Öğretmen Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Öğretmen Dizisi 9 Ekim’de Final Yapacak?

Fox Tv yönetimi 18 ekim pazar akşamı 6. bölümü ile ekranlara gelen Öğretmen dizisinin reytinglerini değerlendirdi. Yeni sezona 11 ekim pazar akşamı başlayan dizi 11 ekim da aldığı kötü sonuçlardan sonra bir de 18 ekim de çok düşük reyting alınca Öğretmen dizisi için de final kararı alındı.

Öğretmen dizisi 9. bölümü ile 8 kasım 2020 pazar akşamı final yaparak ekranlara veda edecek. Öğretmen dizisinin 9. bölümünü çeken İlker Kaleli ise karara tepki gösterdi. 

ilker kaleli yeni dizisi 2021

 

Öğretmen Dizisi Pazara Alındı ve Büyük Bir Reyting Kaybına Uğradı

İlk sezonunda çarşamba akşamı yayınlanan Öğretmen dizisi Fox TV’nin yayın akışında ki doluluk nedeniyle 2. sezonda pazar akşamları yayınlanmaya başlandı. 11 ekimden itibaren pazar akşamları yayınlanmaya başlanan öğretmen dizisi ancak 3 reyting alabildi ve geçen sezona göre %50 reytinhg kaybı yaşadı.

Öğretmen dizisi ne yazık ki bu kadar düşük reytingler ile pazar akşamları tutunamaz ve ocak 2021’i göremeden final yaparak ekranlara veda eder; ancak şuana kadar Öğretmen dizisinin final yapacağı yönünde bir haber paylaşılmadı. ogretmen final resimleri ekim 2020

Öğretmen Dizisi Bu Sezon Devam Etmeyecek

Öğretmen dizisi yapımcısı Fatih Aksoy Öğretmen dizisinin haziran ayında planlanan çekimlerine virüs nedeniyle çıkılmayacağını ve öğretmen dizisinin 2. sezona 5. bölümü ile başlayacağını açıkladı.

Fatih Aksoy yine katıldığı bir panelde Öğretmen dizisi için her şey yolunda giderse 2. sezon sonunda final yapacağını ve dizinin senaryosunun toplam 36 bölüm olarak hazırlandığını aktardı. 

retmen devam edecek 5. bölüm resimleri

Öğretmen Yeni Sezon Onayı Aldı

Fox Tv Korona Virüs nedeniyle çekimlere ara veren Öğretmen dizisine yeni sezon onayı vermek zorunda kaldı.  Öğretmen dizisinin Fox Tv ile mayıs ayı sonuna kadar sözleşmesi vardı; ancak planlanan bölümler yayınlanamadığı için Öğretmen dizisi 2020 2021 yeni sezonunda da ekranlarda olacak.

Öğretmen dizisi Kuruluş Osman gibi rakiplerine bir bir final yaptırtan güçlü bir dizi varken ortalama 6 milyon izleyici tarafından izlenen bir dizi. Düşük maliyetli dizilerden olan Öğretmen dizisi sadece dört bölüm yayınlanmasına rağmen milyonlara varan bir hayran kitlesi oluşturmayı başardı. Fox Tv vakit kaybetmeden Öğretmen dizisi yapımcısı Med Yapım’a yeni sezon onayını verdi. Öğretmen dizisi 2020 2021 yeni sezonuna belki de 5. bölümü ile başlayacak zira bir çok otoriteye göre diziler mayıs sonuna kadar tekrar sete çıkamayabilir. retmen 2. sezon

Öğretmen Dizisi Reytingleri

Öğretmen dizisi ilk üç bölüm reytingleri değerlendirildi ve dizinin çok başarılı şekilde devam ettiği belirtildi. Öğretmen dizisi Benim Adım Melek ve Doğduğun Ev Kaderindir’den daha iyi reytingler aldığı sürece sözleşmesinin 13 bölüme uzatılacağı belirtildi.

Öğretmen dizisinin izleyici sayısı da 6 milyonun üstünde. İşte Öğretmen dizisinin ilk üç bölümünü izleyen izleyici sayılarıretmen dizisi reytingleri

Öğretmen Kaç Bölüm Sürecek?

Öğretmen dizisi hazırlanırken dizinin yapımcısı Med Yapım Öğretmen dizisinin tek sezon 13 bölüm şekilden orijinaline uygun olarak uyarlanacağını açıklamıştı; ancak daha sonra Öğretmen dizisi ile ilgili köşe yazısında açıklama yapan Milliyet gazetesi yazarı Sina Koloğlu bilinen aksine Öğretmen dizisinin 2 sezon şeklinde toplam 36 bölüm yayında kalacağını açıkladı; ancak bize göre Öğretmen dizisi başarılı reytingler almaya devam ederse 3. sezona da kalır; yok düşük reyting almaya başlarsa bu sefer de haziran başında 13. bölüm ile final yapar. Yani evde ki hesap çarşıya uymayabilir. Devam edip etmeyeceğine yapımcı veya senarist değil gerçekte izleyici yani reytingler karar verir.

4 Mart Çarşamba akşamı izleyicisi karşısına çıkan Fox Tv’nin yeni dizisi Öğretmen  beklenenden hem çok farklı bir dizi çıktı hemde iyi bir başlangıç yaptı. Çarşamba akşamı gibi çok büyük rakiplerin olduğu bir gece de yayın hayatına başlayan Öğretmen dizisi daha ilk bölüm olmasına rağmen Kuruluş Osman’dan sonra ikinci sırada yer aldı ve Doğduğun Ev Kaderindir ve Benim Adım Melek gibi dizileri geçmeyi başardı.

İzleyicinin üç yıldır ekranlarda görmediği İlker Kaleli’yi ikna eden Med Yapım daha önce de bir çok kez uyarlama dizilerde büyük başarı elde etmişti. Japon dizisi Mr. Hiragi’s Homeroom’u uyarlayan Med Yapı bir kez daha başarıya ulaşmış görünüyor.

Öğretmen Dizisine Övgü Yağmuru

Bir çok dizi eleştirmeni farklı hikayesi ve Türk dizi sektörüne yeni bir soluk getiren hikayesi ile Öğretmen dizisini çok beğendi. Sadece eleştirmenleri değil izleyicileri de memnun etmeyi başaran Öğretmen dizisinde performansı ile İlker Kaleli adeta devleşti.

Türkiye de bir öğretmenin 28 öğrenciyi yaptığı plan ile rehin alması bunu yaparken de tek amacının eğitim olması izleyici de bir uyanışa neden oldu; zaten Öğretmen dizisinin ilk bölümünün sloganı da “İnsanı bedenen ameliyat etmek için uyutmak, ruhen ameliyat etmek için ise uyandırmak gerekir”  sözüydü. Öğretmen dizisi izleyici de ilk bölümü ile bir uyanış ortaya çıkarmayı başardı. retmen final

Öğretmen Dizisinde Akif ve Zeynep Aşkı 2020’ye Damga Vuracak

Öğretmen dizisi aşkları ile de 2020’ye damga vuracak. Dizi de İlker Kaleli ile Ceren Moray’ın hayat vereceği Akif ile Zeynep aşkı saflığı ile izleyiciye farklı duygular yaşatacak.

Öğretmen Ne Zaman Final Yapacak?

Öğretmen dizisi bir gençlik dizisi olarak 36 bölüm üzerinden 2 sezon olarak planlandı. Öğretmen dizisinin uyarlandığı Mr. Hiragi’s Homeroom dizisine ilk 5 – 6 bölüm bağlı kalırken ilerleyen bölümlerinde ise içinde aşk, eğitim ve gençlik arkadaşlıkları barındıran bir gençlik dizisi olacak. Bu nedenle de Öğretmen dizisi senaryo olarak çok geniş bir dizi. Öğretmen dizisinin Fox Tv ile 13 bölüm sözleşmesi vardı; eğer Öğretmen dizisi 6 reyting üzerinde kalmaya devam ederse Fox TV ile Med Yapım Öğretmen dizisinin yeni sezonu için + 23 bölümlük yeni sözleşme yapışacak.

Öğretmen Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Öğretmen dizisi en az iki sezon ekranlarda kalabilecek kapasitede bir dizi. Eğer beklendiği gibi devam ederse Med Yapım Öğretmen dizisini en az iki sezon 36 bölüm olarak yayınlamayı planlıyor; ancak orijinal senaryodan koptuktan sonra senaristin başarısı Öğretmen dizisinin geleceğini belirleyecek zira Mr. Hiragi’s Homeroom dizisi senaryo anlamında zaten çok vurucu bir dizi. Öğretmen dizisinin uyarlama senaristi ise Anne, Kadın ve O Hayat Benim dizilerinin de senaristliğini üstlenen ünlü senarist Merve Girgin.retmen kaç bölüm yayınlanacak

Öğretmen Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (1 Yorum)