Kuzey Yıldızı Neden Final Yapıyor? Neden Bitiyor?

Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi için resmi final kararı verildi ve basın ile paylaşıldı. Kesinleşen karara göre Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi 60. bölümü ile 17 nisan 2021 de final yaparak ekranlara veda edecek. Peki Kuzey Yıldızı  İlk Aşk dizisi için neden final kararı verildi.

Kuzey Yıldızı Neden Final Yapıyor?

Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinin de neden final yaptığı belli oldu. Kuzey Yıldızı dizisi düşen reytingler ve devam ettirilemeyen senaryo nedeniyle final yapıyor.

Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi Ordu’da çekilmesi sebebi ile oyunculara ödenen ücretler çok yüksek. Bir çok oyuncu İstanbul dışında çekilen dizileri hiç bir şartta kabul etmezken bir çok oyuncu da normalinin iki katı ücret talep etmekte. Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi de iki sezondur Ordu’da çekilmekte ve bir çok oyuncu 3. sezonda da dizi de yer almak için yapımcıdan daha yüksek ücretler talep etti. Bunun sonucunda da Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi için final kararı verildi.

kuzey yildizi final bolumu resimleri

Kuzey Yıldızı İlk Aşk oyuncuları daha yüksek bölüm başı ücret talep etse de asıl sorun oyunculara daha fazla ücret istemesinde değil dizinin geçen sezona göre daha az izlenmesi ve daha düşük ücret ile reklam alması. Geçen sezonlarda ilk sırada yer alan Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi bu sezon Gönül Dağı ve Kardeşlerim dizisinin gerisinde kalıyor ve 3. sırada yer alıyor. Bu da dizinin aldığı reklamları dolayısıyla da yapımcıya ödenen paranın azalması anlamına geliyor.

Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde önemli sorunlarda biri de artık senaristlerin etkili senaryo yazamaması. Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi komedi yönü güçlü bir dizi bu nedenle de yazılan senaryonun komik olması lazım ancak artık Kuzey Yıldızında artık komik senaryo çıkarılamıyor; dizi uzadıkça da senaryo zaten saçma bir yere gidiyor.