Mahkum 13. Bölüm Özeti 10 Mart Barış Deli Raporu Alır

Mahkum dizisini 13. Bölüm Özeti ile karşınızdayız. Mahkum dizisinin 10 Mart perşembe günü yayınlanacak yeni bölümünde eğer dizi orijinali olan İnnoncent dizisi ile birebir aynı giderde Barış deli raporu alacak ve hapse girmemek için büyük bir mücadeleye daha girecek.

Mahkum 13. Bölüm Özeti

Bu arada Fırat Bulut hapishane arkadaşı bey baba için avukat Cemre’yi görevlendirir. Bey baba 20 yıldır hapistedir; Beybaba da kendisini hapse mahkum etmiştir. Beybabaya da zamanında bir komplo kurulmuş  o kendisi ispat edemeyince ölen kızı ve eşinin koruyamadığı için kendisini hapse mahkum etmiştir. Cemre sonunda Bey babayı da hapisten çıkmak için ikna edecek ve zaman aşımı olan 20 yıl dolmadan yeniden yargılamayı açacaktır.

Ferda’nın cesedi bulunur. Sasha tüm bu suçları üstlenirse Barış Yesari bir kez daha serbest kalacaktır. Bu nedenle de Fırat Bulut Sasha’y gel iş birliği yapalım ben seni ömür boyu hapisten kurtarayım sende bana Barış Yesari’yi ver der. Sasha ömür boyu hapse girmek istemez ve Fırat Bulut ile iş birliği yapar.

Mahkum 13. Bölüm özetinde Savaş deli raporu alarak hapisten çıkma planı yapacak

Sasha’ya bir ses kayıt cihazı verir Fırat Bulut. Sasha ile baş başa görüşme şansı yakalayan Barış Yesari Sasha’dan tüm suçları üstlenmesini bir kaç yıl içinde onu çıkaracağını söyler. Sasha da söylendiği gibi tüm suçları itiraf eder; ancak Fırat Bulut’un oyunu tıkır işlemektedir. Fırat bu durumda Sasha’ya Ferda’yı sen öldürdüysen suç aleti nerde diye sorar.

Mahkum 10 Mart Özeti

Sasha zaman ister cevap vermek için. Bu arada Barış’ın avukatı bir kez daha Sasha ile Barış’ı bir araya getirir tuvalette ve Sasha suçu üstlendim ama inanmadılar suç aletini soruyorlar der. Barış tuvalette suç aletinin yerini Sasha’ya söyler. Barış dışarı bir kez daha çıkmayı başarsa da Fırat’ın elinde artık Barış Yesari’nin cinayet itirafı vardır. Sasha ses kaydını Fırat’a verir.

Fırat Bulut artık Barış Yesari’yi hapse gönderecektir ancak onu Barış olarak değil Savaş olarak yani abi katili olarak hapse tıkmak ister ve Büge Yesari ile bir görüşme ayarlar. Fırat Bulut Büge’nin daha önce şirketi satan kişi olduğunu öğrenmiştir. Barış’ı da satacağından emindir. Büge ile Fırat’ın görüşmesinden Barış’ın haberi olur. Barış Savcı Fırat Bulut’un elinde ki ses kaydını öğrenir ve bu işten ancak deli raporu ile kurtulacağını düşünür.

Deli raporu ile yırtmak için hapishane psikiyatristine gider. Psikiyatriste bazen farkında olmadan ölen ikiz kardeşinin yerine geçtiğini; ölen babasını gördüğünü söyler. Psikiyatrist Barış Yesari’ye çoklu kişilik bozukluğu tanısı koyar. Eğer yakalanırsa Barış bu raporu kullanacaktır.

Mahkum 10 Mart özetinde Fırat hapisten çıkacak ve Savaş'ı yakalamak için delil toplayacak

Barış her şeyden vazgeçer ancak eşi Büge’den ve oğlundan vazgeçmek istemez. Bu nedenle de son bir şans oğlunu ve eşini alarak ülkeyi terk etmek ister. Fırat Bulut son anda kaçarken Barış Yesari’yi Ferda cinayetinden tutuklar.

Mahkum 13. Bölüm Fragmanı

Mahkum 13. Bölüm fragmanı şuanda yayınlanmadı. Mahkum 13. Bölüm fragmanı yayınlandığında sitemize ekelenecektir.

Mahkum 13. Bölüm Özeti 10 Mart Barış Deli Raporu Alır (1 Yorum)