İstanbul Fatih Küçükkapı Lisesi Nerede? Öğretmen Dizisinin Lisesi

Başrolerini İlker Kaleli, Ceren Moray, Serkan Keskin ve Serhat Kılıç’ın paylaştığı Öğretmen dizisi çekimleri son hız devam ediyor. Öğretmen dizisinde öğrenci olarak Afra Saraçoğlu, Efekan Can, Can Bartu Arslan gibi deneyimli gençler yer alırken dizi de diğer önemli öğrenci karakterleri ise  Ramazan Demir, Göksu Melek Ulucan Ezgi Gör Cansu Tuman ve Bensu Uğur gibi yeni oyuncular canlandıracak.

22 ocak 2020 çarşamba günü sete çıkan Öğretmen dizisinde en çok merak edilen sorulardan biri de dizinin nerede çekileceği oldu. Öğretmen dizisi setine ziyaret ettik ve sizlere setten fotoğraflar getirdik. Öğretmen dizisinde Serhat Kılıç okul müdürü olarak karşımıza çıkarken İlker Kaleli ve Ceren Moray da öğretmen olarak karşımıza çıkacak.

Öğretmen Dizisi Nerede Çekiliyor?

Öğretmen dizisinin seti bir lise de değil; bir ilkokulda. Öğretmen dizisinin çekimleri Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı İstanbul Fatih Tarık Us İlkokulunda yapılıyor; ancak çekimler için okula her zaman ziyaretçi alınmıyor. retmen Dizisi Nerede Çekiliyor hangi okulda

Öğretmen Dizisi Seti Nerede?

Öğretmen dizisi seti Balat Mah. Çimen Sok. No: 10 34087 Fatih/ İSTANBUL adresinde bulunmaktadır. Bu adres Fatih’te bulunan Tarık Us İlkokuluna ait. Öğretmen dizisi çekimleri sadece bu okulda değil; İstanbul’un farklı mahallerinde de yapılmaya devam ediyor. Sitemize takip ederek Öğretmen dizisinin dış çekim mekanlarını da öğrenebilirsiniz. retmen Dizisi Seti Nerede

Yapımcılığını Med Yapım’ın sahibi Fatih Aksoy’un üstlendiği Öğretmen dizisinde lise son sınıf öğrencisi Rüya Örnek’in intihar etmesi ile başlayan hikaye 12/A sınıfı sınıf öğretmeni aynı zamanda da Fizik öğretmeni Akif’in intihar eden Rüya’nın neden intihar ettiğini araştırması ile devam eder. Başarılı bir yüzücü olan kız öğrencinin bir yarışmada derece alması sonrası sınıf arkadaşları sosyal medyada birinci olan kıza iftira atarlar ve bir videoyu montajlayarak kızın doping kullanarak birinci olduğunu iddia ederler. Yaşanan psikolojik şiddetten sonra sosyal medyada yayılıp tepkilerin artması ile kız öğrenci dayanamaz ve intihar eder. retmen dizisi Küçükkapı Lisesi

İstanbul Fatih Küçükkapı Lisesi Nerede?

İstanbul Fatih Küçükkapı Lisesi İstanbul Fatih’te bulunan bir lise gibi gösterilse de İstanbul Fatih’te gerçekte böyle bir lise yoktur. Zaten dizilerde gerçek dizi veya şirket isimleri ne yazık ki hiç bir zaman kullanılmamaktadır zira bir çok izleyici yaşanan olayların gerçek olaylar olduğunu düşünüp o kurumlara karşı yanlı bir düşünce besleyebilmektedir. Öğretmen dizisi gerçek bir hayat hikayesi değil öğretmen dizisinde ki karakterler ve kurumlar tamamen hayal ürünüdür.

İstanbul Fatih Küçükkapı Lisesi olarak gösterilen okul İstanbul Fatih Tarık Us ilk okuludur. 

retmen dizisi seti

Öğretmen Dizisinin Hangi Lisede Çekiliyor? Öğretmen Dizisi Seti Nerede?

Öğretmen dizisi okul çekimleri Tarık US ilkolunun yer aldığı Balat Mah. Çimen Sokakta yapılsa da dış çekimler ise İstanbul Sefaköyde çekilmekte.

Öğretmen dizisi bir çok ünlü ismin baş rolünde yer aldığı bir dizi tam set adresi bilgisini sizlerle paylaşıyoruz ancak çok fazla seti ziyaret edipte oyuncuları görmek isteyebilirsiniz ancak bu dizimizin geleceği için iyi olmaz zira çok izleyici dizinin çekimini daha da zor hale getirecektir.

Öğretmen Dizisi Tanıtım Fragmanı