Maria İle Mustafa Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm?

Atv yönetimi yaptığı son toplantı da Maria İle Mustafa dizisinin sözleşmesini uzatmama kararı aldı. Maria İle Mustafa dizisi sözleşmesi sonunda 27 aralık 2020 pazar akşamı final yaparak ekranlara veda edecek; dizinin çekimleri ise tamamlandı ve set ekibi ile oyuncular Nevşehir’den ayrıldı.

Maria İle Mustafa Dizisi İçin Final Kararı Verildi

6 eylül pazar akşamı yayın hayatına başlayan Maria İle Mustafa dizisinin ilk 15 bölümünün reytinglerini değerlendiren Atv yönetimi dizinin yeni bölümlerinin yayın hakları satın almamaya karar verdi. Maria İle Mustafa dizisi özellikle 15 bölümü ile aldığı düşük reytinglerden sonra zaten kanalın tepkisini çekmişti.

Maria İle Mustafa dizisinin sözleşmesinin 17 bölümlük olduğu biliniyor.  Maria İle Mustafa dizisi 27 Aralık 2020 pazar akşamı 17. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek. Nevşehir de yapılan Maria İle Mustafa dizisi çekimleri ise aralık ayının 2. haftasında tamamlanacak.

Maria İle Mustafa Ne Zaman Final Yapacak?

Maria İle Mustafa dizisinin 17 bölümlük Atv ile bir sözleşmesi var. Maria İle Mustafa d kesin olarak 27 aralıkta ekranlara veda edecek.

Maria İle Mustafa Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Yapımcı Maria İle Mustafa dizisini 1 sezon sürecek şekilde planladı. Dizinin tutacağından herkes eminde ama dizi beklenen reytingleri alamadı. Maria İle Mustafa dizisi 17 bölüm içinde final yaparak ekranlara veda edecek.

Maria İle Mustafa Kötü Başladı

Maria İle Mustafa dizisi pazar akşamlarının yıldızı olmak için elinden geleni yapsa da bu şimdilik oldukça zor görünüyor. Halihazırda Savaşçı ve Masterchef Türkiye gibi rakipleri olan  Maria İle Mustafa dizisi ekim ayında ise Show Tv, Kanal D ve Star TV’nin yeni dizileri ile de mücadele etmek zorunda kalacak.

4 sezondur pazar akşamlarının liderliğini kimseye bırakmayan Savaşçı dizisi yeni sezonda da pazarın lideri olacağına kesin gözü ile bakılıyor. Başrollerini Jessica May, Hilmi Cem İntepe ve Tamer Levent’in paylaştığı Maria İle Mustafa dizisi için ise işler pekte iyi gitmiyor.

Maria İle Mustafa dizisi ilk bölümünde 3.95 gibi ortalama bir başlangıç yaptı. Ne yazık ki dizi sosyal medyada çokça konuşulan ve çok beğenilen bir dizi olmadı. Ben Maria İle Mustafa dizisinin bu oranlarda sonuçlar almaya devam edeceğini düşünenlerdenim; tabi ki kesin bir yargıya varmak için en azından 5. bölüme kadar reytingleri takip etmek lazım.

Maria İle Mustafa Dizisinde Jessica May ve Hilmi Cem İntepe Çok Yakıştı

Jessica May ve Hilmi Cem İntepe’nin enerjisi izleyiciye geçti. İzleyici Maria İle Mustafa’yı bir birine çok yakıştırdı; hem^Jessica May hemde Hilmi Cem İntepe’nin oyunculukları çok beğeni aldı ama Maria İle Mustafa  dizisini artık bayan klasikleşmiş senaryo yakacak gibi. Özellikle zorla evlendirilme ve yeni aşka karşı çıkan katı aile çokça izlediğimiz bayat bir hikaye. blank

Maria İle Mustafa Dizisi İlk Bölümden Çok Hızlı Aktı

Maria İle Mustafa dizisinin ilk bölümü oldukça hareketli ve hızlıydı. Maria’nın ve Mustafa’nın hikayesinin yanında Maria İle Mustafa’nın aşık oluşlarını ve Maria’nın hamile kalışını da izledik. Dizinin ilk bölümü film tadında yapılmak istenmiş gerçekten de aktı gitti akmasına ama senaryo adeta çarçur edildi. Keşke özümseye özümzseye izleyiciye gösterilseydi her şey. İzleyici bu kadar kısa zamanda aşık olan Maria ile Mustafa’nın aşkına ne yazık ki inanmadı çünkü bir anda oldu bitti. Maria İle Mustafa dizisinde bundan sonra olacaklar ise zaten kısıtlı; Muhtemelen Maria ile evlenmekte kararlı bir Mustafa ve Mustafa’yı bırakmamakta kararlı bir Gonca izleyeceğiz.

Bir de düşük reytingler pandemi korkusu ile birleşince ben Maria İle Mustafa dizisinin çok uzun ömürlü olamayacağını düşünüyorum. Atv her ne kadar normal zamanda düşük reytingli dizilerine en azından 10 12 hafta müsade etse de kimse pandemi döneminde zarar etmek istemez.

Bu durumda dizinin en azından aralık ayı sonunda ATV’ye reyting başarısı göstermesi lazım ki ATV ile NTC Medya arasında yeni bir yayın sözleşmesi imzalansın. Maria İle Mustafa dizisi aldığı düşük reytingler sonrası yeni bir sözleşme alamadan ekranlara veda edecek. Bu durumda kesin olarak Maria İle Mustafa  dizisi kesin olarak final yapsa bile sözleşme detayları belli olmadığı için kesin final tarihi belli değil.

Şuanda Maria İle Mustafa dizisi için alınmış kesin bir final kararı var ancak yapımcı NTC Medya ile Atv arasında yapılan sözleşmenin detayları belli değil bu nedenle kesin final tarihi çok yakında açıklanacak. Maria İle Mustafa  dizisini ne yazık ki düşül reytingleri yaktı