olarak karşımıza çıkacak.

Yapımcılığını Med Yapım’ın sahibi Fatih Aksoy’un üstlendiği Öğretmen dizisinde lise son sınıf öğrencisi gençlerden birinin intihar etmesi ile başlayan hikaye 12/A sınıfı sınıf öğretmeni aynı zamanda da sanat öğretmeni Akif’in intihar eden öğrencinin neden intihar ettiğini araştırması ile devam eder. Başarılı bir yüzücü olan kız öğrencinin bir yarışmada derece alması sonrası sınıf arkadaşları sosyal medyada birinci olan kıza iftira atarlar ve bir videoyu montajlayarak kızın doping kullanarak birinci olduğunu iddia ederler. Yaşanan psikolojik şiddetten sonra sosyal medyada yayılıp tepkilerin artması ile kız öğrenci dayanamaz ve intihar eder.

İstanbul Fatih Küçükkapı Lisesi Nerede?

İstanbul Fatih Küçükkapı Lisesi İstanbul Fatih’te bulunan bir devlet okulu gibi gösterilse de İStanbul Fatih’te gerçekte böyle bir lise yoktur. Zaten dizilerde gerçek dizi veya şirket isimleri ne yazık ki hiç bir zaman kullanılmamaktadır zira bir çok izleyici yaşanan olayların gerçek olaylar olduğunu düşünüp o kurumlara karşı yanlı bir düşünce besleyebilmektedir. Öğretmen dizisi gerçek bir hayat hikayesi değil öğretmen dizisinde ki karakterler ve kurumlar tamamen hayal ürünüdür.

Öğretmen Dizisinin Hangi Lisede Çekiliyor? Öğretmen Dizisi Seti Nerede?

Öğretmen dizisi bir okulda çekilen bir dizi olduğu için ne yazık ki tam adres sizlerle ile paylaşamamaktayız zira  bir çok izleyici tam adresi bilirse sete gidip oyuncuları görmek isteyebilir bu da dizinin çekimini daha da zor hale getirmektedir; ancak Öğretmen dizisi İstanbul Sefaköyde çekilmekte.

Öğretmen Dizisi Tanıtım Fragmanı