MasterChef Jüri Üyesi Şefleri Kimler? MasterChef Sunucu Kim?

MasterChef Türkiye’nin ilk sezonun ardından 2. sezonun eylül 2019 da Tv8 ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacağı açıklandı. MasterChef Türkiye’nin 2. sezonunda en önemli değişiklik ise ismi MasterChef  Türkiye’den sonra skandallar ile anılan şef Hazer Amani’de oldu. Acun medya Hazer Amani’nin üzerini çizdi ve yeni jüri üyesi olarak Elin Oğlu programı ile ünlenen Danilo Zanna’yı getirdi.

Neden Ayrıldı?masterchef 2. sezon

MasterChef 9 sezon ve 170 bölümdür İngiltere de ve bir çok farklı ülkede yayın hayatına devam ediyor. Acun Medya ise İngiltere’den MasterChef’in yapım haklarını satın aldı ve MasterChef Türkiye adında yeni bir yemek hazırlama yarışması hazırladı.

MasterChef Türkiye 1 eylül cumartesiden itibaren cumartesi ve pazar akşamları 20:00 da  Tv8 ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Daha önce de Tv8 de yemek yarışması olarak Onur Büyüktopçu’nun sunumu ile ekranlara gelen Yemekteyiz yarışması vardı. Bu sezonda Tv8 de hem Yemekteyiz hemde MasterChef Tv8 ekranlarında olacak. Tv8 de bu sezon hem hafta içi hemde hafta sonu bol bol yemek var.MasterChef Türkiye jürileri sunucuları

MasterChef yarışmasına binlerce başvuru yapıldı bu başvurular tek tek değerlendirildi ve aralarından 30 tanesi MasterChef Türkiye’de yarışma hakkı kazandı. MasterChef Türkiye’de ilk bölümlerde bu 30 yarışmacıdan 16 tanesi elenecek ve gerçek MasterChef  Türkiye’ye sadece 14 tanesi kalacak. 14 hafta sonunda ise sadece bir tanesi MasterChef  olma hakkı kazanacak ve büyük ödülü kazanmış olacak. 

MasterChef Türkiye’nin üç şefi yani üç sunucusu olacak. Bu sunucular yarışmacıların hazırlıyacakları yemekleri belirleyecek ve yemekler hazırladıktan sonra da Jüri olarak puanlama yapacaklar. Üç büyük aşçının puanlaması sonrasında her hafta bir yarışmacı MasterChef Türkiye’ye veda etmiş olacak.

Her ne kadar Acun Medya MasterChef konseptini kendine göre revize etmiş olsa da şuanda MasterChef’de ki büyük ödül ve yarışma kurulları açıklanmadı; MasterChef’in diğer yemek yarışmalarından ayıran en önemli özellik dar bir zaman içinde harika lezzetlerin çıkması olacak. Daha önce benzer bir konsept ise Arda Türkmen’in sunumu ile Ver Fırına yarışmasında da ekran karşısına çıkarılmıştı.

MasterChef Jüri Üyeleri Kimler?

MasterChef  Mehmet Yalçınkaya

Mehmet Yalçınkaya Türkiye’nin önde gelen executive cheflerinden biridir. 1974 yılında Bolu’da doğan Mehmet Yalçınkaya şuanda 44 yaşındadırç Türkiye’nin şef derecelendirmesinde en üst sırasında bulunur. 12 yaşında şeflik eğitimine başlamıştır aslen Bolu’ludur. Amcasından ilk eğitimini almıştır. Sonrasında mutfak eğitimlerini tamamlayan Mehmet Yalçınkaya ülke sınırlarında bir çok ünlü restoranta çalıştı sonrasında Fransa Almanya ve Katar’da da Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. İstanbul Kalamış Marina Hotel Executive Chef olarak görev yapmaktadır.  2012 de düzenlenen Dünya Aşçılar Olimpiyatları Gümüş Madalya kazandıMasterChef Mehmet Yalçınkaya

MasterChef  Hazer Amani – Ayrıldı-

Hazer Amani şuan 41 yaşındadır ve aslen İran asıllıdır. İlk olarak Vedat Milor ile olan program yapmış ve tanınmıştır. Knorr reklamlarında pilav tarifi vermiştir.  Hazer Amani Bein Grup televizyonunda Şefin Dünyası isimli programı sunmuştur. uzun yıllar yeni açılan Chilai restoranında master şef olarak çalışmıştır  daha sonra Hazer Amani İstanbul’da bir ilk: Sokak lezzetleri restoranı açmıştır. uzun yıllar yeni açılan Chilai restoranında master şef olarak çalışmıştır.

ODTÜ’de sosyoloji mezunudur. Güney Afrika’da Cordon Bleu’de aşçılık eğitimi almıştır. ünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği konusunda master yapmıtır. 2011 yılının “En Yaratıcı Şef ödülünü almıştır. MasterChef Hazer Amani

MasterChef  Somer Sivrioğlu

25 Mayıs 1971 de Türkiye de doğan Somer Sivrioğlu 47 yaşındadır. Somer Sivrioğlu 25 yaşında eğitim almak için Avusturalya’ya gitmiş ve oradan ünlü bir şef olarak ülkeye dönmüştür. Sidney’ ünlü bir Türk restoranı olan Efendy’i açmıştır. Efendy, kısa sürede Sydney’in en iyi restoranları arasına girmiştir. Avusturalya’da ve Türkiye de ünlü bir şef olmayı başarmıştır. Avusturalya’da bir çok programa katılmıştır.  Somer Sivrioğlu  Türkiye’de MasterChef programında jüri olarak yer alacaktır. MasterChef Somer Sivrioğlu

Danilo Zanna

İtalyan Şef Danilo Zanna’yı biz Elin Oğlu isimli program ile çok sevdik. 15 Nisan 1982 İtalya doğumlu olan yakışıklı şef Tuğçe Demirbilek ile sevgili olduktan sonra Türkiye’ye geliyor ve restoran daha sonra İtalyan İşi isminde bir program da sunmuştur.

Bir erkek çocuk sahibi olan Danilo Zanna son olarak Görümce isimi sinema filminde de yer almıştır. Yemek yaparken aksanlı Türkçesi ile yaptığı esprileri ile Türkiye’yi güldürmüş bir isimdir.

Masterchef Danilo Zanna Kimdir

TV8 MasterChef Yarışmacıları kimler? Detaylı bilgi için tıklayınız MasterChef

MasterChef Türkiye’de finalin adı belli oldu. MasterChef Türkiye’yi kim kazanacak? Meltem mi?  Burcu mu?  Kerem  mi? Uğur mu? Detaylar için tıklayınız Master Chef

MasterChef Jüri Üyesi Şefleri Kimler? MasterChef Sunucu Kim? (2 Yorum)

  1. Çok saçma bir yemek yarışması ve şef belirleme programı. Hangi devirde yaşıyorsunuz; artık bunun bile okulu var. Reyting peşindesiniz.. Oradaki şefler de artistlik tavan yapmış.

  2. Bu oyunda haksızlık çok var, yane sinema yapıyorlar,juri seçmişler kim kazancak,Meltem haketmedi bu final haftasi,neyse çizgi film gibi,SALATA