Lezzet Akademisi Neden Final Yaptı? Neden Yayınlanmıyor? Neden Yok

Show Tv ekranlarında ilk bölümü ile 10 şubat pazar günü 16:15 de izleyicisi karşısına çıkan Lezzet Akademisi yarışması ne yazık ki beklenen izlenme oranlarının çok altında kaldı. Tv8 de yayınlanan Masterchef Türkiye isimli programa benzerliği ile dikkat çeken Lezzet Akademisi yarışması renkli jürileri, misafir konukları ve geleneksel Türk Mutfağını içeren yemekleri ile çok iddialıydı.

Show Tv ekranlarında yayına başlayan bir çok program gibi Lezzet Akademisi yarışmasının da aldığı kötü reytingler kısa sürede başına büyük iş açacağa benziyor zira Show Tv üst kurulu kar ettirmeyen programların bir an önce yayından kaldırılması yönünde karar alıyor.

Lezzet Akademisi Reytingleri

Lezzet Akademisi yarışması ilk bölümü ile 10 şubat pazar günü 16:15 de 1,03 reyting aldı kendisine 69. sırada yer bulabildi. 1,03 reyting ile Lezzet Akademisi yarışmasını tahmini olarak sadece 0.80 milyon izleyici takip etti. Bu izlenme oranları ne yazık ki Show TV’nin gündüz kuşağı için yeterli oranlar değil.Lezzet Akademisi final

Lezzet Akademisi Final Yapacak mı?

Lezzet Akademisi yarışması eğer 2 ve üzeri reytingler alamaz ise ne yazık ki hazırda olan bölümlerin yayınlanmasının ardından izleyicisine veda etmek zorunda kalacaktır. Şuanda Lezzet Akademisi yapımcısının elinde 3 bölüm stok vardır. Eğer Lezzet Akademisi eğer 1 veya 1’in altında reytingler almaya devam edecek olursa muhtemelen 10 mart pazar 2019 günü 5. bölümü ile ekranlara veda edecektir diye tahmin ediyoruz.

Lezzet Akademisi Ne Zaman Final Yapacak?

Lezzet Akademisi yarışması için şuan alınan resmi bir karar yok; zaten bir programın sadece ilk bölüm izlenme oranlarına bakılarak program  hakkında karar vermek çok ön yargılı bir bakış açısı olur. Show Tv bir final kararı almadan en az üç bölüm Lezzet Akademisi reytinglerini yakından takip edecektir.

Lezzet Akademisi Neden Yok?

Lezzet Akademisi yarışması benim tahminlerime göre bir final bölümü yayını olmadan yayından kaldırılacaktır zira bu reytingler ile bir anda yapımcıya çekimleri durdurun talimatı gidebilir bu durumda da Lezzet Akademisi yarışması bitmeden final kararı gelecek ve bir anda Lezzet Akademisi yayından kaldırılmış olacaktır. Lezzet Akademisi neden yok

Lezzet Akademisi Neden Final Yapıyor?

Bir kere pazar günü günün o saatinde kimseyi evde bulamazsınız; 16:15 insanların bir kısmının işi tatil olan bir kısmınında kendisini sokağa attığı bir saat dilimi; zaten o saat diliminde Lezzet Akademisi yarışmasından yüksek reyting almasını bekleyen de kabahat. En azından ana haber öncesi bir saate alınmalı ve daha kısa tutulmalı.

Lezzet Akademisi çok fazla yarışma; çok fazla ciddi olmuş. Danilo Zanna gibi bir isim varken Lezzet Akademisi  yarışmasında biraz da komedi beklerdik ama yarışmanın ilk bölümü çok ciddi eleştiriler ile geçti ve izleyici zevk almadı konseptten.

Lezzet Akademisi Neden Final Yaptı? Neden Yayınlanmıyor? Neden Yok (1 Yorum)