Lezzet Düşkünleri Neden Yayından Kaldırıldı? İşte Cevabı

Lezzet Düşkünleri yarışması için beklenen acı haber geldi. Acun Medya yönetimi yaptığı toplantı da beklenen reytingleri alamayan Lezzet Düşkünleri yarışması için final kararı verdi. Lezzet Düşkünleri yarışmasının çekilen bölümleri  ise  sadece Cumartesi 08.00’de TV8 ekranlarında olacak.

Lezzet Düşkünleri yarışmasının çekilen bölümleri bitene kadar kanalın boş saati olan cumartesi sabahları yayınlanacak sonra da yayından kaldırılacak. 

Lezzet Düşkünleri yapımcısı Talya Prodüksiyon ile TV8 yönetimi arasında yapılan 35 bölümlük yani 6 haftalık sözleşmenin sonuna gelindi. Acun Ilıcalı’nın başında bulunduğu Tv8 üst kurulu şef Gabriele Sponza’nın sunumu ile ekranlara gelen Lezzet Düşkünleri  programının sözleşmesini uzatmama kararı aldı.

Lezzet Düşkünleri Neden Bitti?

Lezzet Düşkünleri yarışması için final kararı 14 haziran haftasında alındı; bunun sonucunda da Tv8 Lezzet Düşkünleri yarışmasının saatini sabah 08:00’a aldı. Lezzet Düşkünleri sabah saatlerine alınınca zaten izlenme neredeyse sıfıra düştü

Lezzet Düşkünleri yarışmasının 27 haziran cumartesi günü yeni bölüm tanıtımı verilmesi gerekiyordu ancak yeni bölüm tanıtımı ekranlara gelmedi; bu durumda Lezzet Düşkünleri yarışmasının 36. bölüm 27 haziran pazartesi yayınlanmayacak; ilerleyen günlerde Lezzet Düşkünleri yarışmasının yeni bölümlerinin ne zaman yayınlanacağı belli olacak.

Lezzet Düşkünleri yarışmasında 27 haziran da yayınlanan 35. bölümde iki hafta birinci olan güçlü takım Gökhan ve Burhan’ın elenmesi izleyicileri oldukça şaşırtmıştı.

Lezzet Düşkünleri Neden Yayından Kaldırıldı?

Lezzet Düşkünleri yarışmasında Boğaçhan ve Taylan ile birlikte Gökhan ve Burhan yarışmanın en çok sevilen ve oy alan iki takımıydı; bu iki takımdan birinin elenmesi ile zaten Lezzet Düşkünleri yarışmasının da bir tadı kalmadı.

Lezzet Düşkünleri Neden Final Yaptı?

Lezzet Düşkünleri yarışmasının ilk günden itibaren reyting sorunu vardı. İzleyici için oldukça uygun bir konseptte olsa da ilk günden itibaren ne yazık ki Lezzet Düşkünleri yarışması beklenen reytingi alamadı hatta ilk 100 program içine bile giremediği oldu; hal böyle olunca Lezzet Düşkünleri yarışmasından Tv8 kar edemedi ve Lezzet Düşkünleri yarışmasının yeni bölümlerinin yayın haklarını satın almak istemedi.Lezzet Düşkünleri yayından kaldırıldı

^Tv8 de Lezzet Düşkünleri Yerine Apartmanlar Yarışıyor Başlayacak

Lezzet Düşkünleri yarışması çok maliyetli bir program olmasa da izlenmesi çok düşük olunca yine de TV8 yönetimi Lezzet Düşkünleri için ikna edilemedi. Yapımcı Talya Prodüksiyon  Lezzet Düşkünleri yarışması yerine Apartmanlar Yarışıyor isimli yeni bir yarışmanın hazırlığına başladı. Tv8 yönetimi ise Apartmanlar Yarışıyor isimli yarışmayı duyunca Lezzet Düşkünleri yarışmasının üzerini çizdi. Tahminimizce Lezzet Düşkünleri yarışması yerine başlayacak olan Apartmanlar Yarışıyor yarışması 13 temmuz 2020 de Tv8 ekranlarında olacak. Apartmanlar Yarışıyor