Mahkum 11. Bölüm Özeti 24 Şubat Ali Teslim Olur

Mahkum 11. Bölüm Özeti ile karşınızdayız. Fox Tv ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam eden Mahkum dizisinin orijinali olan Defendant dizisi izliyor sizler için Defendant dizisinin Türkiye versiyonu olan Mahkum dizisinde neler olacağını yazıyoruz. Mahkum dizisinin 24 Şubatta ekranlara gelecek yeni bölümünde eski Savcı Fırat Bulut’un kızını kaçıran Ali sadece Fırat Bulut dışarı çıksın diye teslim olacak.

Mahkum 11. Bölüm Özeti

Barış Yesari şirkette yaptığı yolsuzluk ile ilgili sorgulanacakken başsavcı normal savcıya biraz oyalar. Bu arada Fırat adliyeye girer ve sorgu odasında camın arkasından Barış Yesari ile görüşür. Barış Yesari’yi oğlunu ve karısını öldürmek ile tehdit eden Fırat artık delirdim her şeyi yapabilirim der. Barış inanmaz ama Hacı sanki savcıymış gibi Büge Yesari’nin evine girer Büge’yi Barış Yesari’nin yolsuzlukları hakkında sorgular. Bu ses kaydını Barış’a dinleten Tahir şuanda Hacı evinde o bir katil biliyorsun istesem senin aileni de hemen öldürecek der.

Mahkum 11. Bölüm de Ali ne yazık ki teslim olacak ancak öldürülecek

Barış oğlunu ve çok sevdiği karısı Büge’yi kurtarmak için Nazlı’yı Fırat’a vermeyi kabul eder. Bekir ve Cemre gider Nazlı’yı alır ve Nazlı’yı anneannesine götürür. Anneannesi öldü sandığı Nazlı’yı görünce büyük sevinç yaşar. Sonunda Fırat ile Nazlı’da buluşur. Fırat kızına sarılır ve onu da alarak basının önünde adalet sarayına teslim olmaya gider. Fırat’ın hapisten kaçıp kızını bulup teslim olması tüm Türkiye’de Fırat’a yeniden büyük bir kamuoyu desteği sağlayacaktır.

Fırat Bulut soruşturmada Savcı Tahir’e bir şans daha verir ve gel eski günlere dönelim der. Savcı Tahir bunu kabul eder ancak dışarıya çıktığında Barış Yesari onu beklemektedir. Barış Yesari daha önce ki Tahir ile görüşmelerini ses kaydına almıştır ve bu ses kayıtları Tahir’in asıl suçlu ile iş birliği yaptığını ispat etmeye yetecektir. Şimdi Tahir’in meslekte kalmak ve hapse girmemek için tek çıkar yolu gerçeklerin gizli kalmasıdır.

Başsavcı Fırat Bulut’un elinden Barış Yesari’nin kanı olduğu bıçağı alır. Mahkemeye çıkmadan önce de avukat Cemre’ye verir. Cemre mahkeme de tüm gerçekleri anlatır ve Barış Yesari’nin kanı olan bıçağı delil olarak sunar. Mahkeme heyeti bıçağı incelemek için laboratuvara gönderir. Başsavcı da delillerin karartılma şüphesine karşı bıçağın peşinden laboratuvara gider. Bu sırada Sasha da bıçağı götüren adliye aracını takip eder ancak Hacı da adliye aracını takip eder ve Sasha’ya adliye aracına saldırma imkanı vermez. Bıçak sağ salim adli tıpa girer.

Mahkum 24 Şubat Özeti Devam Ediyor

Barış Yesari babası Zahit Yesari varken hiç bir şeyin bitmeyeceğinden emindir. Daha önce adli tıpta parmak izlerini değiştirenin ancak babası olduğunu düşünen Barış bir kez daha babasından yardım alabileceğini fark eder ve babası Zahit Yesari’ye her şeyi anlatır. Babasının kardeşinin yerine geçtiğinden haberi vardır ve bir kez daha oğluna yardım eder. Adli tıpı arayan Zahit Yesari sonucu değiştirtir. Bıçakta yine sadece Fırat Bulut’un DNA’sı çıkar.

Fırat Bulut gelen sonuca inanmaz ama yapacak da bir şey yoktur. Tüm televizyonlar Fırat Bulut’un verdiği delilin sahte çıktığını yazar ve Fırat’ın idam kararı değişmemiştir. Bu kararı ancak Ali değiştirebilir. Ali polise gider ve yaşananları polise anlatır. Ali’nin verdiği ifadeler ile Yesari holding yine zor duruma düşer. Barış Yesari bir kez daha babasından destek alır ve emniyette tutulan Ali’yi mahkemeye çıkmadan önce öldürme planı yapar. Ali’nin odasına giren bir polis Ali’yi önce bayıltır sonra da kendini asmış gibi göstertir. Sabah olduğunda tüm televizyonlar Ali’nin kendini astığını yazmaktadır. Peki Ali ölmüş müdür?