Lezzet Düşkünleri 10 Haziran 13 Haziran Puanları

Lezzet Düşkünleri 11 Haziran Özeti

11 Haziran Perşembe günü Lezzet Düşkünlerinde 3. Haftasın da Gökhan şef ile Burhan şef yemek yapıyorlar.

Gökhan Şef ve Burhan Şefin Menüsü; Asma Yaprağında Enginar Dolması, Güllaç Lazanya, Nar Ekşili Tabure Salatası, Kuzu İncik Damla Sakızlı Beğendi ile ve Haftanın Yöresel Lezzeti Laz Böreği.

2 buçuk saat süre verdi Gabrielle şef, normalde 2 saat 15 dakika verdi ve 15 dakika da önceki performanslarından verdiği 15 dakikayı da sürelerine ekledi toplam 2 buçuk saat de bu menüyü tamamlayacaklar.

Şefler mutfakta yemeklerini yaparken, Okul kardeşler Boğaçhan şefle önceki gün yaşananların durum değerlendirmesini yaptılar. Boğaçhan Tuğba ya hatalarını söyledi. Sonra da Okul kardeşler ile Gizem ve Selin oturup ağlama konusunu ve son yaşananları konuştular bir sonuca ulaşamadılar çözüm de üretemediler ve hiçbir zaman yollarının kesişmeyeceğine karar verdiler. Yıldızları uyuşmuyormuş.

Taylan ile Ali şeflerin yanına geçerek çay götürdüler.  Hande Şef ile Gizem sohbet ettiler ve puanlama konusunda konuştular. Gizem Hande Şefe burada yemeği yerler, tabağı sıyırırlar ama sonunda beğenmedik diyerek bir puan 2 puan verirler 4 puan vermemek için bahane üretirler kolay kolay 4 puan vermezler vermemek için kırk takla atıyorlar, hep bir bahane bulurlar bu olmamış şu olmamış diye benim yağlamam çok güzeldi beğenmeyen çarpılırdı öyle bir yağlamaydı herkes bayıldı tabaklar süpürüldü dedi.

Lezzet Düşkünlerin 11 haziran Gökhan Şef ve Burhan Kaç Puan Aldı?

Lezzet Düşkünlerinde Gökhan Şef ve Burhan şef 11 Haziran 2020 Perşembe günü yarıştılar. Ve bu haftaki menüleri Asma Yaprağında Enginar Dolması, Güllaç Lazanya, Nar Ekşili Tabure Salatası, Kuzu İncik Damla Sakızlı Beğendi ile ve Haftanın Yöresel Lezzeti Laz Böreği için toplam 24 puan aldılar.

Yarınki yarışmacılar; Gizem ve Selin şef. Yarışma da 3. Haftaları ve yine gözyaşı yine gergin anlar var Selin yine ağlıyor. Tuğba da her yerde oynuyorlar diye bir yorumda bulunuyor. Tuğba’nın çıkışları ve bizi rakip olarak görüyorsunuz göndermek için elinizden geleni yapıyorsunuz demesi, Yemek yapan çiftin Tuğba için buraya gelmeden oyunculuk eğitimi almışsınız ama verdiğiniz paraya yazık olmuş demesi yine gerginlik bu ikili çiftin çekişmesi nasıl son bulacak? Bu hafta kim elenecek hep birlikte göreceğiz.

Lezzet Düşkünleri 10 Haziran Hande ve Ali Kaç Puan Aldı? Ne Yemek Yapıldı?

Lezzet Düşkünleri Yarışma Programında 3. Haftanın 3. Gününde 10 Haziran 2020 Çarşamba günü yarışmacıları ilk kez yarışmaya katılan Hande Şef ve yardımcısı Ali Şef. Menüleri; Ayran Aşı Çorbası, Zeytinyağlı Enginar, Bezelyeli ve Otlu Firik Pilavı, Kuzu Kol, Haftanın Yöresel Lezzeti; Laz Böreği. Kendilerine bu menü için Gabrielle Şef 2 saat 15 dakika süre verdi.

Şefler yemeklerini yaparken, diğer odada olan yarışmacılar, bayanlar bir köşe de erkekler bir köşe de konuştular. Berna Şef dünkü yaşadığı duygu patlamasının açıklamasını Gizem ve arkadaşına açıklarken, erkekler onların bu birlikte konuşmalarını oynadıkları yönünde değerlendiler. Sonra da Boğaçhan şef ve arkadaşı gelerek hissettiklerini Berna ve Tuğba ya söylediler.

Lezzet Düşkünleri 13 haziran puanları

Kız kardeşlerin konuşurken masaya vurmalarını tasvip etmeyen Boğaçhan şef ve Taylan Şef artık buna bir son verilmesini, özellikle Boğaçhan Şef evin bütün üyelerine seslenerek artık bu evin içinde kimse masaya vurmasın dedi.

Okul kardeşler kendi aralarında konuşarak Tuğba Okul onların istediklerini vermeyeceğim, pes edip gitmeyeceğim dedi. Hande Hanım ve Ali şef yemek yaparken ilk kez müzik verildi ve dans ederek yemek yaptılar. Odadan onları seyreden yarışmacılar o enerji yemeklere geçerse haftanın birincisi olabilirsiniz dedi. Okul kardeşler anlık karar vererek yemek yapılan mutfağa geçtiler. Gizem ve onun arkadaşı arkalarından kapıyı kitleyebilir miyiz diye sordular birbirlerine. Gizem ve ekip arkadaşı ile Okul kardeşler arasında ki gerginlik tam gaz devam ediyor. Erkekler de Tuğba’nın fevri konuşmasına hareketlerine tepki verdiler.

Gökhan ve Tuğba konuşabilmek adına oturup konuşurken yine konuşamadılar. İletişim eksikliği var doğru iletişim kuramıyorlar. Konuşmanın içerisinde bir kelimeyi cımbızla çekerek konuyu başka noktaya çekiyorlar bakalım bu tartışma elenme gününe nasıl yansıyacak? Sizce bu hafta kim elenir?

Dünkü yarışmacılar eldiveni çift çift giyerken bu yarışmacılar eldiven kullanmadan yemek yaptılar.

Yemek servisinde yemekler beğenildi. Gabrielle şef en son yaptığı yorumda; çorba pancarla renklendirilmesine gerek yoktu Anadolu çorbasında buna gerek yoktu içi buğdaylı nohutlu cacık yemiş gibi oldum dedi.

Bakla konusunda iyi kıvırdınız dedi. Bakla çok piştiği için Enginar’ı tam aradığı lezzeti bulamamış. Kuzu kol yorumu; kuzu üzerinden bu yarışmada en iyi pişmiş et yedim. Lezzet anlamında firik pilavı ile lezzet konusunda olmadı. Firik pilavında bezelye çoktu.

Hande şef ve Ali Şef Lezzet Düşkünleri Yarışmasında ilk yemeklerini 10 Haziran çarşamba günü yaptılar ve Gabriele Sponza’nın sunumuyla ekranlara gelen Lezzet Düşkünleri yarışma programında mutfakta Ayran Aşı Çorbası, Zeytinyağlı Enginar, Bezelyeli ve Otlu Firik Pilavı, Kuzu Kol ve haftanın yöresel lezzetinde Laz Böreğini kendilerine verilen sürede yetiştirerek sunumlarını rakiplerine yaptılar ve bu menü ile ilk aldıkları puanları;  21

Haftanın ilk gününde Boğaçhan ve Taylan şef 25 puan, haftanın ikinci günü Tuğba ve Berna şef 11 ve haftanın üçüncü gününde Hande ve Ali şef toplamda 21 puan alarak yarışmayı tamamladılar.

Yarın yarışacak olan Gökhan şef ve yardımcısı Burhan