Lezzet Düşkünleri 13 Haziran Kim Kazandı? Kim Elendi?

Lezzet Düşkünleri 13 Haziran 2020 Final Günü

13 Haziran 2020 Cumartesi günü Lezzet Düşkünleri programında haftanın finali yaşandı. Heyecanın adrenalin, tartışmaların, gözyaşlarının, neşeli anlarında yaşandığı bir hafta geride kaldı. Ünlü şef Gabriele Sponza’nın sunumuyla ekranlara gelen Lezzet Düşkünleri yarışma programında 2’li takımlar halinde yarışan 5 çift, birbirlerine meydan okuyarak oluşturdukları menülerle tüm hünerlerini sergiledi ve haftanın ödülü olan 10 bin TL’yi kazanmak için yarıştı

Tv8 ekranlarında hafta içi her gün yemek yaparak ve hafta sonu cumartesi günü hafta finali için yemek yaparak, Ünlü şef Gabriele Sponza’nın sunumuyla ekranlara gelen programda seyirci de oy kullanıyor. 13 Haziran 2020 Lezzet Düşkünleri hangi takım elendi? Hangi takım birinci oldu?

Lezzet Düşkünleri 13 Haziran Kim Elendi?

Gabrielle şefin oyları : 2 puan adaletimin sorgulanmasını istemem diyerek Selin ve Gizem’e verdi diğer puanını Hande ve Ali ye verince Lezzet Düşkünleri ne veda eden takım Hande şef ile yardımcısı Ali oldu. Pazartesi ise yarışmaya yeni bir takım dahil olacak.

Lezzet Düşkünleri 13 Haziran Kim Kazandı?

Lezzet Düşkünleri Programında 13 haziran cumartesi haftanın finalinde yarışacak iki takım belli oldu ve Berna Şef ile Tuğba ve Boğaçhan Şef ile Taylan şef rakip olarak oylamaya kaldılar ve kendilerine verilen 10 malzeme ve 45 dakikalık sürede yemeklerini hazırlayarak sunumlarını yaptılar ve Lezzet Düşkünleri Yemek Yarışma Programına rakip takım arkadaşları ve Gabrielle şefinde puanları ile birinciliği Boğaçhan şef ile Taylan şef aldı. Lezzet Düşkünleri yarışma programının 3. Haftanın birincisi ve 10. Bin tl ödül sahibi Boğaçhan Şef ile Taylan şef oldu.

Lezzet Düşkünleri 13 Haziran Özeti Neler Oldu?

13 Haziran 2020 de Halk oylaması ve Gabrille şefin kullandığı oylarla

Yarışmacıların verdiği oylarla elenen takım ve aldıkları puanlar

Hande Ali : 5

Selin Gizem : 1

Gabrielle şefin oyları : 2 puan adaletimin sorgulanmasını istemem diyerek Selin ve Gizem’e verdi diğer puanını Hande ve Ali ye verince Lezzet Düşkünleri ne veda eden takım Hande şef ile yardımcısı Ali oldu. Pazartesi ise yarışmaya yeni bir takım dahil olacak.

Halk oylamasına göre, yarışmaya yeni katılan Ali ve Hande 1 puan puanlama dan muaf oldukları için

Halk oylamasından en düşük ikinci puan 2 selen toplam 4 puan

3. en düşük puanlama Gökhan şef 3 puan 7 puanla başta

Ve halk oylamasında en yüksek puan alan Bohaçhan şef 5

Berna şef 4 puan alarak

Gabrielle şefin 2 puan verme hakkı var ve ilk puanı lezzet üzerinden Berna şefe 2 puan verdi.

Lezzet Düşkünleri Programında 13 haziran cumartesi haftanın finalinde yarışacak iki takım belli oldu ve Berna Şef ile Tuğba ve Boğaçhan Şef ile Taylan şef rakip olarak oylamaya kaldılar ve kendilerine verilen 10 malzeme ve 45 dakikalık sürede yemeklerini hazırlayarak sunumlarını yaptılar ve Lezzet Düşkünleri Yemek Yarışma Programına rakip takım arkadaşları ve Gabrielle şefinde puanları ile birinciliği Boğaçhan şef ile Taylan şef aldı. Lezzet Düşkünleri yarışma programının 3. Haftanın birincisi ve 10. Bin tl ödül sahibi Boğaçhan Şef ile Taylan şef oldu.

Lezzet Düşkünleri yarışmasında geldik yeni bir haftanın finaline. Bir hata boyunca takımlar yemeklerini sergilediler ve finalde iki takım kozlarını paylaşacak ve bir takım 13 haziran cumartesi günü haftanın büyük ödülü olan 10.000 TL’nin sahibi olacak. Lezzet Düşkünleri yarışmasında 13 haziran cumartesi günü yarışacak iki takımı yarışmacıların hafta içi rakiplerinden aldıkları puanlar ile birlikte Şef Gabrielle’nin vereceği puanlar ve Lezzet Düşkünleri  izleyicilerinin kullanacakları oylar belirleyecek.

Lezzet Düşkünleri 8 12 Haziran Yarışmacıların Birbirlerinden Aldıkları Puanlar

Haftanın ilk günü Taylan ve Boğaçhan şef 25 puan aldı ve yine rakiplerinden en yüksek puanı alan takım oldu. Haftanın ikinci gününde 9 haziran salı günü Berna Tuğba 11 puan alırken 10 haziran salı günü Hande Ali 21 puan aldı. Diğer taraftan 11 haziran perşembe günü yine rakiplerinden en yüksek puanı alan diğer takımda geçen haftanın lideri Gökhan ve Burhan oldu ve  24 puan aldı. Haftanın son günü ise Gizem Selin 18 puan aldı.

 

Bu durumda yarışmacıların birbirlerine verdikleri puanlar sonucu oluşan sıralama şu şekilde oluyor;

  • Taylan ve Boğaçhan  5
  • Gökhan ve Burhan  4 
  • Hande Ali  3
  • Gizem Selin 2
  • Berna Tuğba 1 puan alıyor.

Lezzet Düşkünleri yarışmasında ilk iki haftanın finalinde Taylan ve Boğaçhan  ve Gökhan ve Burhan yarışmış iki takımda birer kez kazanmıştı.

Lezzet Düşkünleri yemek yarışma programının 3. Haftasında haftanın finalinde bir çift büyük ödülü kazanırken bir çift de hayallerine veda etti.  6. günün sonunda elenen çiftin yerine ise yine çok yetenekli bir başka çift gelecek ve yarışma tüm heyecanıyla kaldığı yerden devam edecek.

Lezzet Düşkünleri programında bu hafta da birincilik için yarışacak takımlar geçen hafta da olduğu gibi kendilerine verilen 10 malzeme ile kendilerine verilen 5 dakika içinde ellerindeki malzemelerle planladıkları yemekleri 45 dakika içerisinde sunuma hazır hale getirerek önce Gabrielle şefin tatmasından sonra, diğer takımlarda yapılan yemekleri tadacak ve tattıkları Lezzetleri puanlandırarak verdikleri puanlarla ve Gabrielle şefinde verdiği puanla birinci olan takım 10 bin TL’lik ödülün sahibi olacak.

Lezzet Düşkünleri 12 Haziran Cuma Neler Yaşandı

Lezzet Düşkünlerinde 3. Haftanın 5. Gününde Gizem ve Selin yemek yaptılar. Gizem ve Selin’in menüsü; Yarmalı Yoğurt Çorbası, Patates püresi, Testi Kebabı, Kuru Meyve Salatası, Haftanın Yöresel Lezzeti; Laz Böreği.

Gizem ve Selin bu menü için şef ten 3 buçuk saat gibi bir süre istediler. Testi kebabının pişme süresinin fazla olması nedeni ile ancak şef onlara istedikleri saat süresini vermedi bunun üzerine de Selin gözyaşlarına hakim olamadı. Bu şekilde başlamak istemediklerini söyledi. Gabrielle şef de bu yemeği bu zaman diliminde pişirebileceklerini aslında bu yemeğin ateşte pişmesi gerektiğini bu menüyü seçerek durumu kendi kendilerine zorlaştırdıklarını söyledi. Tekniğinizi değiştireceksiniz geleneksel testi kebabı hazırlamıyorsunuz. Şef sensin malzemenizi iyi kullanın ben bu sürede bu mutfakta testi kebabı nasıl yapılır biliyorum seyircilerimiz de görmeli dedi.

Lezzet Düşkünleri 13 Haziran gökhan ve burhanŞef ile Gizem ve Selin arasında kendilerine verilen süre az olduğu yönünde tartışma yaşandı. Şef tekniğinizi değiştirin bu testi kebabı bu mutfak şartlarında yapılabilir. Bunu ben biliyorsam sen şef olarak bunu başarmalı ve yemeği teknikle mutfakta pişirebilmelisiniz.

Uzun bir tartışmadan sonra Gabrielle şefin onlara verdikleri 2 saat 15 dakika da bu menüyü yetiştirecekler. Gizem ve Selin mutfakta yemeklerini yaparken salonda olan diğer yarışmacılar Tuğba ve Taylan şef çok gergin tartıştılar. Taylan yorumu kesildiği için çok şikayetçiydi. Tuğba bu yarışmada herkesle tartışıyor. Tuğba Burhan ile de çok tartıştı. Burhan isyan ederek size bir şey anlatmak çok zor dedi. Tuğba çok gergin ve tartışmadığı kişi kalmadı.

Gabrielle şef bu haftanın menüsünde yapılan Laz Böreğinde en çok aradı lezzet hafif karabiber tadı idi ve bunu bulamamış ancak beğendiği Laz Böreğini Tuğba şef ile kardeşi yapmış.
Berna 1, Ali 3 puan verdi. Bu iki puanı özellikle belirttik çünkü puanlama yapılırken Gizem kendilerine 1 ve 2 puan verenler hakkında bazı sözler sarf etti ki bu söz şöyle, bu yarışmada sinsi sinsi masada susup oylama da 2 verenler var onların da kimler olduğunu çok iyi biliyorum bu evde bu şekilde devam edemezsiniz dedi. Ali ye ancak Ali Bey onlara puan olarak 3 puan verdi. Bu sözlerinden söylediklerinden sonra bir özür borçlular Ali beye Gizem Hanım bakalım Ali beyin kendilerine 2 değil de 3 puan verdiklerini öğrendiklerinde ne yapacaklar?

Puan sonucu ise şöyle; 18 puan alarak bugünü tamamlayan Gizem ve Selin yarışmada en az puan alan 2. Yarışmacı durumundalar.  Selin bu puana cevap olarak ben hakkımı helal etmiyorum dedi.
Ev içi verilen puanlar bunlar ve yarın seyirci puanları ile final günü yaşanacak ve bu takımlardan bir takım elenecek bakalım yarın seyirci kaç puan verecek ve Lezzet Düşkünlerine veda eden yarışmacılar kimler olacak?

Lezzet Düşkünleri 13 Haziran Kim Kazandı? Kim Elendi? (1 Yorum)

  1. ALLAH cc RAHATLIK VERSİN..
    İzlemediğim bir program, fakat eşim tam tv8 hayranı., Başarılar sağlık sıhhatle Allah’a emanet ol sevdiklerinle birlikte güzel kızım..
    Düşünüyorum ki sen duyduğun bir kelimeye,, gördüğün bir nesleye neler yazarsın ki bilir MaşaAllah..